1070-aluminiumlegering (Al99,7) is een commercieel zuivere aluminiumkwaliteit die ten minste 99,7% aluminium bevat. Als niet-warmtebehandelbare legering uit de 1000-serie biedt deze uitstekende elektrische geleidbaarheid (tot 62% IACS), uitstekende corrosiebestendigheid, hoge thermische geleidbaarheid en superieure vervormbaarheid voor koudvervormingsprocessen. Linsy levert 1070 aluminium plaat, dikke plaat, rol, staaf, buis en draad in de hardheden O, H12, H14, H16, H18 en H112, met aangepaste afmetingen, oppervlakteafwerkingsopties en MTC-rapporten bij elke bestelling.
Beschikbare formulieren: plaat / dikke plaat / rol / staaf / buis / draad
Veelvoorkomende temperamenten: O / H12 / H14 / H16 / H18 / H112
Ondersteuning bij de verwerking: CNC-bewerking / lasersnijden / stampen & dieptrekken / anodiseren / polijsten
Kwaliteitsdocumenten: MTC-rapport bij elke bestelling, SGS-testrapporten op verzoek verkrijgbaar
1070-aluminiumlegering (UNS A91070, EN AW-1070A / Al99,7) is een commercieel zuivere aluminiumkwaliteit die ten minste 99,7% aluminium bevat, waardoor het een van de zuiverste kwaliteiten in de 1000-serie is. Aangezien het primaire bestanddeel aluminium is met slechts sporen van andere elementen, kan 1070 niet worden versterkt door warmtebehandeling — in plaats daarvan wordt de sterkte verbeterd door koudvervorming (rekgrenzen).
Met een elektrische geleidbaarheid van ongeveer 62% IACS in de gegloeide (O) toestand en uitstekende corrosiebestendigheid in atmosferische, zoetwater- en de meeste chemische omgevingen, is 1070-aluminium het materiaal bij uitstek voor elektrische geleiders, chemische procesapparatuur, warmtewisselaars en toepassingen waarbij zuiverheid en geleidbaarheid belangrijker zijn dan mechanische sterkte. Het vertoont ook uitstekende vervormbaarheid, waardoor het ideaal is voor dieptrekken, stampen, walsen en rolverbindingsprocessen.
1070-aluminium wordt geleverd volgens internationale normen, waaronder ASTM B209 (plaat & dikke plaat), ASTM B210 (getrokken naadloze buis), ASTM B211 (staaf, draad & draad), ISO 6361-2 en EN 573-3.
Linsy levert 1070-aluminium in de hieronder vermelde standaardproductvormen. Lengte, breedte en maattoleranties kunnen worden aangepast aan uw projectvereisten. Voor niet-standaard afmetingen of hardheden kunt u contact met ons opnemen voor een offerte op maat met een typische levertijd van 10–60 dagen.
| Formulier | Temper | Dikte (mm) | Breedte (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| 1070 plaat / rol | O, H12, H14, H16, H18, H112 | 0.3 – 6.0 | 500 – 2600 | 500 – 16000 |
| Formulier | Temper | Dikte (mm) | Breedte (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| 1070 dikke plaat | O, H112 | 6.0 – 100 | 500 – 2600 | 500 – 12000 |
| Formulier | Temper | Diameter (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|
| 1070 staaf | O, H12, H14, H16, H18, H112 | 3 – 300 | 1000 – 6000 |
| Formulier | Temper | Buitendiameter (mm) | Wanddikte (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| 1070 buis | O, H12, H14, H16, H18, H112 | 6 – 300 | 1 – 50 | 1000 – 6000 |
| Formulier | Temper | Diameter (mm) | Gewicht / Rol |
|---|---|---|---|
| 1070 draad | O, H12, H14, H16, H18 | 0.8 – 30 | Min. 50 kg |
Afmetingen kunnen worden aangepast. Neem contact met ons op voor uw specifieke vereisten.
