Top 8 Dostawców Profili Aluminiowych w Chinach: Przewodnik po Niskich MOQ i Cięciu na Wymiar

308751729937665_.pic

Bezpłatna próbka

308771729937665_.pic

Producent z Chin

308781729937665_.pic

Szybka reakcja

308761729937665_.pic

Rabat przy zakupie hurtowym

308771729937665_.pic

Producent z Chin

Custom aluminum extrusion sourcing breaks down at two points: large mills reject low-tonnage orders, and unverified traders supply material with no traceable heat number. Mid-volume projects and NPI phases need a direct factory that accepts smaller runs and provides MTC documentation — without the administrative lag of state-owned giants.

Fabryka wyciskania profili aluminiowych w Chinach

The Core Problem in Aluminum Profile Procurement

  • Wąskie gardło High-MOQ: Large rolling and extrusion mills optimize production lines for aerospace or national infrastructure contracts, enforcing 10-tonowe minimalne ilości zamówienia (MOQ) that disqualify mid-volume engineering orders.
  • The Untraceable Trader Risk: Independent, unverified local traders obscure the foundry origin, supplying uncertified scrap-blended stock without Material Test Certificate (MTC) identyfikowalność.
  • Supply Chain Fragmentation: Single-category manufacturers focus on one product segment — architectural windows or commodity foils — forcing sourcing teams to split their bill of materials across multiple vendors.

2026 Comparison Matrix: China’s Top Aluminum Profile Suppliers

Firma Najlepsze dla Czas realizacji Zakres kosztów Certyfikowane normy
Linsy Aluminium Mid-volume custom extrusions, mixed-spec orders, obscure alloy profiles Immediate (in-stock) / 10-60 days (custom) $$ ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, MTC for every order
CHALCO Mass-volume aerospace and state infrastructure 6+ months $$$ Normy ISO 9001, ASTM, EN
Southwest Aluminium Ultra-high-strength military-grade profiles 6-9 months $$$ Military Standard, Aerospace Certified
Northeast Light Alloy (NEAL) Defense-sector heavy alloy components 6+ months $$$ Standardowe certyfikaty wojskowe
Guangdong Xingfa Standard architectural profiles at scale 3-4 months $$$ Standard international benchmarks
Fenglu Aluminium Large-tonnage civilian building extrusions 3-4 months $$$ System ochrony środowiska ISO 14001
Nanshan Aluminium Aviation-grade sheet and automotive body panels Extended scheduling cycles $$$ AS9100, NADCAP, IATF 16949, ISO 9001
Mingtai Aluminium High-volume flat-rolled sheet and foil Fast for standard stock $ GRS 4.0, ISO 9001

Profile dostawców

1. Linsy Aluminum — Agile, Inventory-Rich Custom Partner

Zakład produkcyjny profili aluminiowych Linsy

Linsy Aluminum resolves the procurement barriers that large mills create by maintaining broad inventory across commonly requested and harder-to-find aluminum grades. With more than 20 lat of manufacturing experience, the Shenzhen-based factory supplies Serie od 1000 do 8000 alloys across multiple product forms — plate, bar, tube, wire, coil, profile, and block. Operating as a direct factory partner, Linsy does not reject orders based on restrictive tonnage thresholds, keeping project timelines on schedule.

The production infrastructure includes extrusion presses, annealing furnaces, forging machines, and oxidation equipment. If a specialized profile is not in stock, custom production runs under a typical lead time of 10–60 dni, depending on alloy, dimensions, and processing requirements. Every shipment includes a factory-direct MTC verifying chemical composition and mechanical properties against the engineering drawing. SGS test reports — including chemical composition, mechanical properties, ultrasonic testing, RoHS+REACH, and dimensional inspection — are available on request at additional testing cost.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Immediate for active in-stock inventory / 10–60 dni for custom production, depending on alloy, dimensions, and processing requirements.
  • Tolerancja: High-precision industrial tolerances engineered to minimize dimensional variation.
  • Certyfikaty: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, and factory-direct MTC for all orders. SGS test reports available on request at extra cost.

