Hoogtepunten
- 2014 aluminiumlegering is een hoogsterkte, koperhoudend 2xxx-serie materiaal met een sterke sterkte-gewichtsverhouding.
- Het laat zich goed verspanen, waardoor het zeer geschikt is voor gedetailleerde, precisieonderdelen.
- Het wordt veelvuldig toegepast in veeleisende constructieve toepassingen zoals vliegtuigonderdelen en zware voertuigen.
- De belangrijkste beperking is de matige corrosiebestendigheid, die doorgaans wordt beheerst door bekleding (Alclad) of anodiseren.
- Door warmtebehandeling bereikt het een hoge sterkte, waardoor het een vast onderdeel is in prestatiegerichte engineering.

Inleiding
Aluminiumlegering 2014 is een hoogsterkte, warmtebehandelbaar materiaal dat wordt gebruikt in de lucht- en ruimtevaart, automobielsector en constructietechniek. De combinatie van sterkte en stijfheid helpt ingenieurs gewicht te besparen zonder verlies van structurele integriteit. Deze gids behandelt de samenstelling, eigenschappen, toepassingen en hoe het zich verhoudt tot 2024, 6061 en 7075, zodat u de juiste legering voor de klus kunt kiezen.
Wat is aluminiumlegering 2014?
2014 is een koperdominante aluminiumlegering in de 2xxx-serie. Het biedt uitstekende verspaanbaarheid maar slechts matige lasbaarheid, omdat het kopergehalte het gevoelig maakt voor scheuren onder hitte. Met warmtebehandeling bereikt het een hoge sterkte, wat de reden is dat het voorkomt in lucht- en ruimtevaart- en transportconstructies.
Overzicht van de chemische samenstelling
Koper is het primaire versterkende element, met 3,9%–5%, en bepaalt grotendeels de sterkte van de legering. Magnesium, silicium en mangaan verfijnen het warmtebehandelbare gedrag, de korrelstructuur en de corrosiebalans.
| Element | Gehaltebereik | Rol |
|---|---|---|
| Koper | 3,9% – 5% | Primair legeringselement voor hoge sterkte |
| Magnesium | 0,2% – 0,8% | Ondersteunt het warmtebehandelbare karakter |
| Silicium | 0,5% – 1,2% | Verbeterd gietgedrag en korrelbeheersing |
| Mangaan | 0,2% – 1,2% | Voegt sterkte en enige corrosiebestendigheid toe |
Belangrijkste kenmerken: hoge sterkte, goede verspaanbaarheid en matige corrosiebestendigheid. Het is warmtebehandelbaar en geschikt voor zware constructieve onderdelen.
De belangrijkste fysische en mechanische eigenschappen begrijpen
In de T6-conditie bereikt 2014 een treksterkte tot ongeveer 427 MPa, wat het plaatst onder de sterkere aluminiumlegeringen. De vloeigrens ligt rond 290 MPa en de thermische geleidbaarheid bedraagt ongeveer 192 W/mK, wat helpt bij warmteafvoer in technische onderdelen.
| Eigendom | Waarde |
|---|---|
| Treksterkte | 427 MPa |
| Opbrengststerkte | 290 MPa |
| Thermische geleidbaarheid | 192 W/mK |
De vloeigrens toont aan dat het een aanzienlijke belasting kan dragen voordat permanente vervorming optreedt. Gecombineerd met hoge treksterkte is 2014 een betrouwbare keuze voor zware componenten.
Voordelen en beperkingen van 2014 aluminiumlegering
Voordelen:
- Hoge sterkte-gewichtsverhouding
- Uitstekende bewerkbaarheid voor precisieonderdelen
Nadelen:
- Matige corrosiebestendigheid; vereist bekleding of coating
- Slechte lasbaarheid; gevoelig voor scheuren
2014 biedt hoge sterkte en schone verspaanbaarheid, maar de corrosiebestendigheid is matig in plaats van uitstekend, dus plan beschermende behandeling in. De taaiheid is iets lager dan die van 2024, en hoewel de elektrische en thermische geleidbaarheid nuttig zijn, is het niet het sterkste beschikbare aluminium. Deze afwegingen zijn beheersbaar met de juiste temper en afwerking.
