Aluminium 6062: uw ultieme gids

308751729937665_.pic

Gratis monster

308771729937665_.pic

China Fabrikant

308781729937665_.pic

Snel antwoord

308761729937665_.pic

Bulkaankoop korting

308771729937665_.pic

China Fabrikant

6062 is een 6xxx-serie, warmtebehandelbare aluminiumlegering op basis van het aluminium-magnesium-siliciumsysteem met een kleine bewuste koperadditie. De chemische samenstelling ligt bijna op die van 6061, wat het meest nuttige is dat een koper erover kan weten: 6062 kan het beste worden begrepen als een aan 6061 verwante kwaliteit, niet als een sterkere of meer exotische legering. De beslissing die deze gids behandelt, is of 6062 überhaupt moet worden gespecificeerd, of dat in plaats daarvan het veel beter gedocumenteerde 6061 (of het beter afwerkbare 6063) moet worden gebruikt.

Die beslissing is van belang omdat de cijfers niet zijn waar een koper ze zou verwachten. 6062 is een geregistreerde aanduiding — AA 6062, UNS A96062 — en de samenstelling ligt dicht genoeg bij die van 6061 dat de twee zich in de praktijk hetzelfde gedragen, waardoor 6062 gewoonlijk op 6061-basis wordt geoffreerd in plaats van vanuit een eigen tabel. In de praktijk is wat de twee kwaliteiten onderscheidt documentatie rather dan prestatie — en dat is het deel dat het waard is om goed te krijgen voordat u bestelt.

Wat is 6062-aluminium?

6062 is een gesmeed, warmtebehandelbaar legeringsmateriaal uit de Al-Mg-Si-Cu-familie. Magnesium en silicium combineren tijdens kunstmatige veroudering tot Mg₂Si-precipitaten, en daar komt de sterkte vandaan — niet van koudvervorming — waardoor de legering lasbaar en vervormbaar blijft op een manier die koudverstevigde 5xxx-kwaliteiten niet zijn. De koperadditie draagt bij aan extra precipitatieharding, en chroom is aanwezig om de korrelstructuur tijdens warmtebehandeling te beheersen.

Het gevolg van die chemie is een middenmoot-eigenschappenpakket. 6062 is een legering met gemiddelde sterkte, niet met hoge sterkte: het zal 7075 niet benaderen, en er is geen gepubliceerde basis om het als sterker dan 6061 te behandelen. De Chinese nationale norm die het dekt, GB/T 3618-1989, beschrijft 6062 in precies die bewoordingen — een Al-Mg-Si-legering met goede corrosieweerstand, goede lasbaarheid, redelijke koudvervormbaarheid en gemiddelde sterkte, voornamelijk gebruikt in de bouw. De praktische aantrekkingskracht is niet de piekcijfers maar hoe het zich gedraagt bij extrusie, verspaning, anodiseren en lassen, wat verklaart waarom het opduikt in architectonisch en algemeen constructiewerk rather dan in vliegtuigrompen.

Chemische samenstelling van 6062-aluminium

De onderstaande limieten zijn de AA/GB-waarden waarover de gezaghebbende bronnen het eens zijn. Eén element is werkelijk betwist, en dat wordt gemarkeerd rather dan gladgestreken.

ElementGewicht %
Aluminium (Al)Rest
Silicium (Si)0.40–0.80
IJzer (Fe)0,70 max
Koper (Cu)0.15–0.40
Mangaan (Mn)0,15 max
Magnesium (Mg)0.80–1.20
Chroom (Cr)0,04–0,14 volgens AA Teal Sheets (2025); 0,04–0,35 volgens GB/T 3618-1989 en de meeste commerciële datasheets
Zink (Zn)0,25 max
Titanium (Ti)0,15 max
Anderen, elk0,05 max
Overige, totaal0,15 max

Twee dingen zijn het uitlichten waard. Ten eerste is mangaan gemaximeerd op 0,15 — het is geen bereik van 0,15–0,40, wat een veelvoorkomende fout is in circulerende datasheets. Ten tweede verschilt het chroomplafond tussen de huidige AA-registratie (0,14) en de oudere Chinese norm en een groot deel van de commerciële literatuur (0,35). Chroom beïnvloedt de korrelstructuur en het rekristallisatiegedrag tijdens warmtebehandeling, dus als uw proces daarvan afhangt, benoem dan de geldende norm in de inkooporder rather dan de legeringsaanduiding dat te laten dragen.