Zalety i wady

  • Pro: Broad stock coverage across multiple product forms and alloy series reduces single-source dependency.
  • Pro: Low-MOQ custom production keeps NPI and mid-volume engineering orders from being rejected.
  • Pro: Multi-category capability allows bundling profiles, sheets, tubes, and bars under one delivery.
  • Con: Custom production for non-stock alloy profiles requires the 10-60 day manufacturing cycle.

2. CHALCO (Aluminum Corporation of China)

Siedziba główna CHALCO Aluminum

Aluminium CHALCO is the leading enterprise in China’s aluminum industry, managing the full industrial chain from bauxite extraction to downstream rolled and extruded products. The corporation invested 3,912 mld juanów in R&D and added 519 autoryzowanych patentów in 2024. Its certified alloys supply high-end aerospace structures, with official Boeing and Airbus material qualifications for specialized plate lines.

CHALCO’s large-scale continuous lines deliver industry-benchmark material quality, and its environmental processing includes a 20% red mud comprehensive utilization rate. However, its traditional state-owned administrative structure creates long internal approval cycles. The company is better suited for large-volume, pre-planned programs and appears less responsive to private buyers needing quick technical modifications or custom profile widths.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: 6+ months due to pre-allocated production campaigns.
  • Alloy Focus: High-volume commodity grades and specialized aviation-grade hard alloys.
  • Certyfikaty: ISO 9001, ASTM, PL regionalne wskaźniki strukturalne.

Zalety i wady

  • Pro: Material quality meets international commercial aviation benchmarks.
  • Pro: Industry-leading red mud utilization covering over 20% alokacji krajowych.
  • Con: 10-ton MOQs per specification are impractical for low-volume engineering requirements.
  • Con: State-owned workflows run on longer approval cycles, and premium pricing favors high-margin programs over general industrial work.

3. Południowo-zachodnie aluminium

Fabryka Southwest Aluminum

Southwest Aluminium, a CHALCO subsidiary, specializes in large-scale, high-strength light alloy configurations. Its production complex houses a 30 000 ton die forging hydraulic press capable of producing extra-large structural specifications. Southwest serves as a core supplier for China’s C919 aircraft and aerospace transport programs.

Its technical capability in Seria 2 oraz Seria 7 alloy processing is world-class. However, the website states that priority scheduling is allocated to national defense and state aerospace contracts. Commercial product validation and private international orders may face longer scheduling windows. Low-tonnage engineering teams are unlikely to meet the factory’s entry thresholds.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Long delivery cycles, subject to state contract scheduling.
  • Koncentracja na produkcji: Extra-wide, extra-thick forged profiles, heavy aerospace plates, and seamless tubes.
  • Certyfikaty: Standard wojskowy, krajowy poziom lotniczy, ISO 9001.

Zalety i wady

  • Pro: Capable of replacing top-tier European, American, and Japanese advanced aluminum materials.
  • Pro: Unique capacity for ultra-large, extra-thick forged profiles.
  • Con: High factory MOQs exclude most small commercial custom orders.
  • Con: Extended product development cycles are incompatible with rapid prototyping timelines.

4. Northeast Light Alloy (NEAL)

Zakład produkcyjny Northeast Light Alloy

Northeast Light Alloy (NEAL), założona w 1952 roku, jest wojskowej klasy spółką produkcyjną działającą w ramach CHALCO High-End Manufacturing Co., Ltd. Zakład realizuje ponad 60% kluczowych w Chinach prac badawczo-rozwojowych nad stopami lekkimi na potrzeby obronności kraju. NEAL produkuje zaawansowane Seria 2 oraz Seria 7 pręty o wysokiej wytrzymałości oraz cienkościenne rury bez szwu.

