Aluminium 5454 verkennen in Engineering- Linsy Aluminium

308751729937665_.pic

Gratis monster

308771729937665_.pic

China Fabrikant

308781729937665_.pic

Snel antwoord

308761729937665_.pic

Bulkaankoop korting

308771729937665_.pic

China Fabrikant

Inleiding

5454 aluminium Is de 5xxx-legering specifiek gekwalificeerd voor gebruik bij verhoogde temperaturen in maritieme en chemische toepassingen — het magnesiumgehalte (2,4–3,0%) blijft bewust onder de 3%-drempel voor spanningscorrosie, waardoor het bestand is tegen interkristallijne aantasting bij temperaturen tot ongeveer 150°C, waar 5083 en 5456 gevoelig worden. Deze gids behandelt waar 5454 past ten opzichte van 5052, 5083 en 6061, wat de temperopties betekenen voor drukvaten, en hoe u kunt bepalen of dit de juiste kwaliteit is voor hete chemische of warme maritieme toepassingen.

Chemische samenstelling

  • Magnesium: 2,4–3,0%
  • Mangaan: 0,5–1,0%
  • IJzer: ≤0,4%
  • Silicium: ≤0,25%
  • Koper: ≤0,1%
  • Chroom: 0,05–0,2%
  • Zink: ≤0,25%
  • Titaan: ≤0,2%
  • Rest: Aluminium

Essentiële eigenschappen

Sterkte en thermische stabiliteit

5454 is niet warmtebehandelbaar. In H32-temper is de treksterkte ongeveer 250–305 MPa met een vloeigrens in het bereik van 180–230 MPa. In H34 bereikt de treksterkte ~270–330 MPa. Het bepalende voordeel van 5454 ten opzichte van 5083 is NIET de hogere sterkte bij kamertemperatuur — het is het vermogen om die sterkte te behouden zonder spanningscorrosie bij temperaturen boven 65°C, waar hoog-Mg 5xxx-legeringen (5083 met 4,5% Mg, 5456 met 5% Mg) gevoelig worden voor interkristallijne aantasting. Voor chemische processen en warme maritieme toepassingen maakt dit thermische venster 5454 de standaard drukvatenkwaliteit binnen de 5xxx-familie.

Corrosiebestendigheid

5454 is bestand tegen zout water, maritieme atmosfeer, milde chemische blootstelling en industrieel afvalwater. Het gematigde Mg-gehalte houdt de corrosiebestendigheid sterk terwijl het onder de SCC-gevoeligheidsdrempel blijft. Het is een van de weinige aluminiumlegeringen die is gekwalificeerd voor ammoniumnitraat en bepaalde petrochemische opslag bij gematigde temperaturen.

Lasbaarheid

5454 wordt gelast met GTAW (TIG) en GMAW (MIG) met 5356 of 5554 toevoegmateriaal. 5356 biedt hogere lassterkte maar vermindert enigszins de SCC-bestendigheid in de laszone bij verhoogde temperaturen; 5554 komt overeen met het basis-Mg-gehalte en behoudt de volledige thermische classificatie. Voor drukvatcode-werkzaamheden moet de keuze van het toevoegmateriaal worden bevestigd tegen de ontwerptemperatuur en codevereisten.

Vervormbaarheid

In O (gegloeid) en H32-tempers buigt, walsvormt en stempelt 5454 goed. De koudverstevigingssnelheid is gematigd — hoger dan 5052 maar lager dan 5083, waardoor het praktisch is voor het vormen van drukvaten en tankfabricage zonder tussentijdse gloeistappen.

5454 versus andere legeringen

5454 versus 5052

5052 is de basis goedkope Al-Mg plaatlegering (2,2–2,8% Mg) — voor algemeen maritiem en plaatwerk. 5454 voegt mangaan toe (0,5–1,0%) voor hogere sterkte bij vergelijkbare Mg-niveaus en is specifiek gekwalificeerd voor gebruik bij verhoogde temperaturen. De keuze: 5052 voor standaard plaatwerk en algemene behuizingen; 5454 wanneer het onderdeel wordt blootgesteld aan hitte of agressieve chemicaliën en een drukvat- of tankcode-classificatie vereist is.

5454 versus 5083

5083 heeft een hoger Mg-gehalte (4,0–4,9%) en levert sterkere trekprestaties bij kamertemperatuur (~305 MPa UTS in H116 versus ~275 MPa voor 5454-H32). Maar 5083 wordt NIET aanbevolen boven 65°C vanwege SCC-risico. 5454 is het standaard alternatief wanneer de bedrijfstemperatuur die drempel overschrijdt — chemische transporttanks, warme procestanks en maritieme uitlaatcomponenten zijn klassieke 5454-toepassingen.