Hoe 6062 verschilt van 6061

Dit is de vergelijking die de meeste 6062-aankopen bepaalt, en het eerlijke antwoord is: nauwelijks, op papier.

Element60626061
Silicium (Si)0.40–0.800.40–0.80
IJzer (Fe)0,70 max0,70 max
Koper (Cu)0.15–0.400.15–0.40
Mangaan (Mn)0,15 max0,15 max
Magnesium (Mg)0.80–1.200.80–1.20
Chroom (Cr)0,04–0,14 (AA) / 0,04–0,35 (GB)0.04–0.35
Zink (Zn)0,25 max0,25 max
Titanium (Ti)0,15 max0,15 max

Elke limiet komt element voor element overeen; het enige echte verschil is het chroomplafond zodra u de huidige AA-registratie aanhoudt. Daarom gedraagt 6062 zich als 6061 in de werkplaats, daarom laat het zich warmtebehandelen als 6061, en — zoals de volgende sectie uitlegt — daarom zijn zoveel gepubliceerde 6062-gegevens in werkelijkheid 6061-gegevens.

De praktische implicatie is geruststellend rather dan teleurstellend. Als u een onderdeel heeft dat momenteel in 6061 draait en u wordt 6062 aangeboden, stapt u niet in onbekende metallurgie. U stapt in hetzelfde legeringssysteem met een strakker chroomvenster en een veel dunner papieren spoor, wat eerder een documentatieprobleem is dan een engineeringprobleem.

6062-tempertoestanden: O, T4, T6 en T651

6062 wordt geleverd in de standaard warmtebehandelbare set. De tempertoestand doet meer voor het eindproduct dan de keuze tussen 6062 en 6061, dus specificeer beide op de orderregel.

TemperBehandelingWat het u geeftTypisch gebruik
OUitgegloeidZachtste toestand, maximale ductiliteitZwaar vervormen, daarna warmtebehandelen
T4Oplossingsgegloeid en natuurlijk verouderdGemiddelde sterkte, hoge vervormbaarheid, stabiel vóór eindverouderingVorm-eerst-onderdelen, gebogen of getrokken profielen
T6Oplossingswarmtebehandeld en kunstmatig verouderdPiek van praktische sterkteConstructieonderdelen, bewerkte componenten
T651T6 plus strekken om restspanning te verlichtenT6-sterkte met betere dimensionale stabiliteit na verspaningPrecisieverspaande onderdelen, dikke plaat

T6511 verschijnt op geëxtrudeerde staven en profielen en draagt hetzelfde idee als T651 — spanningsverlichting door strekken — toegepast op extrusie.

Twee correcties zijn het expliciet maken waard, omdat beide online in 6062-content circuleren. T4 is natuurlijk verouderd, niet kunstmatig verouderd; de kunstmatige verouderingsstap is wat T6 van T4 scheidt. En er is geen T73-tempertoestand voor 6062. T73 is een oververouderingsbehandeling die op sommige 7xxx-legeringen wordt toegepast om sterkte in te ruilen voor spanningscorrosieweerstand; het heeft geen betekenis voor een 6xxx-kwaliteit.

Mechanische en fysische eigenschappen van 6062

De onderstaande fysische constanten komen uit de AA-registratiegegevens. De mechanische regel draagt bewust geen getal, en de volgende sectie legt uit waarom.

EigendomWaardeBasis
Dichtheid≈2,70 g/cm³Typerend voor 6xxx Al-Mg-Si; geen specificatiewaarde
Elasticiteitsmodulus≈69 GPaAA-waarde; gemiddelde van trek en druk. Druk ligt ongeveer 2% hoger — geen temperafhankelijk bereik
Elektrische weerstand0,0338–0,0383 Ω·mm²/mAA Teal Sheets (2025)
Elektrische geleidbaarheid≈45–51% IACSOmgezet vanuit het AA-weerstandsbereik
Thermische geleidbaarheid172–180 W/(m·K)AA Teal Sheets (2025)
Solidus≈582 °CWordt vaak genoemd voor 6xxx Al-Mg-Si; verifieer tegen de MTC vóór warmtebehandeling
Mechanische eigenschappenGeen algemeen gepubliceerd minimumZie hieronder

De elasticiteitsmodulus is het enige getal hier dat u voor ontwerpdoeleinden als vast kunt beschouwen: zoals bij elke aluminiumlegering ligt 6062 rond 69 GPa, dus stijfheid is een probleem van sectieontwerp rather dan van legeringsselectie.