Belangrijkste toepassingen en gebruik van aluminiumlegering 2014
2014 is geschikt voor hoogbelaste toepassingen waar gewicht telt. De sterkte-gewichtsverhouding maakt het ideaal voor onderdelen die licht moeten blijven maar toch belasting moeten dragen.
Typische toepassingen zijn vliegtuigconstructies, militaire voertuigen en zware machines. In de lucht- en ruimtevaart komt het voor in vleugelliggers, romponderdelen en landingsgestellen, waar betrouwbare prestaties onder belasting cruciaal zijn.
Ruimtevaartonderdelen gebruikmakend van legering 2014
In de lucht- en ruimtevaart dragen 2014-smeedstukken de extreme spanningen van de vlucht terwijl ze licht blijven, daarom worden ze gebruikt voor vleugelliggers, ribben en rompframes. De vermoeiingsweerstand ondersteunt een lange levensduur en de verspaanbaarheid stelt werkplaatsen in staat de complexe vormen te snijden die vliegtuigontwerpen vereisen.
Andere industriële toepassingen
Buiten de lucht- en ruimtevaart wordt 2014 gebruikt in de automobielsector, militaire en machinebouw waar sterkte-gewichtsverhouding voordelen biedt. Militaire voertuigen gebruiken het voor constructieve onderdelen en pantserplaten, en machinebouwers waarderen de sterkte en matige elektrische geleidbaarheid voor connectoren en componenten.
Vergelijking: 2014 aluminiumlegering vs andere legeringen
2014 biedt uitstekende verspaanbaarheid maar lagere corrosiebestendigheid dan 6061 of 7075, dus het vereist meestal bekleding of coating. De sterkte ligt onder 7075 en iets onder 2024, maar het blijft een sterke constructieve keuze. 6061 is zwakker maar aanzienlijk corrosiebestendiger en gemakkelijker te lassen, terwijl 7075 de sterkste van de groep is.
2014 versus 2024 versus 6061 versus 7075 aluminium
| Functie | 2014 Aluminium | 2024 aluminium | 6061 aluminium | 7075 aluminium |
|---|---|---|---|---|
| Hoofd make-up | Al + 4,4% Cu + Si | Al + 4,4% Cu + 1,5% Mg | Al + 1% Mg + 0,6% Si | Al + 5,6% Zn + 2,5% Mg |
| Sterkte | Hoog (~420–480 MPa, T6) | Zeer hoog (~470 MPa, T3) | Matig (~ 310 MPa, T6) | Extreem hoog (~570 MPa, T6) |
| Corrosiebestendigheid | Slecht (moet gecoat worden) | Slecht (moet bekleed worden) | Zeer goed | Matig (beter dan 2000-serie) |
| Lasbaarheid | Slecht (gevoelig voor barsten) | Slecht (gevoelig voor barsten) | Uitstekend | Slecht (niet aanbevolen) |
| Bewerkbaarheid | Uitstekend | Goed | Goed | Goed |
| Typisch gebruik | Vliegtuigonderdelen, wielen | Vliegtuigrompen, structuren | Fietsframes, boten | Militair, vliegtuigframes |
Kortom, 2014 biedt uitstekende verspaanbaarheid en matige corrosiebestendigheid die coating vereist, terwijl 2024 iets meer sterkte toevoegt voor luchtvaarthuiden. 6061 ruilt sterkte in voor lasbaarheid en corrosiebestendigheid, en 7075 leidt op ruwe sterkte. Stem de legering af op de belasting, omgeving en verbindingsmethode die uw project nodig heeft.
Tips om de juiste legering te kiezen
De keuze tussen 2014, 2024, 6061 en 7075 komt neer op de prioriteiten van uw project:
- Maximale sterkte nodig? Kies 7075—ongeveer 570 MPa en gebouwd voor militaire en vliegtuigframes, hoewel het moeilijk te lassen is en corrosiebescherming vereist.
- Vliegtuigonderdelen bouwen? Gebruik 2014 of 2024. Beide zijn sterk (420–480 MPa voor 2014, 470 MPa voor 2024) en verspanen goed; 2014 is geschikt voor wielen en fittingen, 2024 voor huiden en constructies. Beide roesten gemakkelijk, dus voeg een coating toe.
