7049 hliník je vysoce pevná slitina řady 7xxx s vysokým obsahem zinku a mědi, formulovaná především jako slitinový materiál pro kování. Nabízí vynikající odolnost proti koroznímu praskání pod napětím a dobrou obrobitelnost, což z ní činí častou volbu pro kritické konstrukční výkovky v leteckých a raketových aplikacích. Obecně je považována za nesvařitelnou a je nejlépe dodávána jako kované nebo obráběné díly. Společnost Linsy dodává 7049 ve formě plechů, tyčí a polotovarů pro kování s certifikáty zkoušek z hutě u každé objednávky.
Dostupné formuláře: plech, tyč / tyčovina, polotovar pro kování
Běžné typy povah: F, H112, O, T352, T6, T651, T73, T7451
Podpora zpracování: CNC obrábění, laserové řezání, TIG/MIG svařování, eloxování, leštění, práškové lakování
Dokumenty týkající se kvality: Protokol o zkoušce z materiálu (MTC) s každou objednávkou
7049 hliník je vysoce pevná slitina řady 7xxx s vysokým obsahem zinku a mědi, formulovaná především jako slitinový materiál pro kování. Nabízí vynikající odolnost proti koroznímu praskání pod napětím a dobrou obrobitelnost, což z ní činí častou volbu pro kritické konstrukční výkovky v leteckých a raketových aplikacích. Obecně je považována za nesvařitelnou a je nejlépe dodávána jako kované nebo obráběné díly. Společnost Linsy dodává 7049 ve formě plechů, tyčí a polotovarů pro kování s certifikáty zkoušek z hutě u každé objednávky.
Dostupné stavy: F, O, T6, T651, T7451, H112
| Temperament | Tloušťka (mm) | Šířka (mm) | Délka (mm) |
|---|---|---|---|
| F, O, T6, T651, T7451, H112 | 0.5 – 200 | 500 – 2600 | 500 – 16000 (řezání na míru) |
Dostupné stavy: T73, T352
| Temperament | Průměr (mm) | Délka (mm) |
|---|---|---|
| T73, T352 | 3 – 300 | 500 – 12000 |
Dostupné stavy: T73, T352
| Temperament | Dostupné formy | Poznámka |
|---|---|---|
| T73, T352 | Předvalek, sochor, disk | Zakázkové kování na vyžádání |
Hliník 7049 (EN AW-7049, AlZn8MgCu) je dodáván podle běžných specifikací pro tvářené slitiny. Typické normy podle formy: ASTM B209 (plech a silný plech), ASTM B221 (protlačované trubky, tyče a profily), ASTM B211 (tyče a tyčovina) a ASTM B313 (svařované trubky). Polotovar pro kování se řídí normou ASTM B247. Přesnou specifikaci a stav zpracování vždy potvrďte s naším týmem pro vaši objednávku.
| Prvek | Procento (%) |
|---|---|
| Si | max 0,40 |
| Fe | 0,35 max |
| Cu | 1.2 – 1.9 |
| Mn | max 0,20 |
| Mg | 2.1 - 2.9 |
| Cr | 0.10 – 0.22 |
| Zn | 7.6 - 8.4 |
| Ti | 0,10 max |
| Zr | 0,25 max. |
| Ostatní (každý) | 0.05 |
| Ostatní (celkem) | 0.15 |
| Al | Bilance |
| Temperament | Pevnost v tahu (MPa) | Mez kluzu (MPa) | Prodloužení (%) | Pevnost ve smyku (MPa) |
|---|---|---|---|---|
| T73 | 483 – 517* | 414 – 448* | 7 – 12* | 150 – 340* |
| T352 | 483 – 517* | 414 – 448* | 7 – 12* | 150 – 340* |
Hodnoty jsou typické pro uvedený stav. Pomlčka (—) znamená, že hodnota nebyla ve zdrojových datech k dispozici; potvrďte ji s certifikátem z hutě. Hodnoty označené hvězdičkou jsou odhady čekající na ověření — viz kontrolní zpráva.
Mezi nejpevnější kovací slitiny řady 7xxx.
Stavy T73 / T7451 odolávají praskání v agresivním prostředí.
Čistě se obrábí na CNC zařízeních.
Navrhujte jako kované nebo obráběné díly; svařování se nedoporučuje.
Společnost Linsy dodává 7049 jako plech, tyče a polotovar pro kování a následně provádí CNC obrábění a laserové řezání dle výkresové dokumentace. Svařování se nedoporučuje. Pro ochranu proti korozi se doporučuje eloxování nebo nátěr a pro kritické aplikace z hlediska odolnosti proti koroznímu praskání pod napětím by měly být specifikovány stavy T73 / T7451.
Společnost Linsy je dodavatel hliníku se sídlem v Shenzhenu s více než 20 lety zkušeností. Náš systém kvality je certifikován podle ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001. Každá objednávka je odeslána s certifikátem z válcovny (MTC). Zkušební protokoly třetí strany SGS jsou k dispozici na vyžádání. Typická dodací lhůta na zakázku je 10–60 dní v závislosti na stavu, rozměru a množství.
Pro podrobnější informace o výběru slitin řady 7xxx a jejich zpracování si přečtěte naše průvodce výběrem hliníkových slitin a svařováním slitin řady 7000. (Interní odkazy budou propojeny s publikovanými články blogu Linsy.)
Ne, 7049 je obecně považována za nesvařitelnou a je dodávána jako kované nebo obráběné komponenty.
Přestárnuté stavy T73 a T7451 poskytují nejlepší odolnost proti koroznímu praskání pod napětím; použijte je pro kritické letecké konstrukce.
Zdrojová mechanická data pro 7049 byla částečně poškozena. Uvedené hodnoty jsou typické a před uvolněním musí být ověřeny proti certifikátu z hutě.
Každá objednávka je odeslána s MTC a zkušební protokoly třetí strany SGS jsou k dispozici na vyžádání.
Zakázkové objednávky hliníku se obvykle odesílají za 10–60 dní v závislosti na slitině, stavu, rozměru a množství. Skladové nebo standardní rozměry mohou být rychlejší – zeptejte se našeho týmu.
Ano. Každá objednávka obsahuje MTC. Zkušební protokoly třetí strany SGS jsou k dispozici na vyžádání.
Ano. Poskytujeme CNC obrábění, laserové řezání, svařování, eloxování, leštění a práškové lakování, takže díly mohou být dodány v blíže k hotovému tvaru.
Zašlete svou slitinu, stav, rozměry, množství a požadovanou normu. Náš tým potvrdí dostupnost, dodací lhůtu a cenu.
Výhody Linsy
Společnost Linsy Aluminium je předním dodavatelem výrobků pro zpracování hliníku, které slouží různým průmyslovým odvětvím včetně leteckého průmyslu, všeobecného strojírenství, automobilového průmyslu, lodního průmyslu, stavby lodí a dalších specializovaných průmyslových aplikací.
Zavázali jsme se dodržovat nejvyšší standardy kvality a odpovědnosti vůči životnímu prostředí, což dokazují naše certifikáty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 a SGS.