5454 versus 6061

6061-T6 is warmtebehandelbaar, bewerkbaar en sterker bij kamertemperatuur — maar het is niet de standaardkwaliteit voor drukvaten of chemisch gebruik. Blank 6061 corrodeert in zout water en veel chemicaliën. 5454 is de code-gekwalificeerde 5xxx-keuze voor gelaste drukvaten, chemische opslag en maritieme toepassingen bij verhoogde temperaturen waar corrosie-integriteit belangrijker is dan piek-treksterkte.

Veelvoorkomende hardingen

  • O: Gegloeid — maximale vervormbaarheid. Gebruikt wanneer het onderdeel wordt gevormd en vervolgens gelast zonder hoge sterkte in geleverde staat.
  • H32: Koudverstevigd en gestabiliseerd tot kwart-hard. De meest gespecificeerde temper voor drukvaten en chemische tanks — balanceert sterkte en vervormbaarheid.
  • H34: Half-hard gestabiliseerd. Hogere sterkte waar vormvereisten minder veeleisend zijn. Typisch voor vlakke en lichtgevormde drukvatcomponenten.

Go/No-Go-limieten

Gebruik deze snelle referentie om te bepalen of 5454 geschikt is voor uw toepassing.

Go — gebruik 5454 wanneer:

  • De bedrijfstemperatuur tussen 65°C en 150°C ligt en de omgeving zout water, chemicaliën of industrieel afvalwater omvat — 5454 is de 5xxx-legering die specifiek is ontwikkeld om NIET te bezwijken aan spanningscorrosie in dit thermische venster. Typische toepassingen: chemische transporttanks, warme procesdrukvaten, maritieme uitlaat- en koelsysteemcomponenten.
  • De toepassing een gelast drukvat of opslagtank is die code-kwalificatie vereist — 5454 is erkend in de ASME-drukvatcode voor aluminiumconstructies bij gematigde temperaturen. Typische toepassingen: ammoniumnitraatopslag, petrochemische procestanks, weg-tankwagenlichamen.
  • Corrosiebestendigheid plus lasbaarheid plus thermische stabiliteit allemaal in één legering vereist zijn — 5454 dekt het snijvlak dat 5083 (SCC-risico boven 65°C), 6061 (corrosie in chemicaliën) en 304 roestvast staal (gewichtspenalty) elk afzonderlijk niet dekken.

No-Go — gebruik 5454 niet wanneer:

  • Treksterkte bij kamertemperatuur boven 330 MPa de primaire vereiste is — 5083-H116 levert hogere sterkte bij kamertemperatuur; 6061-T6 of 7075-T6 zijn nog sterker als warmtebehandelbare legeringen acceptabel zijn.
  • De bedrijfstemperatuur continu boven 150°C ligt — aluminium verliest snel sterkte boven ~200°C ongeacht de legering; roestvast staal of nikkellegeringen worden de standaard materiaalkeuze.
  • Anodiseerkwaliteit een cosmetische of specificatie-eis is — zoals alle 5xxx-legeringen produceert 5454 een minder uniforme geanodiseerde afwerking dan 6xxx-kwaliteiten.
  • Hoogvolume CNC-bewerking de primaire productiemethode is — 5xxx-legeringen zijn taaier dan 6xxx; 6061-T6 of 7075-T6 zijn standaard bewerkingskwaliteiten aluminium.

Toepassingen

De bovenstaande Go/No-Go-criteria dekken de selectielogica. De onderstaande lijst geeft specifieke systemen weer waar 5454 standaardpraktijk is:

  • Chemische verwerking — opslagtanks, transportvaten, leidingwerk voor ammoniumnitraat en petrochemisch gebruik
  • Maritiem — uitlaatsysteemcomponenten, koelwaterleidingen, warme procestanks
  • Drukvaten — ASME-code gelaste aluminium vaten voor gebruik bij gematigde temperaturen
  • Transport — weg-tankwagenlichamen, spoor-tankwagens voor chemisch en brandstoftransport
  • Industrieel — warmtewisselaarmantels, procesleidingen, scrubbercomponenten

Conclusie

5454 is niet de sterkste 5xxx-legering — 5083 en 5456 leveren beide hogere treksterkte bij kamertemperatuur. Wat 5454 in plaats daarvan biedt is een werktemperatuurvenster tussen 65°C en 150°C waar hoog-Mg 5xxx-legeringen onbetrouwbaar worden. Voor chemisch transport, warme procestanks en hete maritieme toepassingen is deze thermische stabiliteit de reden dat 5454 voorkomt in drukvatcodes waar 5083 dat niet doet. De afweging is gematigde sterkte en een kostentoeslag voor de beperktere beschikbaarheid van een speciale temper-gecontroleerde kwaliteit.

