Alüminyum Fiyatı · 05 Kas 2026
LME $3,135 ▲
SMM A00 $3,511 ▲
Changjiang A00 $3,510 ▲

6011 Alüminyum T4/T5/T6: Bilmeniz Gerekenler

308751729937665_.pic

Ücretsiz Örnek

308771729937665_.pic

Çin Üretici

308781729937665_.pic

Hızlı Yanıt

308761729937665_.pic

Toplu Alım İndirimi

308771729937665_.pic

Çin Üretici

6011 genellikle bir kısa listeye değil, bir çizime gelir — bir otomotiv yapı profili, bir bisiklet kadro borusu, 6061'in sağladığından bir adım daha yaşlanmış mukavemet gerektiren şekillendirilmiş bir parça. Bu adımı satın alan şey bakırdır ve onu sınırlayan da bakırdır. Sipariş ettiğiniz temper, T4, T5 veya T6, elde ettiğiniz mukavemetin ne kadarını alacağınızı ve parçanın şekillendirilmesinin ne kadar zor olduğunu belirler.

6011 Alüminyum Nedir?

6011, 6xxx ailesinin ısıl işlem uygulanabilir alüminyum-magnezyum-silisyum alaşımıdır. Yaşlandırma sertleştirmesi sırasında magnezyum silisit (Mg₂Si) çökelmesi yoluyla mukavemet kazanır; bu, 6061 ve 6082'yi sertleştiren aynı mekanizmadır.

6011'i yaygın yapısal 6xxx kalitelerinden ayıran şey bakır. 6061'in yaklaşık iki katı bakır içerir ve bu tek fark, onun hakkında bilinmeye değer her şeyi yönlendirir: korozyon direnci ve iletkenlik pahasına daha yüksek yaşlandırma sertleştirme tepkisi ve mukavemet.

6011'in Kimyasal Bileşimi

Aşağıdaki bileşim, Aluminum Association kaydı, EN 573-3 ve GB/T 3190-2020 genelinde örtüşen kayıtlı sınırlardır.

ElementAğırlık %
Silisyum (Si)0.6 – 1.2
Demir (Fe)1,0 maks.
Bakır (Cu)0.4 – 0.9
Manganez (Mn)0,8 maks
Magnezyum (Mg)0.6 – 1.2
Krom (Cr)0,30 maks.
Nikel (Ni)0,20 maks.
Çinko (Zn)1,5 maks
Titanyum (Ti)0,20 maks.
Diğerleri, her biri / toplam0.05 / 0.15
Alüminyum (Al)Denge

Kayıtlı sınırları belirtin. 6011 için bileşim verileri her zaman bunlarla örtüşmez; bu nedenle taahhütte bulunmadan önce fabrika sertifikasındaki kimyayı bu tabloyla karşılaştırın. Bakırı %0,15%'de, çinkoyu %0,25% ile sınırlandırılmış, nikel satırı olmayan veya kurşun ve bizmutu %0,2–0,6%'de gösteren bir sertifika başka bir alaşımdan veya başka bir standarttan alınmıştır — kabul etmeden önce hangisi olduğunu sorun.

Her biri %0,2–0,6% oranında kurşun ve bizmut, 6011'i serbest işlenebilir bir alaşım yapardı ki değildir. Bu katkılar farklı bir aileye aittir ve Pb ile Bi içeren bir 6011 veri sayfası başka bir şeyi tanımlamaktadır.

Bakır İçeriği Neden Önemlidir

Bakır burada tanımlayıcı elementtir ve etkileri farklı yönlerde ilerler.

Mukavemet — olumlu. Bakır, Mg₂Si ile birlikte yaşlandırma sertleştirme tepkisine katılır, bu nedenle 6011 karşılaştırılabilir temperlerde 6061'den daha yüksek mukavemete ulaşır. Bildirilen 6011-T6 çekme mukavemeti tipik olarak 310–360 MPa iken 6061-T6 yaklaşık 310 MPa'dır.

Korozyon direnci — olumsuz. Alüminyumdaki bakır katodik intermetalik parçacıklar oluşturur ve çukurlaşma ile taneler arası saldırıya duyarlılığı artırır. 6061'in yaklaşık iki katı bakır içeren 6011'in, ikisi arasında daha korozyona dirençli olan olduğu varsayılmamalıdır. Deniz maruziyeti, yol tuzu maruziyeti veya alaşımın boyasız ve ıslak olacağı herhangi bir uygulama için 6061 daha güvenli başlangıç noktasıdır.