Główny obszar działalności pozostaje skoncentrowany na zleceniach obronnych przydzielanych przez państwo, co oznacza, że procesy zakupowe i kanały komunikacji są mniej usprawnione dla odbiorców zagranicznych. Zakład lepiej sprawdza się w wymaganiach sektora obronnego niż w standardowych zastosowaniach przemysłowych ze względu na wysokie ceny i minimalne progi ilościowe.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Wydłużone cykle dostaw powiązane z kolejką kontraktów obronnych.
  • Dziedzictwo techniczne: Inżynieria klasy wojskowej wspierana przez 9 krajowe autoryzowane patenty.
  • Certyfikaty: certyfikaty Military Standard oraz certyfikowaną identyfikowalność materiałów hutniczych.

Zalety i wady

  • Pro: Najwyższa klasa możliwości w przetwarzaniu wysokowytrzymałych, specjalistycznych gatunków stopów aluminium.
  • Pro: Kompleksowe certyfikaty materiałowe wspierające komponenty lotnicze i zastosowania kosmiczne.
  • Con: Ograniczenia eksportowe dotyczące niektórych produktów związanych z obronnością, objętych protokołami bezpieczeństwa narodowego.
  • Con: Biurokratyczna komunikacja i wysokie minimalne ilości zamówień sprawiają, że zakład jest niepraktyczny dla odbiorców cywilnych.

5. Guangdong Xingfa Aluminum Industry

Linia produkcyjna Guangdong Xingfa Aluminum

Produkując ponad 600 000 ton rocznie, Guangdong Xingfa Aluminium dominuje na globalnym rynku ścian osłonowych budynków i profili architektonicznych wyciskanych. Firma uczestniczy w opracowywaniu krajowych norm branżowych dla profili architektonicznych i instalacji transportu szynowego. Jej katalog jest zoptymalizowany pod kątem wielkoskalowych projektów budowlanych.

Zautomatyzowane linie Xingfa wymagają znacznych wolumenów zamówień, aby uzasadnić ich uruchomienie. Firma lepiej sprawdza się w dużych programach budowlanych — zamówienia niestandardowe o średnim wolumenie oraz serie NPI mogą znajdować się poniżej progów operacyjnych zakładu. Asortyment produktów koncentruje się na profilach architekcyjnych, z ograniczoną obecnością w precyzyjnych kategoriach konstrukcyjnych, takich jak blachy wysokowytrzymałe, rury bez szwu czy materiały klasy lotniczej.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Komercyjne kolejki produkcyjne, zazwyczaj kilkumiesięczne.
  • Koncentracja na produkcie: Standardowe cywilne ściany osłonowe budynków i ramy okienne.
  • Certyfikaty: Standardowe międzynarodowe benchmarki architektoniczne.

Zalety i wady

  • Pro: Ogromna zdolność produkcyjna przekraczająca 600 000 ton dla dużych kontraktów infrastrukturalnych.
  • Pro: Silne możliwości badawczo-rozwojowe w zakresie projektowania matryc do profili architektonicznych na zamówienie.
  • Con: Wysokie progi wolumenowe nie są praktyczne dla niskowolumenowych odbiorców i prób rynkowych w segmencie średnim.
  • Con: Ograniczona głębokość w precyzyjnych wysokowytrzymałych stopach inżynieryjnych.

6. Fenglu Aluminium

Fabryka wyciskalni profili Fenglu Aluminum

Fenglu Aluminium działa 20 000 ton linia do wyciskania o dużej tonarzu dla bardzo długich profili przemysłowych i architektonicznych. Firma produkuje ponad 600 000 ton rocznie w całym stopów z serii 1000–8000 stopów i stosuje autorską technologię cykli cieplnych, która poprawia izolacyjność termiczną profili o 40% w porównaniu z przestarzałymi ramami okiennymi.