Waarom 6062-eigenschapsgegevens variëren — en hoe u verifieert wat u koopt

Zoek naar mechanische eigenschappen van 6062 en u vindt trekwaarden van 270 tot 390 MPa. Die getallen zijn geen onafhankelijke metingen van 6062; de meeste zijn 6061-waarden die opnieuw zijn gelabeld, en sommige leveranciersdatasheets zeggen dat ook expliciet. Op onze eigen 6062-productpagina, staat in de eigenschappentabel ronduit vermeld dat de vermelde waarden typische 6061-cijfers zijn.

Dat is niet zozeer misleiding als wel een gevolg van hoe de aanduiding wordt gebruikt. 6062 is geregistreerd, maar het is geen grade die kopers in de gangbare ASTM-productspecificaties met minimum mechanische eigenschappen getabelleerd zullen vinden zoals 6061 en 6063, dus er is geen gezaghebbende tabel om te kopiëren — en leveranciers vullen de leemte op met het dichtstbijzijnde equivalent.

Wat dit in de praktijk betekent:

  • Verwacht een op 6061 gebaseerde offerte. Een 6062-T6-offerte zal gewoonlijk ongeveer 310 MPa treksterkte, 276 MPa vloeigrens en ongeveer 12% rek vermelden, omdat dat de standaard 6061-T6-cijfers zijn. Beschouw dat als de commerciële basis van de offerte, niet als een door een norm ondersteunde garantie.
  • Maak de MTC het bepalende document. Het mill test certificate voor uw daadwerkelijke partij is het enige getal waartegen u kunt ontwerpen of afkeuren. Vraag het bij elke bestelling op.
  • Noem de norm, niet alleen de legering. “6062-T6” alleen vertelt de fabriek niet welke samenstelling of welk eigenschapsregime van toepassing is. Specificeer de geldende norm, productvorm, afmetingen en temper samen.
  • Vraag onafhankelijke beproeving waar het ertoe doet. Voor constructief of dragend werk vraagt u een mechanisch eigenschappenrapport van een derde partij aan in plaats van te vertrouwen op typische waarden.

Niets hiervan maakt 6062 een slechte keuze. Het maakt het een keuze waarbij de documentatie meer aandacht verdient dan gebruikelijk — wat het waard is om te weten voordat u zich vastlegt, niet erna.

Waar 6062-aluminium wordt gebruikt

Bouw- en architectonische profielen

Dit is de toepassing waarnaar de Chinese nationale norm rechtstreeks verwijst, en dit is waar 6062 zijn plaats verdient. Middelmatige sterkte is voldoende voor vliesgevelondersteuningen, raam- en deurkozijnen, leuningen, sierlijsten en decoratieve constructieve profielen, en de reactie van de legering op anodiseren is consistent genoeg voor zichtbaar werk. Waar uiterlijk de primaire eis is en de belasting laag, blijft 6063 de vergevingsgezindere keuze — het extrudeert gemakkelijker en finish is schoner.

Algemene constructieframes en transportcarrosserieën

6062 komt voor in constructieframes, leidingsystemen en vrachtwagen- en aanhangwagentcarrosserieën, waar de belastingssituatie reëel maar niet extreem is en waar lasbaarheid belangrijker is dan pieksterkte. Dit is hetzelfde terrein dat 6061 bezet, en de twee zijn hier vaak uitwisselbaar. Waar het profiel een zwaardere belasting moet dragen of met nauwe toleranties wordt bewerkt, 6061-T6 is de veiligere specificatie, simpelweg omdat de eigenschappen gedocumenteerd zijn.

Lichte mariene-aanverwante fittingen

6062 wordt gebruikt voor bootfittingen en andere mariene hardware, maar de grens is belangrijk: het is een 6xxx-legering met opzettelijk koper, en koper vermindert de corrosieweerstand in chlorideomgevingen. Fittingen in de spatzone en boven dek zijn redelijk; permanent ondergedompelde rompconstructie niet. Voor continu zeewatercontact is een 5xxx-legering zoals 5083 de juiste keuze.