Linsy Aluminum levert 5454 in plaat, sheet en op maat gesneden afmetingen, met lage MOQ-productie beschikbaar voor niet-standaard specificaties. Volledige MTC-documentatie, samenstellingscertificaten en SGS-mechanische testrapporten zijn beschikbaar voor elke bestelling. Als het project een specifieke temper, code-kwalificatie of chemische service-eis omvat, stuur dan de specificatie voor een technische beoordeling.

Veelgestelde vragen

Wat maakt 5454 geschikt voor gebruik bij verhoogde temperaturen?

Het magnesiumgehalte wordt bewust onder 3% gehouden (bereik: 2,4–3,0%). Boven ~3% Mg worden 5xxx-legeringen gevoelig voor spanningscorrosie bij temperaturen boven 65°C doordat Mg-rijke bètafasen neerslaan langs korrelgrenzen. Door het Mg te begrenzen op 3% minimaliseert 5454 deze neerslag — waardoor het bruikbaar is tot ongeveer 150°C met behoud van corrosiebestendigheid.

Kan 5454 worden gelast?

Ja — GTAW (TIG) en GMAW (MIG) met 5356 of 5554 toevoegmateriaal zijn standaard. 5356 geeft hogere sterkte in lastoestand maar vermindert enigszins de SCC-bestendigheid bij verhoogde temperaturen in de laszone. 5554 komt overeen met het lagere Mg-gehalte en behoudt de volledige thermische classificatie. Voor code-gekwalificeerd drukvatwerk moet de toevoegmateriaalspecificatie worden bevestigd tegen de ontwerptemperatuur.

Hoe verhoudt 5454 zich tot 5083 in drukvattoepassingen?

5083 is sterker bij kamertemperatuur (~305 MPa UTS versus ~275 MPa voor 5454) en is de standaard scheepsbouwkwaliteit. Maar 5083 wordt niet aanbevolen boven 65°C vanwege SCC-risico, terwijl 5454 zijn drukvatcode-classificatie behoudt tot ~150°C. De keuze hangt af van of de ontwerptemperatuur de 65°C-lijn overschrijdt — zo ja, dan is 5454 de gespecificeerde 5xxx-legering.

Wat is het belangrijkste verschil tussen 5454-H32 en H34?

H32 is kwart-hard en gestabiliseerd — iets zachter en beter vervormbaar, de standaardkeuze voor gelaste drukvaten waar vormen deel uitmaakt van de fabricage. H34 is half-hard — hogere sterkte met iets lagere vervormbaarheid, gebruikt voor vlakkere componenten met minder veeleisende vormvereisten. Beide zijn gestabiliseerd om de koudvervormde eigenschappen vast te leggen.

Welk toevoegmateriaal moet worden gebruikt voor het lassen van 5454?

5356 (Al-5%Mg) is de meest gangbare keuze en geeft hogere sterkte in lastoestand. 5554 (Al-2,7%Mg) komt nauwer overeen met het basis-Mg-gehalte en behoudt de volledige corrosiebestendigheid bij verhoogde temperaturen. De keuze hangt af van of sterkte of thermische SCC-bestendigheid hoger scoort in de bedrijfsomstandigheden. Voor codewerk moet het toevoegmateriaal worden bevestigd met de lasprocedure-specificatie.

David Huang

David Huang is een zeer gerespecteerde expert in China's industrie voor aluminiumlegeringen en heeft meer dan tien jaar ervaring in het ontwikkelen, produceren en toepassen van geavanceerde aluminiumlegeringen. Hij heeft een bewezen staat van dienst in het succesvol leveren van projectoplossingen en technische expertise aan toonaangevende internationale bedrijven in diverse sectoren, waaronder lucht- en ruimtevaart, auto's en de bouw. David is ook een vertrouwde adviseur voor meerdere grote aluminiumfabrikanten in China.

24/7 Service | Antwoord binnen 10 minuten!

Neem voor meer catalogi, details en offertes direct contact met ons op!

WhatsApp Telefoon