Hliník 5454: Vlastnosti, plechy a desky, stavy vytvrzení a aplikace

308751729937665_.pic

Vzorek zdarma

308771729937665_.pic

Výrobce z Číny

308781729937665_.pic

Rychlá reakce

308761729937665_.pic

Sleva při hromadném nákupu

308771729937665_.pic

Výrobce z Číny

Co je 5454 hliník?

5454 je slitina řady 5xxx vyvinutá pro specifický problém: hliníko-hořčíkové jakosti, které jsou pevné a korozivzdorné při pokojové teplotě, ale stávají se nespolehlivými při zahřátí. Obsah hořčíku je omezen na 3,0 %, čímž zůstává těsně pod prahem, kde vysoce hořčíkové jakosti jako 5083 (4,0–4,9 % Mg) a 5456 (4,7–5,5 % Mg) začínají senzibilizovat a stávají se náchylnými ke koroznímu praskání za napětí nad přibližně 65 °C. Mangan a chrom se přidávají v malých kontrolovaných množstvích pro zjemnění struktury zrna a potlačení precipitace na hranicích zrn, která způsobuje tento typ selhání.

Výsledkem je tepelně nezušlechtitelná slitina, která si zachovává užitečnou pevnost a korozní odolnost při kontinuálním provozu do přibližně 150 °C — což je důvod, proč je 5454 jednou z mála jakostí řady 5xxx uznávaných v normách ASME pro tlakové nádoby pro konstrukce z hliníku při zvýšených teplotách. Dodává se téměř výhradně jako plech a tenký plech a je specifikována pro svařované chemické nádrže, nádoby pro teplé procesy, pláště cisteren a mořské komponenty vystavené teplu.

Co 5454 není, je nejsilnější možnost. Tam, kde je rozhodujícím faktorem maximální pevnost v tahu při pokojové teplotě, vítězí 5083 a 6061-T6 vítězí ještě více. Selekční otázka, na kterou 5454 odpovídá, je jiná: může slitina zůstat neporušená při provozní teplotě, ne jen na zkušebním stole.

Chemické složení 5454

Mezní hodnoty složení podle ASTM B209 / EN 573-3, v hmotnostních procentech.

PrvekObsah (%)Role
Hořčík (Mg)2.4 – 3.0Zpevnění tuhým roztokem; omezeno pro snížení senzibilizace
Mangan (Mn)0.50 – 1.00Zvyšuje pevnost; zjemňuje strukturu zrna
Chrom (Cr)0.05 - 0.20Potlačuje precipitaci na hranicích zrn
Křemík (Si)0,25 max.Nečistota
Železo (Fe)max 0,40Nečistota
Měď (Cu)0,10 maxUdržováno na nízké úrovni pro korozní odolnost
Zinek (Zn)0,25 max.Stopové množství
Titan (Ti)max 0,20Zjemňovač zrna
Ostatní (každý)0,05 maxStopové nečistoty
Ostatní (celkem)0,15 maxSoučet stopových nečistot
Hliník (Al)ZbytekZáklad

Přídavky manganu a chromu jsou to, co odlišuje 5454 od prostého plechu Al-Mg. Mangan přidává přibližně 10–15 % k pevnosti v tahu a kluzu ve srovnání s odpovídající úrovní Mg a společně s chromem inhibuje mezikrystalovou precipitaci, která by jinak otevřela cestu ke koroznímu praskání za napětí ve svařovaných spojích při trvalém zatížení. Tato kombinace je důvodem, proč se 5454 objevuje ve specifikacích nádrží a nádob, kde 5052 nebo 5754 nejsou akceptovány.

Mechanické vlastnosti 5454 podle stavu zpracování

Typické hodnoty pro plech a tenký plech. Hodnoty podle ASTM B209 minimální jsou nižší a mění se s tloušťkou — zaručené hodnoty pro konkrétní šarži pocházejí z hutního atestu.

TemperamentPevnost v tahu (MPa)Mez kluzu (MPa)Prodloužení (%)Tvrdost (HB)
O2501172262
H322752071073
H343052411081
H363402768—
H383703108100
H1112601791470
H1122501241862

Dvě věci řídí většinu rozhodnutí o stavu zpracování zde. Za prvé, H32 a H34 jsou jediné dva stavy zpracování, které většina specifikací 5454 skutečně používá — H32 pro tvarované a svařované nádoby, H34 pro nosné pláště s menším tvarováním. Za druhé, série H3x je důležitá způsobem, jakým u jiných slitin není: stavy H1x jsou pouze deformačně zpevněné, zatímco stavy H3x jsou deformačně zpevněné a poté stabilizované nízkoteplotním zpracováním. U svařované tlakové nádoby tato stabilizace přináší měřitelně lepší odolnost proti mezikrystalové korozi po svařování. Pro svařované konstrukce preferujte H32 nebo H34 před nestabilizovanými ekvivalenty.