6062 vs 6061 vs 6063 — Hoe te kiezen

Factor606260616063
ChemieDicht bij 6061; strakkere Cr onder AADe 6xxx constructieve benchmarkLager Mg en Si, Cu ≤0,10
SterkteMiddelmatig; behandel 6061-waarden als de offertebasisGedocumenteerd en hogere betrouwbaarheidLager; voldoende voor niet-constructief
UitdrijfbaarheidGoedGoed, maar hogere vloeispanningBeste van de drie
Geanodiseerde afwerkingGoed, consistentGoed, koper maakt de finish iets dofferBeste van de drie
CorrosiebestendigheidGoed in atmosfeerGoed; koper vermindert het enigszinsBeter dan beide, dankzij laag koper
DocumentatieDun; verifieer op de MTCUitgebreidUitgebreid
BeschikbaarheidSmaller; vaak een custom- of projectartikelBreed assortiment over vormenBreed assortiment in profielen

Kies 6062 wanneer u een bestaande specificatie volgt die het materiaal voorschrijft, of wanneer een leverancier het aanbiedt voor een project waarbij de eisen door de tekening worden bepaald en niet door uw eigen materiaalkeuze.

Kies 6061 wanneer u vanaf nul ontwerpt en eigenschappen nodig hebt die u kunt onderbouwen — sterkte, vermoeiing of dimensionale stabiliteit na bewerking. Alleen al de uitgebreidere documentatie is meestal de moeite waard, en 6061-T6 dekt hetzelfde terrein met betere onderliggende data.

Kies 6063 wanneer het onderdeel een zichtbaar extrusieprofiel is en uiterlijk de acceptatie bepaalt: raam- en deursystemen, vliesgevels, leuningen en sierlijsten.

Overweeg 6082 of 6005 voor respectievelijk Europese projecten of constructieve extrusieprofielen — 6082 is de gangbare Europese constructiegroep, en 6005 zit tussen 6063 en 6061 in voor geëxtrudeerde constructieprofielen.

Wanneer u 6062 moet specificeren — en wanneer niet

Ga voor 6062Stop en heroverweeg
Een tekening of contract vermeldt 6062U selecteert de legering zelf en hebt gedocumenteerde eigenschappen nodig
Gemiddelde sterkte is werkelijk voldoendeHet onderdeel is belastingskritisch en de toelaatbare spanning moet worden onderbouwd
Het onderdeel is architectonisch, zichtbaar of geanodiseerdHet onderdeel is een permanent ondergedompelde mariene constructie
U kunt een MTC bij de bestelling eisenU kunt geen mechanische testgegevens voor de partij verkrijgen
Levering is bevestigd voor de vorm en hardheidstoestand die u nodig hebtDoorlooptijd of beschikbaarheid is krap — 6061 is gemakkelijker te betrekken

Het patroon hier is eenvoudig: 6062 is een prima materiaal om te voldoen aan een specificatie, en een zwakke keuze om er een te creëren een. Als u de spec schrijft, zal 6061 u doorgaans beter van dienst zijn.

Werken met 6062

Bewerking. 6062 bewerkt als de 6061-achtige legering die het is, snijdt schoon en houdt toleranties in T6 en T651. Voor onderdelen die zwaar worden bewerkt of vlak moeten blijven na materiaalverwijdering, bestelt u T651 in plaats van T6 — de strekstap verlicht de restspanning die zich anders manifesteert als beweging zodra u begint te snijden.

Lassen. TIG en MIG werken beide. Gebruik 4043-vulmetaal waar scheurweerstand en een schone las het belangrijkst zijn, of 5356 waar hogere sterkte in lastoestand en een betere kleurmatch na anodiseren prioriteit hebben. De warmte-beïnvloede zone is de beperkende factor: lassen brengt de kunstmatig verouderde toestand lokaal terug naar het T4-bereik, dus een gelaste constructie kan niet worden ontworpen op basis van de toelaatbare waarden van het T6-basismetaal. Ontwerp either op waarden na het lassen of plan een volledige warmtebehandeling na het lassen.