İletkenlik — olumsuz. Çözeltideki alaşım elementleri ısı ve yük taşıyan elektronları saçarlar. Katı çözeltideki silisyum güçlü bir etkendir ve bakır etkiyi artırır. 6011'in silisyum aralığının üst kısmında yer aldığı ve önemli miktarda bakır içerdiği göz önüne alındığında, iletkenliğin 6061-T6'nın üzerinde değil, ona eşit veya altında olmasını bekleyin.

Kaynaklanabilirlik — kalifikasyon gerektirir. Standart Al-Mg-Si uygulaması otomatik olarak aktarılmaz. Daha yüksek bakır içeriği sıcak çatlama davranışını etkileyebilir, bu nedenle 6061 üzerinde kalifiye edilmiş bir prosedürün geçerli olduğu varsayılmak yerine yeniden kalifiye edilmesi gerekir.

Bu nedenle, 6011“in ”korozyon direnci için daha iyi olduğu ve 6061'den daha iyi soğuttuğu" yönündeki genel çevrimiçi iddia tekrarlanmamalıdır. Her iki açıdan da kimya ters yönü işaret etmektedir.

Temperlere Göre Mekanik Özellikler

6011, 6061'in sahip olduğu geniş, tutarlı şekilde tablolaştırılmış özellik verilerine sahip değildir. Yayınlanan rakamlar ürün formuna göre değişir — levha, ekstrüzyon ve boru kaynakları uyuşmaz — bu nedenle aşağıdaki tablo şartname minimumlarını değil, gösterge niteliğinde ticari değerleri vermektedir.

TemperÇekme mukavemeti (MPa)Akma mukavemeti (MPa)Uzama (%)
O (tavlanmış)85 – 13040 – 8025 – 30
T4~290~140~22
T5T4 ile T6 arasında orta aralıkT4 ile T6 arasında orta aralık—
T6310 – 360240 – 3208 – 12

Bu rakamlardan herhangi birini kullanmadan önce okunmaya değer iki uyarı.

Birincisi, T4'teki dağılım gerçekten geniştir. Bir ekstrüzyon üreticisi 6011-T4'ü minimum 150 MPa çekme olarak yayınlarken; diğerleri aynı tanım için 230–290 MPa yayınlamaktadır. Bu fark, tasarım yapılamayacak kadar geniştir.

İkincisi, T5 verileri kıttır. 6011-T5'in üretildiği yerlerde beklenen şekilde davranır — doğal yaşlandırılmış T4 ile tam yaşlandırılmış T6 arasında — ancak güvenilir yayınlanmış değerler bulmak zordur ve genel bir çizelge yerine fabrika beyanına göre belirtilmelidir.

Herhangi bir yapısal parça için, sipariş edilen form ve kalınlık için fabrika test sertifikasındaki mekanik değerleri talep edin. 6xxx dövme ürünler için özellikler normalde geçerli ürün standardına göre doğrulanır — levha ve plaka için ASTM B209, Avrupa'da EN 485-2 — ancak 6011 her baskıda evrensel olarak listelenmez, bu nedenle geçerli standardı baştan teyit edin.

Fiziksel Özellikler

MülkiyetDeğer
Yoğunluk~2,70 g/cm³
Erime aralığı~580 – 650 °C
Termal genleşme katsayısı~23,6 × 10⁻⁶ /°C (20–100 °C)
Elastisite modülü~69 GPa
Termal iletkenlikGüvenilir şekilde yayınlanmamıştır — 6061-T6'ya eşit veya altında bekleyin
Elektriksel iletkenlikGüvenilir şekilde yayınlanmamıştır — 6061-T6'ya eşit veya altında bekleyin

İki iletkenlik satırı bir rakamdan ziyade açıklamayı hak etmektedir.

6061-T6, termal iletkenlik için yaklaşık 167 W/m·K ve elektriksel olarak yaklaşık % IACS ile iyi yerleşmiştir. 6011 daha fazla silisyum ve önemli ölçüde daha fazla bakır içerdiğinden, iletkenliği bu rakamların altına veya onlara eşit seviyeye düşmelidir. 6011 için dolaşan bildirilen değerler — yaygın olarak 155–175 W/m·K — 6061 bandının içinde veya altında yer alır ve bu da bu mantıkla tutarlıdır.