H111 a H112 stojí za to znát, protože nejsou zaměnitelné s O. H112 je stav po válcování za tepla používaný pro tlusté plechy a svařované konstrukční práce, nesoucí mírnou pevnost bez samostatného kroku za studena. H111 je lehce deformačně zpevněný po žíhání, což dává o něco vyšší pevnost než O při zachování většiny tažnosti.

Proč 5454 odolává koroznímu praskání za napětí

Toto je sekce, která ospravedlňuje slitinu, takže stojí za to být přesný ohledně mechanismu.

U hliníko-hořčíkových slitin obsahujících více než přibližně 3 % hořčíku způsobuje trvalé vystavení teplotám nad přibližně 65 °C precipitaci hořčíku jako β-fáze (Al₃Mg₂) podél hranic zrn. Tyto hranice se stávají anodickými a náchylnými k mezikrystalovému napadení; při trvalém tahovém napětí v korozivním prostředí se to stává korozním praskáním za napětí. Poškození je kumulativní a nelze je vrátit tepelným zpracováním, což je důvod, proč plech 5083 a 5456 nese omezení provozní teploty spíše než postup opravy.

Omezením hořčíku na 3,0 % a přidáním chromu 5454 minimalizuje tuto precipitaci. Praktickým důsledkem je provozní okno, které se otevírá tam, kde se 5083 zavírá:

Provozní podmínky54545083
Kontinuální provoz, okolní teplotaVynikajícíVynikající
Kontinuální provoz nad ~65 °CAkceptováno — dimenzováno na přibližně 150 °CNedoporučeno; riziko SCC
Celistvost po svařování v teplém provozuSilná — preferovány stabilizované stavy H3xVyžaduje stav H116/H321 a kontrolu teploty
Uznání ASME pro tlakové nádoby, zvýšená teplotaAnoOmezeno teplotním stropem

Pevnost také klesá s teplotou, jako u každé hliníkové slitiny. 5454-H32 při 150 °C si zachovává přibližně 200 MPa pevnosti v tahu oproti své hodnotě 275 MPa při pokojové teplotě — přibližně 70 % zachováno, což je pracovní zatížení, ne zbytkové. Nad přibližně 200 °C se pokles zrychluje bez ohledu na slitinu a nerezová ocel nebo slitinové materiály na bázi niklu se stávají standardní volbou materiálu.

Návrhová napětí pro tlakový provoz musí být převzata z příslušných tabulek dovolených napětí podle kódu pro skutečnou návrhovou teplotu, nikoli z hodnot při pokojové teplotě v tabulce výše. Hodnota ~150 °C je široce akceptovaný pokyn pro kontinuální provoz a pokrytí ASME se rozšiřuje do pásma 150–200 °C pro kvalifikovaný tlakový provoz.

Fyzikální vlastnosti 5454

MajetekHodnota
Hustota2,69 g/cm³
Rozsah tavení602 – 646 °C
Tepelná vodivost~134 W/m·K
Elektrická vodivost~34 % IACS
Součinitel tepelné roztažnosti23,6 × 10⁻⁶ /°C (20–100 °C)
Měrná tepelná kapacita~900 J/kg-K
Modul pružnosti~70 GPa
Poissonův poměr0.33

Hodnoty vodivosti jsou nižší než u 5052 (~138 W/m·K, ~35 % IACS), protože 5454 obsahuje více hořčíku a manganu v tuhém roztoku. To je očekávaný kompromis: legování pro pevnost a tepelnou stabilitu stojí určitou vodivost. Tam, kde je aplikace tepelně řízená spíše než konstrukčně řízená, bude 5052 nebo 3005 obvykle lepší a levnější volbou.

Hliníkový plech a tenký plech 5454: Formy, rozměry a stavy zpracování

5454 je převážně plochá válcovaná slitina a rozlišení plech versus tenký plech je první věc, kterou je třeba vyřešit při specifikaci. Dělící linie je jmenovitá tloušťka: tenký plech sahá od přibližně 0,5 mm do 6 mm a plech začíná na 6 mm. Plech se používá pro svařované pláště, přepážky a konstrukční prvky, kde tloušťka nese zatížení; hliníkový tenký plech 5454 se používá pro tvarované vložky nádrží, přepážky oddělení a obklady, kde je panel tvarován spíše než nosný.