| Standaard | Benaming |
|---|---|
| UNS | A91070 |
| EN (Europees) | EN AW-1070A / Al99,7 |
| AA (Aluminium Association) | 1070 |
| JIS (Japans) | A1070 |
| ISO | Al 99.7 |
| GB (Chinees) | 1070 |
| Productvorm | ASTM | EN / ISO |
|---|---|---|
| Plaat & Strip | ASTM B209 | EN 573-3, ISO 6361-2 |
| Staaf, draad & draad | ASTM B211 | EN 573-3, ISO 6361-2 |
| Getrokken naadloze buis | ASTM B210 | EN 573-3, ISO 6361-2 |
| Geëxtrudeerde producten | ASTM B221 | EN 755-2 |
| Element | Min (%) | Max (%) |
|---|---|---|
| Aluminium (Al) | 99.70 | - |
| Silicium + IJzer (Si + Fe) | - | 0.20 |
| Silicium (Si) | - | 0.20 |
| IJzer (Fe) | - | 0.25 |
| Koper (Cu) | - | 0.04 |
| Mangaan (Mn) | - | 0.03 |
| Magnesium (Mg) | - | 0.03 |
| Zink (Zn) | - | 0.07 |
| Titanium (Ti) | - | 0.03 |
| Vanadium (V) | - | 0.05 |
| Overige (elk) | - | 0.03 |
Samenstelling volgens EN 573-3. Enkele elementwaarden zijn maximaal tenzij een bereik wordt vermeld. Het aluminiumpercentage is het restant.
Als niet-warmtebehandelbare legering verkrijgt 1070-aluminium uitsluitend sterkte door koudvervorming. De onderstaande tabel toont de mechanische eigenschapsbereiken voor elke veelgeleverde hardheid.
| Eigendom | Waarde |
|---|---|
| Treksterkte | 60 – 90 MPa |
| Opbrengststerkte | ≥ 20 MPa |
| Rek | ≥ 25% |
| Hardheid (Brinell) | ~19 HB |
| Elektrische geleidbaarheid | ~62% IACS |
| Eigendom | Waarde |
|---|---|
| Treksterkte | 80 – 120 MPa |
| Opbrengststerkte | ≥ 55 MPa |
| Rek | ≥ 6% |
| Eigendom | Waarde |
|---|---|
| Treksterkte | 95 – 135 MPa |
| Opbrengststerkte | ≥ 70 MPa |
| Rek | ≥ 5% |
| Eigendom | Waarde |
|---|---|
| Treksterkte | 110 – 155 MPa |
| Opbrengststerkte | ≥ 90 MPa |
| Rek | ≥ 3% |
| Eigendom | Waarde |
|---|---|
| Treksterkte | ≥ 150 MPa |
| Opbrengststerkte | ≥ 120 MPa |
| Rek | ≥ 2% |
Waarden zijn typisch voor plaat/dikke plaat producten volgens ASTM B209 / EN 485-2. Werkelijke eigenschappen zijn afhankelijk van productvorm en dikte. Neem contact met ons op voor partijspecifieke testcertificaten.
| Temper | Toestand | Belangrijkste Voordeel | Typisch gebruik |
|---|---|---|---|
| O (gegloeid) | Volledig gegloeid, zachtste conditie | Maximale vervormbaarheid + hoogste geleidbaarheid | Dieptrekken, walsen, chemische apparatuur, pakkingen |
| H12 | Verstevigd door vervorming, 1/4 hard | Matige sterkte met goede vervormbaarheid | Algemeen plaatwerk, panelen, licht constructief gebruik |
| H14 | Verstevigd door vervorming, 1/2 hard | Evenwichtige sterkte en ductiliteit | Stroomrails, elektrische behuizingen, bewegwijzering |
| H16 | Verstevigd door vervorming, 3/4 hard | Hogere sterkte, beperkte vervormbaarheid | Elektrische geleiders, aansluitklemmen, gestempelde onderdelen |
| H18 | Verstevigd door vervorming, volhard | Maximale sterkte voor deze legering | Platte ringen, klemmen, draadproducten, dunne strip |
| H112 | Zoals vervaardigd (geen speciale rekverstevigingscontrole) | Standaard sterkte voor geëxtrudeerde/plaatproducten | Algemene toepassingen voor plaat, staaf en buis |
Opmerking: In tegenstelling tot legeringen uit de 6000- en 7000-serie kan 1070 niet worden versterkt door warmtebehandeling. Ontwerpers die 1070 specificeren, dienen de juiste koudvervormde hardingstoestand te selecteren op basis van de vereiste combinatie van sterkte, ductiliteit en geleidbaarheid.
1070 is een van de commercieel verkrijgbare aluminiumkwaliteiten met de hoogste zuiverheid. Het totale gehalte aan onzuiverheden is beperkt tot maximaal 0,30%, wat zorgt voor consistente elektrische, thermische en chemische prestaties. Dit zuiverheidsniveau maakt 1070 geschikt voor toepassingen waarbij verontreiniging tot een minimum moet worden beperkt, waaronder apparatuur voor de voedingsmiddelenindustrie, farmaceutische verpakkingen en reflecterende oppervlakken.