Pratik sonuç: 6011'i 6061'den daha iyi ısı transferi bekleyerek belirtmeyin. Bir radyatör, ısı emici veya herhangi bir termal bileşen tasarlıyorsanız ve ölçülmüş bir iletkenlik değerine ihtiyacınız varsa, bunu fabrika veri sayfasında isteyin. 6011'in zaten zorunlu olmadığı ısı transferi odaklı tasarımlar için, 6063 yaklaşık 201 W/m·K ile daha mantıklı 6xxx seçimidir.

6011 vs 6061 vs 6063 vs 6082 vs 7075

Aşağıdaki karşılaştırmalar tempere göre hizalanmıştır ve genellikle T6 veya en yakın ticari duruma göredir.

AlaşımAna alaşım elementiÇekme mukavemeti (T6)Korozyon direnciKaynaklanabilirlikTipik kullanım
6011Mg 0,6–1,2, Si 0,6–1,2, Cu 0,4–0,9310 – 360 MPaİyi, ancak 6061'in altındaKaynaklanabilir; prosedürü kalifiye edinOtomotiv profilleri, bisiklet kadroları, şekillendirilmiş yapısal parçalar
6061Mg 0,8–1,2, Si 0,4–0,8, Cu 0,15–0,40~310 MPaÇok iyiMükemmelGenel yapısal işler, deniz çerçeveleri, makine parçaları
6063Mg 0,45–0,9, Si 0,2–0,6~240 MPaÇok iyiMükemmelMimari ekstrüzyonlar, ısı emiciler, pencere sistemleri
6082Mg 0,6–1,2, Si 0,7–1,3, Mn 0,4–1,0~310 – 340 MPaÇok iyiÇok iyiAvrupa yapısal ekstrüzyonları, ulaşım
7075Zn 5,1–6,1, Mg 2,1–2,9, Cu 1,2–2,0500 – 570 MPaZayıfZayıf — pratikte füzyon kaynağı yapılmazHavacılık yapıları, yüksek yük parçaları

Her birinin nereye uyduğu:

  • 6011 — 6xxx ailesinin mukavemet-şekillendirilebilirlik dengesi doğru olduğunda ancak yaşlandırılmış mukavemette 6061'in bir adım üstüne ihtiyacınız olduğunda ve parça tuz spreyi yerine kontrollü bir ortamda yaşadığında.
  • 6061 — varsayılan. Daha iyi bulunabilirlik, daha iyi korozyon davranışı, daha iyi belgelenmiş özellikler, daha kolay kaynak. 6011 gerçekten çizimde değilse bunu seçin.
  • 6063 — en iyi yüzey kalitesi, bunlar arasında en yüksek iletkenlik, en düşük mukavemet. Görünür ekstrüzyonlar ve termal parçalar için bunu seçin.
  • 6082 — manganez ile güçlendirilmiş, 6061'in Avrupa yapısal eşdeğeri. İnsanların 6011'e başvurma nedenlerinin büyük bölümünü karşılar.
  • 7075 — tamamen farklı bir mukavemet seviyesi; daha düşük korozyon direnci ve pratik füzyon kaynağı kabiliyeti yok. 6011'in yerine geçmez; farklı bir parça sınıfıdır.

T4, T5 ve T6'yı Anlamak

Bu üç temper, 6011 sorgulamalarında sürekli karşımıza çıkar ve sıklıkla yanlış tanımlanır. Aşağıdaki tanımlar standart temper terminolojisini takip etmektedir.

TemperGerçekte ne olurSonuç
T4Çözeltiye alınır, su verilir, ardından oda sıcaklığında doğal olarak yaşlandırılırOrta mukavemetle birlikte iyi şekillendirilebilirlik; zamanla mukavemet kazanmaya devam eder
T5Ekstrüzyon gibi yüksek sıcaklıkta şekillendirme işleminden doğrudan soğutulur, ardından yapay olarak yaşlandırılırAyrı bir çözelti işlemi olmaksızın orta düzey mukavemet
T6Çözeltiye alınır, su verilir, ardından yüksek sıcaklıkta yapay olarak yaşlandırılırAlaşım için maksimum mukavemet; üçü arasında en düşük şekillendirilebilirlik

Önem taşıyan üç açıklama:

  1. “Doğal yaşlandırma” soğutmayı değil, yaşlandırmayı ifade eder. Çözeltiye alınmış her temper hızlıca su verilir. T4'te doğal olan yaşlandırmadır — oda sıcaklığında gerçekleşir. T4“ü ”doğal soğutma" olarak tanımlamak süreci yanlış aktarır.
  2. T5 döküm içermez. Sıcak işleme — tipik olarak bir ekstrüzyon presi — sonrasında gelir. 6011 bir dövme alaşımıdır; bu üç temperin hiçbirinde döküm adımı yoktur.
  3. T6 mukavemeti su verme hızından değil, yapay yaşlandırmadan gelir. Su verme gereklidir ancak özellikleri geliştiren sonraki yaşlandırmadır. T6 mukavemetini “hızlı soğutmaya” atfetmek yaygın ve yanıltıcı bir kısa yoldur.