FormulářTloušťka / rozsah rozměrůBěžné stavy
Plech a svitek0,5 – 6 mmO, H32, H34, H38
Deska6 – 80 mmH32, H34, H111, H112
Tyč (kruhová, plochá, čtvercová)6 – 300 mmO, H111, H112
Trubka a potrubí (bezešvé / svařované)Vnější průměr 6 – 400 mm, stěna 0,5 – 40 mmO, H32, H34, H111, H112
Extrudovaný profilNa vyžádáníH111, H112

Několik praktických poznámek k specifikaci hliníkového plechu a desky 5454:

  • Silnější deska je téměř vždy H112 nebo H32. Za studena zpevněné stavy je obtížné vyrábět a jsou méně užitečné nad přibližně 25 mm, takže silné průřezy přicházejí ve stavu po válcování za tepla nebo stabilizovaném stavu.
  • H38 je stav pro plech a tenkou desku. Dosahuje 370 MPa, ale tažnost klesá na 8 %, takže se hodí pro otěruvzdorné podlahy a netvarované díly, nikoli pro cokoli s poloměrem.
  • Standardní hliníkový plech 5454 se ohýbá těsněji než deska. Ve stavu H32 tenký plech snáší poloměry ohybu blížící se tloušťce materiálu; deska ve stavu H34 obecně vyžaduje poloměr jedné až dvojnásobku tloušťky a silnější průřezy potřebují více.
  • Tyče a trubky přicházejí v jiných stavech než plech. Rozsah H32/H34 je označení pro ploché válcované výrobky; tyče, trubky a extrudované profily se dodávají ve stavu O, H111 nebo H112. Nepřenášejte stav plechu na specifikaci tyče nebo profilu bez potvrzení.

Odolnost proti korozi a provozní limity

5454 odolává mořské vodě, mořské atmosféře, průmyslovému odpadu a řadě chemických expozic. Mírný obsah hořčíku udržuje vysokou obecnou odolnost proti korozi, zatímco omezené chemické složení odstraňuje cestu senzibilizace, která omezuje slitiny s vyšším obsahem hořčíku. Tato kombinace — odolnost proti korozi, svařitelnost a tepelná stabilita v jedné slitině — je to, co činí 5454 standardním materiálem pro skladování dusičnanu amonného a určitých petrochemických látek a pro karoserie silničních cisteren a procesní nádoby, kde obsah přichází teplý.

Dva limity, které je třeba mít na paměti. 5454 není volbou pro trvalé ponoření do mořské vody na silně zatížené konstrukci: 5083 a 5086 jsou pevnější a jsou uznávanými jakostmi pro trupové plechy, a pokud jejich teplotní strop není omezením, jsou lepší specifikací. A jako každá hliníková slitina, 5454 rychle koroduje při elektrickém spojení s ušlechtilejším kovem ve vlhkém prostředí, takže přímý kontakt s ocelí nebo slitinami mědi vyžaduje izolační bariéru.

Práce s 5454

Svařování. GTAW (TIG), GMAW (MIG), odporové svařování a svařování třením s mícháním všechny fungují. Rozhodnutí o přídavném materiálu je to, na čem skutečně záleží:

VýplňChemické složeníPevnost ve stavu po svařováníVliv na výkonnost při zvýšených teplotách
ER5356Al-5 % MgVyššíMírně snižuje odolnost zóny svaru proti SCC v teplém provozu
ER5554Al-2,7 % MgMírně nižšíOdpovídá základnímu kovu; zachovává plné tepelné a korozní hodnocení

Pro konstrukční spoje a cokoli, co bude pracovat v teplém stavu, je ER5554 standardním doporučením, protože odpovídá základní slitině a udržuje korozní chování zóny svaru konzistentní s deskou. ER5356 je správná volba tam, kde dominuje pevnost ve stavu po svařování a provozní teplota zůstává nízká. Pro práci podle norem musí být přídavný materiál potvrzen proti specifikaci svařovacího postupu a návrhové teplotě.

Není vyžadováno předehřev ani tepelné zpracování po svařování. Jako u každé tepelně neztvrditelné slitiny, tepelně ovlivněná zóna se vrací k pevnosti v žíhaném stavu a nelze ji obnovit tepelným zpracováním — navrhujte spoj podle žíhaných hodnot, nikoli podle stavu základního kovu.