- Veel lassen nodig? Kies 6061—het last het beste en is corrosiebestendig, ten koste van lagere sterkte (310 MPa). Ideaal voor fietsframes, boten en leidingwerk.
- Te maken met zware weersomstandigheden? Blijf bij 6061 vanwege de corrosiebestendigheid; 7075 is acceptabel, maar 2014 en 2024 vereisen coatings.
- Kleine, gedetailleerde onderdelen verspanen? Ga voor 2014—het snijdt het schoonst, waardoor het ideaal is voor schroeven, fittingen en precisiecomponenten.
Voor standaardvormen of op maat gemaakte 2014-vormen, zie onze 2014 aluminiumlegering productpagina. Stem sterkte, omgeving en bewerkbaarheid af om de juiste legering te kiezen.
Conclusie
2014 aluminiumlegering levert hoge sterkte en uitstekende verspaanbaarheid, maar de belangrijkste afweging is matige corrosiebestendigheid en slechte lasbaarheid, dus onderdelen vereisen meestal bekleding zoals Alclad of anodiseren plus zorgvuldige procesbeheersing. Aluminium Linsy, een in Shenzhen gevestigde fabriek met meer dan 20 jaar ervaring, levert 2014 als onderdeel van het volledige 1000–8000-serie assortiment en ondersteunt dit met eigen CNC-verspaning, lasersnijden en oppervlakteafwerking zoals anodiseren en poedercoaten. Elke bestelling wordt verzonden met een MTC, SGS-testrapporten zijn op verzoek beschikbaar, en aangepaste productie met lage MOQ draait op een doorlooptijd van 10–60 dagen onder ISO 9001, ISO 14001 en ISO 45001 managementsystemen. Neem vandaag nog contact op met Linsy Aluminum om uw 2014 aluminiumvereisten te bespreken en een offerte aan te vragen.
Veelgestelde vragen
Wat is het verschil tussen 2014 en 2024 aluminium?
Beide lassen slecht omdat ze gevoelig zijn voor scheuren onder hitte. 2024 heeft iets betere vervormbaarheid, terwijl 2014 schoner verspaant. Hun sterkte ligt dicht bij elkaar—ongeveer 420–480 MPa voor 2014 versus 470 MPa voor 2024—dus de keuze komt vaak neer op vervormbaarheid versus verspaanbaarheid.
Hoe verhoudt legering 2014 zich tot andere aluminiumlegeringen qua sterkte?
2014 behoort tot de hoogsterkte aluminiumlegeringen. Het is niet zo sterk als 7075, maar de treksterkte overtreft 6061 en evenaart 2024, waardoor het een betrouwbare keuze is voor veeleisende constructieve toepassingen.
Wat maakt aluminiumlegering 2014 geschikt voor lucht- en ruimtevaarttoepassingen?
De hoge sterkte-gewichtsverhouding, goede vermoeiingsgedrag en nuttige thermische geleidbaarheid maken het ideaal voor lichtgewicht maar sterke onderdelen die vluchtspanningen moeten doorstaan, zoals liggers en fittingen.
Kan aluminiumlegering 2014 gemakkelijk worden gelast?
2014 kan alleen worden gelast met zorgvuldige controle. Het kopergehalte maakt het gevoelig voor scheuren, dus gespecialiseerde technieken en warmtebehandeling na het lassen zijn nodig, en veel ontwerpen vermijden lassen ten gunste van verspanen of bevestigen.
Wat zijn de belangrijkste uitdagingen bij het werken met legering 2014?
De belangrijkste uitdaging is de matige corrosiebestendigheid, die beschermende coatings of bekleding vereist. Het vereist ook gecontroleerde warmtebehandeling om de gewenste sterkte te bereiken zonder het materiaal te beschadigen.
Zijn er specifieke warmtebehandelingen aanbevolen voor legering 2014?
Oplossingsgloeien gevolgd door kunstmatige veroudering—de T6-temper—wordt doorgaans gebruikt om de hoge sterkte en stabiele mechanische eigenschappen te bereiken waarvoor 2014 wordt gekozen.