Bunların ısıl işlem temperleri olduğunu unutmayın. O veya H18 gibi gerinim sertleştirme tanımlamaları farklı bir mekanizmayı tanımlar ve O bazen şekillendirme stoğu olarak kullanılsa da, 6011'in serviste spesifikasyonu bu şekilde yapılmaz.

T4, T5 ve T6 Arasında Seçim Yapmak

Gereksinim şu ise…Belirtin
Yaşlandırmadan önce karmaşık şekillerin şekillendirilmesiT4 — şekillendirin, ardından mukavemet gerekirse T6'ya yaşlandırın
Stoktan üretilmiş, orta mukavemetli bir şekillendirilmiş parçaT5 — ayrı bir çözelti işleminden kaçınır
Maksimum yapısal mukavemetT6
Derin çekme için maksimum süneklikŞekillendirme stoğu olarak O, ardından ısıl işlem
Çekme gereksinimi olmayan, kritik herhangi bir uygulamaSorun; bunun gibi uzman bir kalitede tahmin yürütmeyin

T4-ardından-yaşlandırma yolu otomotiv işlerinde yaygındır: sac T4 olarak gelir, şekillendirilebilirken damgalanır veya şekillendirilir, ardından nihai özelliklere ulaşmak için yapay yaşlandırma alır. Parçanız bu yolu izliyorsa, değirmenin doğru giriş durumunu tedarik etmesi için sorgulamada her iki koşulu da belirtin.

6011 ile Çalışmak

Şekillendirme. T4 şekillendirme koşuludur. Burada iyi soğuk şekillendirilebilirlik bekleyin; T6'da keskin şekilde düşer. Bükme yarıçapları ve şekillendirme sınırları 6011 için 6061'de olduğu kadar yaygın belgelenmemiştir — bunları spesifik kalınlığınız için talep edin.

İşleme. Yaşlandırma ile sertleştirilmiş temperler iyi işlenir. T6, T4'ten daha kısa talaş üretir; T4 ise daha yapışkan olma eğilimindedir. Standart alüminyum takımları ve kesme sıvıları geçerlidir.

Kaynak. MIG ve TIG kaynağı her ikisi de çalışır ve standart Al-Mg-Si dolgu mantığı geçerlidir: çatlak direnci ve banyo kontrolünün baskın olduğu yerlerde ER4043, daha yüksek kaynak mukavemeti veya daha iyi anodizasyon renk uyumunun önemli olduğu yerlerde ER5356. Bakır içeriği nedeniyle, 6061'de kalifiye edilmiş bir prosedürün test yapılmadan aktarıldığını varsaymayın. Isıl işlem uygulanabilir herhangi bir alaşımın ısıdan etkilenen bölgesinin aşırı yaşlandırma yoluyla yumuşadığını ve bu kaybın yalnızca bağlantının kaynak sonrası ısıl işlemiyle geri kazanılamayacağını unutmayın — tasarımınızı buna göre yapın.

Yüzey işleme. 6011 kabul edilebilir şekilde anodize olur, ancak bakır içeren alaşımlar düşük bakırlı kalitelere kıyasla biraz daha sıcak veya daha az homojen bir ton gösterebilir. Renk tutarlılığının bir spesifikasyon satırı olduğu durumlarda, üretimden önce gerçek bitirme hattından bir numune geçirin.

Bulunabilirlik ve Tedarik Gerçekleri

6011, genellikle karşılaştırıldığı alaşımlardan daha uzman bir kalitedir; bu nedenle form ve temperi baştan doğrulayın:

  • T4, T5 ve T6'da sac, plaka ve rulo stoktan veya kısa tedarik süreli üretimden temin edilmesi en muhtemel formlardır.
  • Boru ve çubuk genellikle siparişe göre üretilir; bu nedenle tedarik süresine izin verin ve minimum miktarlar bekleyin.
  • Ekstrüzyonlar mevcuttur ancak genellikle genel bir katalogdan ziyade belirli profillere bağlıdır.