Tváření. 5454 se dobře tváří ve stavu O a H32. Hluboké tažení a ohýbání s těsným poloměrem jsou praktické ve stavu O; práce na ohýbačce na desce 6–8 mm je běžná ve stavu H32 bez meziohřevu. Jeho rychlost deformačního zpevnění se nachází mezi 5052 a 5083 — dostatečná k rychlému budování pevnosti, ale ne taková, aby se tváření stalo vícestupňovou operací.

Obrábění. Přijatelné až střední, a znatelně lepší ve stavu H34 než v měkčích stavech. Očekávejte lepivé třísky a nárůstek na hraně, takže používejte ostré nástroje, vysoké řezné rychlosti a vydatné mazání. Tam, kde je díl určen spíše obráběním než jako nádoba, je 6061-T6 lepším výchozím bodem.

Žíhání. Odstraňování zbytkového napětí se obvykle provádí při přibližně 343 °C (650 °F) s chlazením na vzduchu. Trvalé vystavení nad přibližně 220 °C je třeba se vyhnout, protože změkčuje za studena zpevněnou strukturu místo aby ji obnovovalo.

Eloxování. Stojí za to vědět, než se to stane problémem: slitiny 5xxx se anodizují do tlumené šedé, nikoli do jasného, jednotného povrchu, který produkují extrudované jakosti 6xxx. Pokud výkres vyžaduje dekorativní anodizovaný vzhled, 5454 je nesprávná slitina a tento požadavek by měl být vznesen v době specifikace, ne po anodizaci.

5454 vs 5052 vs 5083 vs 6061

Slitina a temperPevnost v tahu (MPa)Mez kluzu (MPa)Prodloužení (%)Tvrdost (HB)Teplý provozNejlepší pro
5454-H322752071073~150 °CSvařované tlakové nádoby, teplé chemické a mořské aplikace
5454-H343052411081~150 °CNosné pláště nádrží, karoserie cisteren
5052-H322281931260Nižší pevnost za teplaObecný plechový kov, palivové nádrže, kryty
5083-H11631722816—Limit ~65 °CTrupové plechy, kryogenní zásobníky
6061-T63102761295Pevnost klesá s teplemKonstrukční rámy, obráběné součásti

5454 vs 5052. 5052 je levnější, běžněji skladem dostupná univerzální slitina Al-Mg pro plechy. 5454 přidává mangan a chrom, což zvyšuje pevnost v tahu přibližně o 20 % při srovnatelné úrovni hořčíku a — což je důležitější — zlepšuje udržení pevnosti a korozní chování po svařování při zvýšených teplotách. Zvolte 5052 pro obecnou výrobu řízenou náklady bez tepelných požadavků; zvolte 5454, když nádoba nebo nádrž pracuje v teplém stavu nebo podléhá kvalifikačnímu schválení.

5454 vs 5083. 5083 je při pokojové teplotě přibližně o 10–12 % pevnější a je standardní jakostí pro trupové plechy. Také má limit senzibilizace ~65 °C. Pokud návrhová teplota překročí tuto hranici, 5454 je specifikovanou slitinou — nádrže pro chemickou přepravu, nádoby pro asfalt a teplé procesy a součásti mořského výfukového systému jsou klasické případy. Pokud ji nepřekročí, extra pevnost a námořní certifikace 5083 obvykle vyhrají.

5454 vs 6061. Různé kategorie. 6061-T6 je tepelně ztvrditelný, přibližně srovnatelný v pevnosti v tahu, mnohem lépe obrobitelný a standardní volba pro konstrukční a obráběné díly. Ale není výchozí jakostí pro tlakové nádoby nebo chemické aplikace a holý 6061 koroduje v mořské vodě a mnoha chemikáliích. Tam, kde korozní integrita a svařitelnost záleží více než obrobitelnost, je 5454 odpovědí.