Fenglu eksportuje do ponad 80 krajów i oferuje stosunkowo elastyczne warunki minimalnych ilości zamówień dla standardowych zamówień średnioseryjnych. Asortyment produktów jest najsilniejszy w zastosowaniach cywilnych i architektonicznych, z mniejszą głębokością w precyzyjnych pracach klasy lotniczej. Menedżerowie ds. zakupów powinni weryfikować oryginalną dokumentację fabryczną — duża liczba imitacji profili krąży w regionalnych kanałach hurtowych.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Standardowe komercyjne czasy realizacji.
  • Infrastruktura: Możliwość produkcji bardzo długich profili dzięki 20 000 ton hydrauliczna prasa do wytłaczania.
  • Certyfikaty: ISO 14001 Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego.

Zalety i wady

  • Pro: Silne możliwości w zakresie bardzo długich profili konstrukcyjnych, prętów i ciężkich sekcji okiennych.
  • Pro: Stosunkowo elastyczne warunki minimalnych ilości zamówień dla zamówień mało- i średnioseryjnych.
  • Con: Ograniczona obecność w wojskowych lub lotniczych precyzyjnych produktach z twardych stopów.
  • Con: Ryzyko podróbek profili na rynkach regionalnych wymaga ścisłej weryfikacji stempli fabrycznych.

7. Nanshan Aluminium

Zintegrowany zakład produkcyjny Nanshan Aluminum

Nanshan Aluminium zarządza zwartą, zintegrowaną pętlą produkcyjną — energetyka cieplna, rafinacja tlenku glinu, wytop pierwotny, walcowanie i recykling złomu w obrębie jednej strefy geograficznej. Taka struktura zapewnia łańcuch dostaw o najkrótszej odległości dla wysokoprecyzyjnych stopów transportowych. Nanshan dostarcza do Airbusa, Boeinga i COMAC oraz prowadzi w zielonej produkcji z około 20% pojemność aluminium z recyklingu.

Pozycjonowanie lotnicze Nanshan przekłada się na wysokie ceny i znaczne minima fabryczne. Standardowe profile przemysłowe i podstawowe pręty konstrukcyjne nie są tu najlepszą wartością — struktura kosztów jest zoptymalizowana pod programy lotnicze o wysokiej marży. Wysokie wskaźniki wykorzystania mocy oznaczają również dłuższe cykle planowania. Nanshan jest dobrym wyborem dla programów blach lotniczych i motoryzacyjnych, ale mniej praktycznym dla ogólnych zakupów wyciskanych profili przemysłowych.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Wydłużone cykle planowania ze względu na zobowiązania wynikające z długoterminowych kontraktów.
  • Koncentracja techniczna: Lekkie blachy karoserii samochodowej i poszycia kadłubów samolotów.
  • Certyfikaty: AS9100, NADCAP, IATF 16949, ISO 9001.

Zalety i wady

  • Pro: Zintegrowany układ produkcyjny wspierający pełną identyfikowalność partii i kontrolę jakości.
  • Pro: Silne wskaźniki zielonej produkcji, z redukcją emisji dwutlenku węgla poprzez pętle materiałów z recyklingu.
  • Con: Wysokie progi minimalnych ilości zamówień nie są odpowiednie dla małoseryjnych lub średniorynkowych serii NPI.
  • Con: Wysokie ceny nie zapewniają efektywności kosztowej dla ogólnych komponentów przemysłowych.

8. Mingtai Aluminium

Zakład produkcyjny Mingtai Aluminum

Mingtai Aluminium jest wiodącym prywatnym przetwórcą, zajmującym pierwsze miejsce w Chinach pod względem eksportu blach, płyt i folii aluminiowych, z roczną produkcją 1,4 mln ton. Firma osiąga silną konkurencyjność kosztową dzięki zintegrowanemu zielonemu recyklingowi — zdolność przetwarzania aluminium z recyklingu przekroczyła 1 000 000 ton w 2025 roku, redukując energię przetwarzania wtórnego do 3-5% w porównaniu z pierwotnym wytopem boksytu.