Çoğu sorgulama için dürüst karşılaştırma 6061 veya 6082'ye karşıdır. Çiziminizde 6011 zaten belirtilmemişse, marjinal mukavemet kazancının siparişe özel üretim yolunu ve daha düzensiz özellik verilerini haklı çıkarıp çıkarmadığını sorun. Genellikle çıkarmaz.

Dokümantasyon gereksinimleri herhangi bir sertifikalı alaşımla aynıdır: ısı veya lot başına gerçek kimyasal analiz ve mekanik sonuçları içeren bir değirmen test sertifikası ve proje gerektirdiğinde talep üzerine düzenlenen üçüncü taraf muayenesi.

Git/Gitme: 6011 Ne Zaman Belirtilmeli

Git — şu durumlarda 6011 belirtin:

  • Bir müşteri çizimi veya mevcut montaj zaten 6011'i adlandırıyorsa ve ikame bir seçenek değilse.
  • Şekillendirilmiş bir parçada 6061'in üzerinde yaşlandırılmış mukavemet gerekiyorsa ve servis ortamı agresif değilse.
  • Parça boyalı, kaplamalı veya başka şekilde korunuyorsa, böylece bakırın korozyon cezası sınırlanır.
  • Bisiklet kadro boruları, otomotiv gövde veya yapısal profiller veya kalitenin zaten yerleşik olduğu benzer şekillendirilmiş taşıma bileşenleri üretiyorsanız.
  • Özellikleri genel tablolara güvenmek yerine bir fabrika sertifikasına göre doğrulayabiliyorsanız.

Gitme — şu durumlarda başka bir şey seçin:

  • Parça deniz veya buz çözme tuzu maruziyeti görüyorsa — bunun yerine 6061 veya 5083.
  • Isı transferi için tasarlıyorsanız veya maksimum iletkenlik istiyorsanız — 6063, yaklaşık 201 W/m·K ile çok daha iyidir.
  • Geniş bulunabilirlik, tutarlı yayınlanmış özellik verileri ve kolay kalifikasyon gerekiyorsa — 6061.
  • Uygulama havacılık birincil yapısıysa — bu, 6011'in kullanıldığı yer değildir; 2024, 7075 veya uygun AMS kalifiye kaliteye bakın.
  • Parça güvenlik açısından kritik serviste kaynaklanacaksa ve geniş bir kalifiye prosedür verisi tabanı istiyorsanız — 6061.

6011 Nerede Kullanılır

SektörUygulama
OtomotivGövde ve yapısal profiller, takviye elemanları, trim kesitleri
Bisiklet imalatıOrta ve üst segment alüminyum kadrolar için kadro boruları; burada daha yüksek bakır varyantı, 6061'den daha yüksek mukavemete ulaşmak için kullanılır
Taşıma ve genel mühendislikŞekillendirilmiş yapısal parçalar, braketler, makine koruyucuları
Soğutma devreleriHem şekillendirilebilirliğin hem de mukavemetin gerekli olduğu otomotiv soğutma sıvısı ve yağ hatları — üstün iletkenlik için değil, mekanik nedenlerle belirtilir

Kaçınılması gereken karakterizasyon “havacılık”tır. 6011 bir havacılık yapısal kalitesi değildir ve onu uçak yapısı için 7075 ile yan yana koyan iddialar, alaşımın gerçekte nasıl kullanıldığı tarafından desteklenmemektedir.

Artılar ve Sınırlamalar Bir Bakışta

Güçlü YönlerSınırlamalar
Karşılaştırılabilir temperlerde 6061'den daha yüksek yaşlandırılmış mukavemetDaha yüksek bakır, 6061'e kıyasla azalmış korozyon direnci anlamına gelir
T4'te iyi şekillendirilebilirlik, şekillendir-sonra-yaşlandır işlemeye olanak tanır6061'in altında, 6063'ün çok altında iletkenlik — bir termal alaşım değildir
7xxx'e geçmeden 6061'in üzerinde bir adım sunarİnce kalite: daha dar bulunabilirlik, boru ve çubuk genellikle siparişe göre üretilir
Bisiklet kadrolarında ve otomotiv profillerinde yerleşikYayınlanmış kaynaklar arasında geniş anlaşmazlıkla zayıf belgelenmiş özellikler
Standart Al-Mg-Si dolgu ve bitirme uygulaması geçerlidir6061 üzerinde kalifiye edilmiş prosedürler varsayılmak yerine yeniden kalifiye edilmelidir