Go/No-Go: Kdy specifikovat 5454

Specifikujte 5454, když:

  • Trvalá provozní teplota se pohybuje přibližně mezi 65 °C a 150 °C a prostředí zahrnuje slanou vodu, chemikálie nebo průmyslový odpad — toto je definující rozsah pro 5454
  • Aplikace je svařovaná tlaková nádoba nebo skladovací nádrž vyžadující kvalifikaci dle předpisů
  • Odolnost proti korozi, svařitelnost a tepelná stabilita jsou všechny vyžadovány v jednom materiálu
  • Díl je válcovaný plech nebo tabule, které budou tvářeny a svařovány
  • Potřebujete střední pevnost s doloženým hutním atestem

Hledejte jinde, když:

  • Pevnost v tahu za pokojové teploty nad přibližně 330 MPa je primární požadavek — 5083-H116 je pevnější a 6061-T6 nebo 7075-T6 jsou ještě pevnější, pokud je přijatelná tepelně zpracovatelná slitina
  • Trvalá provozní teplota překračuje přibližně 150 °C nebo špičky přesahují přibližně 200 °C — hliník v tomto rozsahu rychle ztrácí pevnost a nerezová ocel nebo niklové slitiny se stávají standardní volbou
  • Je specifikován lesklý, rovnoměrný eloxovaný povrch — slitiny řady 5xxx se eloxují do matně šedé barvy
  • Trvalé ponoření do mořské vody na zatížené konstrukci — 5083 nebo 5086 ve stavu H116/H321
  • Velkoobjemové CNC obrábění je primární výrobní metoda — 6061-T6 nebo 7075-T6 se obrábějí mnohem lépe
  • Náklady jsou dominantním omezením a neexistuje tepelný požadavek — 5052 nebo 5754 udělají stejnou práci za méně

Kde se 5454 používá

SektorTypické dílyProč 5454
Chemické zpracováníSkladovací nádrže, přepravní nádoby, potrubí pro dusičnany a petrochemikálieOdolnost proti korozi za zvýšených teplot plus svařitelnost
Tlakové nádobySvařované nádoby dle ASME pro středněteplotní provozUznání dle předpisů a zachovaná pevnost do ~150 °C
DopravaKorby silničních cisteren, železniční cisternové vozy, pláště palivových a chemických nádržíPoměr pevnosti k hmotnosti s tolerancí teplého nákladu
Námořní a offshoreVýfukové komponenty, potrubí chladicí vody, nádrže pro teplé procesy, palubní kováníOdolnost proti mořské korozi tam, kde platí teplotní limit 5083
Průmyslová zařízeníPláště výměníků tepla, procesní potrubí, komponenty scrubberůTepelná stabilita při trvalém zatížení

Výhody a omezení na první pohled

RozměrVýhodaPozor na
Zvýšená teplotaDimenzováno na ~150 °C trvale, kde 5083 končí na ~65 °CPevnost stále klesá; nad ~200 °C hledejte jiné materiály
KorozeVynikající odolnost proti mořské vodě, chemikáliím a průmyslovému odpaduNení pro zatížené trvalé ponoření do mořské vody
SvařitelnostČisté TIG/MIG/FSW; žádné předehřívání ani tepelné zpracování po svařováníHAZ se vrací k pevnosti žíhaného stavu — dimenzujte podle toho
Odolnost proti SCCPevný, včetně svařovaných spojůVolba přídavného materiálu je důležitá — ER5554 pro teplý provoz
SílaVyšší než 5052 při srovnatelném obsahu MgNižší než 5083 a výrazně nižší než 6061-T6
TvarovatelnostDobrý ve stavu O a H32; stabilizace H3x pomáhá svařovaným pracímH38 je stav plechu s tažností 8 %
ObráběníObratitelnýLepkavé třísky; za 6061 s jasným odstupem
Povrchová úpravaDobře přijímá barvu, práškový nátěr a hutní povrchEloxuje se do matně šedé — není dekorativní slitina
Náklady a dostupnostStandardní výrobek z tabulí a plechůCenově nad 5052; speciální jakost

Závěr

5454 existuje proto, že slitiny hliníku a hořčíku ztrácejí spolehlivost, když se zahřejí — a některé aplikace to nemohou tolerovat. Omezením hořčíku na 3,0 % a přidáním manganu a chromu si udržuje užitečnou pevnost a odolnost proti korozi do přibližně 150 °C, tedy za bodem, kde 5083 a 5456 začínají senzibilizovat, a získává uznání ASME pro tlakové aplikace za zvýšených teplot. Cenou je střední pevnost vůči 5083 za pokojové teploty, matný eloxovaný povrch a příplatek vůči 5052 — spravedlivé kompromisy, když nádoba pracuje v teple a spoj je svařovaný, špatné volby pro kryt za pokojové teploty nebo obráběný držák. Stanovte tedy nejprve návrhovou teplotu, poté stav materiálu a zbytek rozhodnutí se udělá sám.