Katalog Mingtai koncentruje się na standardowych Serie od 1 do 8 produktach płasko walcowanych do zastosowań transportowych, opakowaniowych i fotowoltaicznych. Asortyment produktów jest najsilniejszy w blachach i foliach — możliwości w zakresie precyzyjnych rur, twardych prętów konstrukcyjnych i skomplikowanych profili wyciskanych są węższe. Kupujący zamawiający specyfikacje ultra-premium powinni potwierdzać dane jakościowe na poziomie partii, ponieważ wykończenie powierzchni i stabilność ziarna mogą się różnić w masowych partiach komercyjnych.

Kluczowe specyfikacje

  • Czas realizacji: Szybka dostawa dla wielkoseryjnych standardowych kampanii walcowania.
  • Stop Głębokość: Seria 1-8 metalurgia stopów, głównie w formie produktów płasko walcowanych.
  • Certyfikaty: GRS 4.0 Globalny standard recyklingu i ISO 9001.

Zalety i wady

  • Pro: Wyjątkowa konkurencyjność cenowa dzięki niskoenergetycznemu wykorzystaniu aluminium z recyklingu.
  • Pro: Elastyczne warunki minimalnych ilości zamówień z obsługą wysyłki LCL (mniej niż kontener).
  • Con: Ograniczone możliwości w wojskowych lub lotniczych precyzyjnych profilach.
  • Con: Spójność kosmetycznego wykończenia powierzchni może się różnić w masowych partiach komercyjnych.

Jak działa Agile Sourcing z Linsy Aluminum

Niestandardowe specyfikacje profili często wymagają właściwości mechanicznych, których standardowy asortyment komercyjny nie jest w stanie spełnić. Bez weryfikowalnej identyfikowalności łańcuch dostaw niesie realne ryzyko awarii komponentów i odrzucenia zgodności.

Proces zaopatrzenia i kontroli jakości w Linsy Aluminum

Model dostaw Linsy Aluminum obejmuje trzy scenariusze:

  • Profile magazynowe: Standardowe specyfikacje wysyłane są bezpośrednio z magazynu z dokumentacją MTC.
  • Produkcja na zamówienie: Profile niestandardowe przechodzą przez 10-60 dniowy cykl produkcyjny — wyciskanie, starzenie, obróbka powierzchni i kontrola wymiarowa — z pełną dokumentacją identyfikowalności przy wysyłce.
  • Zamówienia mieszane: Wiele form produktów (profile, blachy, rury, pręty) może być połączonych w jedną skonsolidowaną dostawę.

Ta struktura eliminuje dwa główne punkty tarcia — wysokie minimalne ilości zamówień w hutach i niezweryfikowaną jakość pośredników — dając zespołom inżynierskim bezpośrednią odpowiedzialność fabryczną bez administracyjnego opóźnienia konglomeratowych dostawców.

Wnioski

Chiński rynek wyciskanych profili aluminiowych dzieli się wzdłuż wyraźnej linii. Duże państwowe huty dostarczają światowej klasy jakość materiałów dla wielkoseryjnych programów lotniczych i krajowej infrastruktury, ale ich 10-ton MOQs a wielomiesięczne cykle planowania produkcji blokują większość projektów o średnim wolumenie oraz projekty na etapie NPI. Specjaliści architektoniczni, tacy jak Xingfa i Fenglu, osiągają wyjątkowe wyniki w programach budowlanych i konstrukcyjnych, ale oferują ograniczone możliwości, gdy zamówienie obejmuje precyzyjne stopy konstrukcyjne i wiele form produktów.

Firma Linsy Aluminum wypełnia lukę, którą pozostawiają te dwie kategorie. Fabryka utrzymuje szeroki asortyment profili w standardowych wymiarach, wspiera produkcję niestandardową przy niskim MOQ w zakresie stopów serii 1000–8000 oraz łączy profile z pasującymi blachami, rurami i prętami w ramach jednej dostawy. Każda przesyłka zawiera świadectwo MTC, a raporty SGS są dostępne na życzenie — dzięki czemu łańcuch identyfikowalności nigdy nie zostaje przerwany. Aluminium 6061 oraz Aluminium 7075 (Brak treści w oryginale — pozycja pusta).