Sonuç

6011, ısıl işlem görebilir 6xxx ailesi içinde bakır içeren bir varyanttır ve değeri dar ama gerçektir: 6061'in sağladığından daha fazla yaşlandırılmış mukavemet gerektiren şekillendirilmiş bir parça, aşındırıcı olmayan bir ortamda. Bunu mümkün kılan bakır aynı zamanda onu sınırlayan şeydir — korozyon direnci ve iletkenlik her ikisi de 6061'in altına düşer ve yayınlanmış özellik kaydı, bir tasarımcının 6061 için kabul edeceği herhangi bir şeyden daha zayıftır. Bu nedenle karar genellikle tek bir soruya indirgenir: 6011 zaten çiziminizde mi adlandırılmış, yoksa onu siz mi seçiyorsunuz?

T4, T5 ve T6'da 6011 levha, plaka ve rulo tedarik ediyoruz; boru ve çubuk siparişe göre temin edilir ve her sipariş gerçek kimyasal analiz ve mekanik sonuçları raporlayan bir MTC ile gönderilir. Teklif aşamasında şekillendirme sırasını bize bildirin, doğru giriş temperini teyit ederiz.

Teknik inceleme ve fiyat teklifi için bize çizimi,, Kalite uygunluk kontrolü için kalite, temper, kalınlık aralığı ve servis ortamı.

Sıkça Sorulan Sorular

Parçayı yeniden kalifiye etmeden 6011 yerine 6061 ikame edebilir miyiz?

6061'in 6011 yerine değiştirilmesini doğrudan bir ikame değil, bir tasarım değişikliği olarak değerlendirin. 6061 daha düşük mukavemetli, daha korozyon dirençli kalitedir, bu nedenle değişim stokta bulundurduğumuza göre değil parça bazında gerekçelendirilmelidir. 6011'in müşteri çiziminde adlandırıldığı durumlarda, normalde 6061'i buna karşı teklif etmeden önce yazılı onay isteriz.

6011 kaynak prosedür kalifikasyonu hangi testleri gerektirir?

6061 prosedürünü devralmayı değil, prosedürü kalifiye etmeyi planlayın. AWS D1.2'nin alüminyum için ön kalifiye bir yolu yoktur, bu nedenle WPS'nin çekme, eğme ve makro inceleme ile test edilmiş bir kaynaklı test numunesine ihtiyacı vardır. Ana alaşım grubunu, dolguyu, prosesi, pozisyonu veya kalınlık aralığını değiştirin ve yeniden kalifiye edin.

6011 levha için MOQ ve teslim süreniz nedir?

Standart 6011 levha, plaka ve rulo düşük minimumlarla fiyatlandırılır. MOQ'yu fabrika ölçeğinde tonaj yerine ihtiyacınız olan boyut ve tempere göre belirliyoruz ve özel boyutlar aynı esasla işlenir. Özel üretim alaşım, boyutlar ve işlemeye bağlı olarak 10–60 gün sürer; standart stok daha erken gönderilir.

6011'i boyuna kesebilir misiniz ve siparişle birlikte hangi evraklar gelir?

Evet — levha ve plakanın boyuna kesilmesi ayrı bir hizmet değil, normal sipariş işlemenin bir parçasıdır. Her sipariş, üretimden sonra düzenlediğimiz ve gönderilen lot için kimyasal ve mekanik özellikleri listeleyen bir MTC ile çıkar. Bu, bakır ve çekme mukavemetini genel bir tablo yerine kayıtlı limitlere göre doğrulamanızı sağlar.

David Huang

David Huang, Çin'in alüminyum alaşım endüstrisinde son derece saygın bir uzmandır ve gelişmiş alüminyum alaşımlarının geliştirilmesi, üretimi ve uygulanması konusunda on yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Havacılık, otomotiv ve inşaat dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde önde gelen küresel şirketlere başarılı bir şekilde proje çözümleri ve teknik uzmanlık sunma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. David ayrıca Çin'deki birçok büyük alüminyum üreticisinin güvenilir danışmanıdır.

7/24 Hizmet | 10 Dakika İçinde Yanıt!

Daha fazla katalog, detay ve fiyat teklifi için lütfen doğrudan bizimle iletişime geçin!

WhatsApp Telefon