Corrosiebescherming. Atmosferische en milde industriële omgevingen zijn prima, en anodiseren of poedercoaten vergroot de marge verder. Twee beperkingen gelden: het kopergehalte maakt 6062 minder corrosiebestendig dan de kopervrije 6xxx- en 5xxx-groepen in chloridehoudende omgevingen, en het mag niet worden gespecificeerd voor continu onderdompeling in zeewater. Waar het onderdeel zich nabij 5xxx-materiaal of ongelijksoortige metalen bevindt, isoleer de verbinding.

Vormen. O en T4 zijn de toestandsnamen waarin u moet vormen. T6 laat zich wel buigen, maar met een merkbaar grotere minimale radius en een hoger risico op randbreuk. Waar de geometrie krap is, vormt u in T4 of O en veroudert u daarna kunstmatig naar T6 — dat is de standaardroute en daarvoor bestaat T4.

Voor- en nadelen in één oogopslag

AfmetingVoordeelBeperking
SterkteGemiddelde sterkte dekt het meeste constructieve en architectonische werkGeen gepubliceerd minimum; kan niet alleen op basis van typische waarden worden onderbouwd
Chemie6061-achtig, dus voorspelbaar gedrag in de werkplaatsSmaller chroomvenster onder de huidige AA-registratie wordt vaak over het hoofd gezien
LasbaarheidLaat zich goed lassen met standaard 4xxx- of 5xxx-vulmetaalHAZ verzacht richting T4; ontwerp niet op T6-toelaatbare waarden
CorrosieGoed in atmosfeer; anodiseert consistentKopergehalte sluit continu onderdompeling in zeewater uit
AfwerkingSchoon, uniform geanodiseerd uiterlijkNiet zo vergevingsgezind als 6063 bij uiterlijkkritische extrusieprofielen
BeschikbaarheidVerkrijgbaar in plaat, dikke plaat, staaf, buis, profiel en draadSmaller assortiment dan 6061; vaak een project- of customartikel
DocumentatieMTC beschikbaar per bestellingGeen gezaghebbende tabel met mechanische eigenschappen om naar te verwijzen

Conclusie

6062 is a 6061-near alloy whose real value is predictable behaviour through extrusion, machining, welding and anodizing — not a strength advantage, and not an aerospace pedigree. Its defining trade-off is that it behaves like the industry-standard 6061 while carrying far less documentation behind it, which makes the MTC and the governing standard on your purchase order more important here than for almost any other 6xxx grade.

We supply 6062 in sheet, plate, bar, tube, profile and wire in O, T4, T6 and T651, with cut-to-length, CNC machining, welding, laser cutting and anodizing handled in-house. Every order ships with an MTC, SGS mechanical and composition testing is available on request, with lead time typically 10–60 days.

Send us the drawing, the standard and the temper you need, and we will confirm availability and the test documentation before you commit.

Veelgestelde vragen

Is 6062 an aerospace alloy?

Not in any meaningful sense. Airframe structure is dominated by 2024, 7075, 7050 and 6061, all of which carry documented minimum properties and aerospace material specifications. 6062 is a general-purpose medium-strength alloy used mainly in building, structural frames and transport bodies.

How does 6062 pricing compare with 6061?

Pricing tracks availability more than the alloy itself. 6061 is a high-volume grade with broad mill stock; 6062 is a narrow designation often produced to the project. Form, temper and quantity move the number more than the grade choice does, so send us the specification and we will quote the actual lot.

What is the minimum order quantity for 6062?

Stock forms ship from standard pack quantities; anything outside the stocked range is a low-MOQ custom run. Because 6062 is a narrow grade, the practical minimum depends on the form, temper and whether a heat is available. Tell us the specification and quantity and we will confirm what ships from stock and what has to be produced.

David Huang

David Huang is een zeer gerespecteerde expert in China's industrie voor aluminiumlegeringen en heeft meer dan tien jaar ervaring in het ontwikkelen, produceren en toepassen van geavanceerde aluminiumlegeringen. Hij heeft een bewezen staat van dienst in het succesvol leveren van projectoplossingen en technische expertise aan toonaangevende internationale bedrijven in diverse sectoren, waaronder lucht- en ruimtevaart, auto's en de bouw. David is ook een vertrouwde adviseur voor meerdere grote aluminiumfabrikanten in China.

24/7 Service | Antwoord binnen 10 minuten!

Neem voor meer catalogi, details en offertes direct contact met ons op!

WhatsApp Telefoon