Wyślij rysunek profilu lub specyfikację w celu oceny dopasowania gatunku stopu i terminu realizacji. Skontaktuj się z Linsy Aluminum

FAQ

Jaki jest termin realizacji niestandardowego profilu aluminiowego od firmy Linsy?

A: Produkcja niestandardowa trwa zazwyczaj od 2 do 6 tygodni, 10–60 dni, w zależności od gatunku stopu, złożoności matrycy wyciskanej, wymaganej obróbki cieplnej oraz wykończenia powierzchni. Konkretny harmonogram jest potwierdzany po analizie rysunku i specyfikacji. Profile dostępne w magazynie są wysyłane natychmiast.

Dlaczego państwowe huty egzekwują wysokie MOQ?

A: Duże państwowe huty optymalizują sprzęt o dużej tonażu pod kątem wielkoseryjnych kontraktów lotniczych i infrastrukturalnych. Przezbrajanie pras wyciskarskich, wymiana walców roboczych w walcowniach oraz zarządzanie odpadami materiałowymi przy małych seriach produkcyjnych zakłócają efektywność operacyjną. Ustalają wysokie progi minimalnego tonażu, aby chronić skalę produkcji — zazwyczaj 5–10 ton 10 ton lub więcej na jedną specyfikację.

Jak zweryfikować identyfikowalność materiału dla profili aluminiowych?

A: Poproś fabrykę o świadectwo MTC (Mill Test Certificate) Świadectwo kontroli materiału (MTC) przed wysyłką. MTC powinno zawierać rzeczywistą analizę chemiczną spektrograficzną oraz wyniki badań mechanicznych dla konkretnej partii zgodnie z obowiązującą normą ASTM lub ISO. Potwierdź, że numer wytopu wytłoczony na materiale fizycznym odpowiada numerowi śledzącemu w dokumencie MTC. Raporty SGS stanowią dodatkową weryfikację strony trzeciej za dodatkową opłatą.

Czy mogę łączyć różne formy produktów u jednego producenta?

A: Tak, jeśli dostawca utrzymuje zapasy w wielu kategoriach produktów. Firma Linsy Aluminum obejmuje płyty, pręty, rury, druty, zwoje, profile i bloki w zakresie stopów serii 1000–8000. Pozwala to zespołom zakupowym skonsolidować aluminiowe profile wyciskane z pasującymi blachami i prętami w jedną przesyłkę — zmniejszając złożoność frachtu i utrzymując ujednoliconą dokumentację.

Co jeśli mój profil ma wąskie tolerancje lub wymagania dotyczące wykończenia powierzchni?

A: Podaj specyfikację tolerancji i wymaganie dotyczące wykończenia powierzchni wraz z początkowym zapytaniem ofertowym (RFQ). Własne przetwarzanie w firmie Linsy obejmuje cięcie, Obróbka CNC, anodowanie, polerowanie oraz malowanie proszkowe (RAL 9016) — które mogą być zintegrowane z niestandardowym procesem produkcyjnym, a nie zlecane stronie trzeciej. Dzięki temu łańcuch kontroli jakości pozostaje pod jednym dachem, a logistyka jest uproszczona.

David Huang

David Huang jest wysoko cenionym ekspertem w chińskim przemyśle stopów aluminium, posiadającym ponad dziesięcioletnie doświadczenie w opracowywaniu, produkcji i stosowaniu zaawansowanych stopów aluminium. Ma udokumentowane doświadczenie w skutecznym dostarczaniu rozwiązań projektowych i wiedzy technicznej wiodącym globalnym korporacjom z różnych sektorów, w tym lotniczego, motoryzacyjnego i budowlanego. David jest również zaufanym doradcą wielu głównych producentów aluminium w Chinach.

Serwis 24/7 | Reakcja w ciągu 10 minut!

Aby uzyskać więcej katalogów, szczegółów i ofert, skontaktuj się z nami bezpośrednio!

WhatsApp Telefon