7049 aluminiumlegering

7049-aluminium is een zeer sterke 7xxx-serielegering met een hoog zink- en kopergehalte, primair geformuleerd als smeedkwaliteit. Het biedt uitstekende weerstand tegen spanningscorrosie en goede bewerkbaarheid, waardoor het een veelgebruikte keuze is voor kritieke constructieve smeedstukken in lucht- en ruimtevaart- en rakettoepassingen. Het wordt over het algemeen als niet-lasbaar beschouwd en wordt het best geleverd als gesmede of bewerkte onderdelen. Linsy levert 7049 in plaat, staaf en smeedmateriaal, met bij elke bestelling een fabriekscertificaat.

Beschikbare formulieren: plaat, staaf / rondstaaf, smeedmateriaal
Veelvoorkomende temperamenten: F, H112, O, T352, T6, T651, T73, T7451
Ondersteuning bij de verwerking: CNC-bewerking, lasersnijden, TIG/MIG-lassen, anodiseren, polijsten, poedercoaten
Kwaliteitsdocumenten: Bij elke bestelling een MTC-rapport

Wat is 7049-aluminium?

7049-aluminium is een zeer sterke 7xxx-serielegering met een hoog zink- en kopergehalte, primair geformuleerd als smeedkwaliteit. Het biedt uitstekende weerstand tegen spanningscorrosie en goede bewerkbaarheid, waardoor het een veelgebruikte keuze is voor kritieke constructieve smeedstukken in lucht- en ruimtevaart- en rakettoepassingen. Het wordt over het algemeen als niet-lasbaar beschouwd en wordt het best geleverd als gesmede of bewerkte onderdelen. Linsy levert 7049 in plaat, staaf en smeedmateriaal, met bij elke bestelling een fabriekscertificaat.

Beschikbare 7049-aluminiumproducten

Plaat

Beschikbare condities: F, O, T6, T651, T7451, H112

Temper Dikte (mm) Breedte (mm) Lengte (mm)
F, O, T6, T651, T7451, H112 0.5 – 200 500 – 2600 500 – 16000 (op maat gezaagd)

Staaf / Ronde staaf

Beschikbare condities: T73, T352

Temper Diameter (mm) Lengte (mm)
T73, T352 3 – 300 500 – 12000

Smeedmateriaal

Beschikbare condities: T73, T352

Temper Beschikbare vormen Opmerking
T73, T352 Blok, knuppel, schijf Maatwerk smeedwerk op aanvraag

Specificaties en gelijkwaardige benamingen

7049-aluminium (EN AW-7049, AlZn8MgCu) wordt geleverd volgens gangbare specificaties voor vervormingslegeringen. Typische normen per vorm: ASTM B209 (plaat en plaatmateriaal), ASTM B221 (geëxtrudeerde buis, staaf en profielen), ASTM B211 (staaf en rondstaaf) en ASTM B313 (gelaste buis). Smeedmateriaal volgt ASTM B247. Bevestig altijd de exacte specificatie en temperatuur met ons team voor uw bestelling.

Chemische samenstelling

Element Percentage (%)
Si 0,40 max
Fe 0,35 max
Cu 1.2 – 1.9
Mn maximaal 0,20
Mg 2.1 - 2.9
Cr 0.10 – 0.22
Zn 7.6 - 8.4
Ti 0,10 max
Zr 0,25 max
Overige (per stuk) 0.05
Overige (totaal) 0.15
Al Saldo

Mechanische eigenschappen per hardingsgraad

Temper Treksterkte (MPa) Opbrengststerkte (MPa) Rek (%) Afschuifsterkte (MPa)
T73 483 – 517* 414 – 448* 7 – 12* 150 – 340*
T352 483 – 517* 414 – 448* 7 – 12* 150 – 340*

Waarden zijn typisch voor de aangegeven conditie. Een liggend streepje (—) betekent dat de waarde niet beschikbaar was in de brongegevens; bevestig dit met het fabriekscertificaat. Waarden met een asterisk zijn schattingen die nog moeten worden geverifieerd — zie het auditrapport.

Gids voor het kiezen van de juiste temperatuur

  • O — Gegloeid, zachtste conditie.
  • T6 / T651 — Piekuitharding; hoogste sterkte, lagere corrosiebestendigheid.
  • T73 / T7451 — Oververouderd voor maximale spanningscorrosiebestendigheid; voorkeur voor kritieke lucht- en ruimtevaartsmeedstukken.
  • T352 — Oplossingswarmtebehandeld en retrofit-verouderd voor smeedstukken.

Belangrijkste kenmerken

Zeer hoge sterkte

Een van de sterkste 7xxx-smeedlegeringen.

Uitstekende spanningscorrosiebestendigheid (oververouderd)

T73 / T7451-temperaturen weerstaan scheurvorming in agressieve omgevingen.

Goed bewerkbaar

Snijdt schoon op CNC-apparatuur.

Over het algemeen niet-lasbaar

Ontwerp als gesmede of bewerkte onderdelen; lassen wordt niet aanbevolen.