Společnost Linsy Aluminum dodává 5454 v tabulích, plechu, svitcích, tyčích, trubkách, a vytlačovaný profil v běžných stavech, s vlastním obráběním, svařováním, laserovým řezáním, eloxováním a leštěním — pošlete svůj výkres s návrhovou teplotou a detaily svaru a my před závazkem zkontrolujeme mez použitelnosti a přídavný materiál.

Často kladené otázky

Co činí hliník 5454 vhodným pro provoz za zvýšených teplot?

Obsah hořčíku je omezen na 3,01 %. Nad přibližně 3 % Mg se slitiny řady 5xxx stávají náchylnými ke koroznímu praskání za napětí nad přibližně 65 °C, protože hořčík se vylučuje jako β-fáze (Al₃Mg₂) podél hranic zrn. Omezení hořčíku a přidání chromu k potlačení tohoto vylučování udržuje 5454 použitelný v nepřetržitém provozu do přibližně 150 °C při zachování korozní odolnosti. Návrhová napětí pro tlakové namáhání by však měla být i nadále přebírána z příslušných tabulek kódu pro skutečnou návrhovou teplotu.

Jak tvrdý je hliník 5454?

Typická tvrdost podle Brinella se pohybuje kolem 62 HB ve stavu O (žíhaný), 73 HB ve stavu H32, 81 HB ve stavu H34 a 100 HB ve stavu H38. Stavy H111 a H112 se pohybují přibližně kolem 70 HB, resp. 62 HB. Publikované hodnoty se poněkud liší podle zdroje a tloušťky, proto je berte jako typické a garantované hodnoty ověřte podle atestu z válcovny. Tvrdost je užitečná pro vstupní kontrolu; pro výpočty dimenzování je třeba použít pevnost v tahu a mez kluzu.

Jaký je rozdíl mezi 5454-H32 a H34?

Oba jsou deformačně zpevněné a stabilizované, takže si oba udržují své vlastnosti a nestárnou měknutím. H32 je čtvrtinově tvrzený — přibližně 275 MPa v tahu a 207 MPa mez kluzu — a je standardní volbou pro tvářené a svařované nádoby. H34 je polotvrdý s přibližně 305 MPa v tahu a 241 MPa mezí kluzu, používá se pro nosné pláště, kde je vyžadováno méně tváření. Přechod z H32 na H34 přináší přibližně o 11 % vyšší pevnost a stojí určitou tvářitelnost, takže H32 zůstává bezpečnější volbou pro vše, co se ohýbá.

Jaký přídavný materiál by měl být použit pro svařování slitiny 5454?

ER5554 je standardní doporučení pro konstrukční spoje a vše, co pracuje v teple, protože jeho ~2,7 % hořčíku odpovídá základní slitině a zachovává korozní odolnost a tepelnou klasifikaci zóny svaru. ER5356 poskytuje vyšší pevnost ve stavu po svařování, ale mírně snižuje odolnost zóny svaru vůči SCC za zvýšených teplot, takže se hodí pro nízkoteplotní provoz, kde dominuje pevnost. Pro tlakové práce kvalifikované podle kódu ověřte přídavný materiál vůči specifikaci svařovacího postupu a návrhové teplotě.

Je 5454 totéž jako 5754?

Ne — jsou příbuzné, ale nejsou zaměnitelné. 5754 je slitina Al-Mg s 2,6–3,6 % hořčíku a bez přidání chromu; široce se používá pro automobilové a všeobecné plechové práce, kde je nejdůležitější hluboká tvářitelnost. 5454 přidává mangan pro přibližně o 10–15 % vyšší pevnost a chrom pro kontrolu hranic zrn, což zlepšuje jeho odolnost proti koroznímu praskání za napětí a tepelnou klasifikaci. Pokud specifikace vyžaduje tlakovou nádobu nebo teplý chemický provoz, správnou jakostí je 5454 a 5754 není náhradou.

David Huang

David Huang je vysoce uznávaným odborníkem v čínském průmyslu hliníkových slitin, který má více než desetileté zkušenosti s vývojem, výrobou a použitím pokročilých hliníkových slitin. Má prokazatelné zkušenosti s úspěšným poskytováním projektových řešení a technických znalostí předním světovým společnostem v různých odvětvích, včetně leteckého, automobilového a stavebního průmyslu. David je také důvěryhodným poradcem několika významných výrobců hliníku v Číně.

Servis 24/7 | Reakce do 10 minut!

Pro více katalogů, podrobností a nabídek nás prosím kontaktujte přímo!

WhatsApp Telefon