Toepassingen

  • Constructieve smeedstukken voor lucht- en ruimtevaart en raketten
  • Landingsgestel- en hoogbelaste componenten
  • Defensie- en munitieonderdelen
  • Hoogsterkte bewerkte blokken
  • Kritieke vermoeiingsbestendige constructies

Opmerkingen over bewerking en oppervlakteafwerking

Linsy levert 7049 als plaat, staaf en smeedmateriaal en bewerkt vervolgens via CNC en lasersnijden volgens tekening. Lassen wordt niet aanbevolen. Voor corrosiebescherming wordt anodiseren of verven geadviseerd, en de T73 / T7451-temperaturen dienen te worden gespecificeerd waar spanningscorrosiebestendigheid kritiek is.

Kwaliteitsdocumenten en inspectie

Linsy is een in Shenzhen gevestigde aluminiumleverancier met meer dan 20 jaar ervaring. Ons kwaliteitssysteem is gecertificeerd volgens ISO 9001, ISO 14001 en ISO 45001. Elke bestelling wordt verzonden met een fabriekstestcertificaat (MTC). SGS-testrapporten van derden zijn op verzoek beschikbaar. De typische doorlooptijd voor maatwerk is 10–60 dagen, afhankelijk van conditie, maat en hoeveelheid.

Waarom kiezen voor Linsy voor 7049-aluminium

  • Fabriek in Shenzhen met 20+ jaar ervaring in het bedienen van kopers in de lucht- en ruimtevaart, automobielindustrie en algemene engineering
  • Breed vormassortiment: plaat, plaatmateriaal, spoel, buis, staaf, draad, profiel en smeedmateriaal
  • CNC-bewerking, lasersnijden, TIG/MIG-lassen en anodiseren / polijsten / poedercoaten onder één dak
  • Fabriekstestcertificaat bij elke bestelling; SGS-rapporten op verzoek
  • ISO 9001 / ISO 14001 / ISO 45001 gecertificeerde activiteiten

Gerelateerde bronnen

Voor meer verdieping over de selectie en fabricage van 7xxx-legeringen, zie onze handleidingen over aluminiumlegeringsselectie en het lassen van 7000-serielegeringen. (Interne links dienen te worden gekoppeld aan gepubliceerde Linsy-blogartikelen.)

7049-aluminium FAQ

Is 7049 lasbaar?

Nee, 7049 wordt over het algemeen als niet-lasbaar beschouwd en wordt geleverd als gesmede of bewerkte componenten.

Welke temperatuur biedt de beste weerstand tegen spanningscorrosie?

De oververouderde T73- en T7451-temperaturen bieden de beste weerstand tegen spanningscorrosiescheurvorming; gebruik deze voor kritieke lucht- en ruimtevaartconstructies.

Waarom zijn sommige mechanische waarden gemarkeerd met een asterisk?

De brongegevens voor mechanische eigenschappen van 7049 waren gedeeltelijk beschadigd. Weergegeven waarden zijn typisch en moeten vóór vrijgave worden geverifieerd aan de hand van het fabriekscertificaat.

Welke documenten worden bij de bestelling geleverd?

Elke bestelling wordt verzonden met een MTC, en SGS-testrapporten van derden zijn op verzoek beschikbaar.

Veelgestelde vragen over bestellingen in het algemeen

Wat is de gebruikelijke levertijd?

Op maat gemaakte aluminiumbestellingen worden doorgaans verzonden binnen 10–60 dagen, afhankelijk van legering, conditie, maat en hoeveelheid. Voorraad of standaardmaten kunnen sneller zijn — vraag ons team.

Kan ik een fabriekstestcertificaat krijgen?

Ja. Elke bestelling bevat een MTC. SGS-testrapporten van derden zijn op verzoek beschikbaar.

Bieden jullie bewerking en afwerking?

Ja. Wij bieden CNC-bewerking, lasersnijden, lassen, anodiseren, polijsten en poedercoaten, zodat onderdelen dichter bij de afgewerkte vorm kunnen worden geleverd.

Hoe vraag ik een offerte aan?

Stuur uw legering, conditie, afmetingen, hoeveelheid en vereiste norm. Ons team bevestigt beschikbaarheid, doorlooptijd en prijs.

Productie-uitrusting

Certificeringen

Magazijn en voorraad

Bestelproces

Linsy Voordelen

Linsy Aluminum is een toonaangevende leverancier van aluminiumverwerkingsproducten en levert aan diverse industrieën, waaronder de ruimtevaart, algemene machinebouw, automobielindustrie, scheepvaart, scheepsbouw en andere gespecialiseerde industriële toepassingen.

We zetten ons in om de hoogste kwaliteits- en milieunormen te handhaven, zoals blijkt uit onze certificeringen: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 en SGS.

Meld het formulier vandaag aan! Ontdek uw hoogwaardige aluminium oplossingen met Linsy Alu.

WhatsApp Telefoon