In de gegloeide (O) hardingstoestand bereikt 1070-aluminium een geleidbaarheid van ongeveer 62% IACS (International Annealed Copper Standard) — een van de hoogste van alle aluminiumkwaliteiten. Dit maakt het een kosteneffectief en lichtgewicht alternatief voor koper in elektrische stroomrails, transformatorwikkelingen, stroomkabels en aardings-toepassingen waar gewichtsbesparing van belang is.
1070-aluminium vormt een natuurlijke, zelfherstellende oxidelaag die sterke weerstand biedt tegen atmosferische corrosie, zoet water en de meeste neutrale chemische omgevingen. Het presteert goed in architectonische, chemische en algemeen industriële toepassingen zonder dat extra beschermende coatings nodig zijn, hoewel anodiseren de oppervlakteduurzaamheid en esthetiek verder kan verbeteren.
In de O- en licht koudvervormde hardingstoestanden vertoont 1070 uitzonderlijke koudvervormbaarheid, waardoor het ideaal is voor dieptrekken, stampen, walsplaten, vloeidraaien en slagextrusie. Het kan in complexe vormen worden gevormd met minimaal risico op scheuren. Daarom wordt het veelvuldig gebruikt voor condensatorfolie, warmtewisselaarribben en verpakkingen voor consumentenproducten.
1070-aluminium heeft een goede lasbaarheid met behulp van TIG (GTAW), MIG (GMAW) en weerstandlasprocessen. Omdat 1070 een niet-warmtebehandelbare legering is, verliest de warmte-beïnvloede zone geen sterkte door oververoudering, hoewel deze wel kan verzachten door gloeien. Voor toepassingen die sterkte na het lassen in het lasgebied vereisen, moeten de keuze van het toevoegmateriaal en de procesbeheersing worden geëvalueerd.
| Industrie | Typische toepassingen | Waarom 1070 |
|---|---|---|
| Elektrisch & Energie | Stroomrails, transformatorwikkelingen, stroomkabels, geleiderdraad, condensatorfolie | Hoge elektrische geleidbaarheid (62% IACS), lichtgewicht alternatief voor koper |
| Chemische verwerking | Opslagtanks, reactievaten, warmtewisselaars, leidingwerk | Uitstekende corrosiebestendigheid, hoge zuiverheid, geen verontreinigingsrisico |
| Warmtewisseling & HVAC | Radiatorribben, verdamperspoelen, condensorbuizen, koellichamen | Hoge thermische geleidbaarheid, goede vervormbaarheid voor de productie van ribben |
| Verpakking | Aluminiumfolie, voedselcontainers, farmaceutische blisterverpakkingen, flesdoppen | Hoge zuiverheid, niet-toxisch, uitstekende dieptrek- en walseigenschappen |
| Bouw & Architectuur | Dakbedekking, flitsen, wandbekleding, decoratieve afwerking | Corrosiebestendigheid, lichtgewicht, goede vervormbaarheid voor profilering |
| Algemene productie | Pakkingen, ringen, klemmen, gestempelde componenten, naamplaten, reflecterend plaatmateriaal | Goede vervormbaarheid tegen lage kosten, breed verkrijgbaar in plaat- en stripvorm |
Linsy biedt de volgende bewerkings- en oppervlaktebehandelingsdiensten voor 1070-aluminium:
| Proces | Beschrijving | Opmerkingen voor 1070 |
|---|---|---|
| CNC-bewerking | Precisiesnijden, boren, frezen van stafmateriaal, plaat en op maat gemaakte blanco's | 1070 is zacht en kleverig — gebruik scherp gereedschap, hoge spaanhoeken en adequate smering |
| Lasersnijden | Hoogprecisie profielsnijden voor plaat en plaatmateriaal | Geschikt voor 1070 tot gemiddelde diktes; reflecterend oppervlak kan fiberlaserinstellingen vereisen |
| Stampen & Dieptrekken | Vormen van complexe vormen uit plaat en rol | Uitstekende vervormbaarheid in O- en H12/H14-hardheidstoestanden; ideaal voor diepgetrokken componenten |
| TIG / MIG-lassen | Tungsten inert gas en metaal inert gas lassen | Goede lasbaarheid; gebruik 1070- of 1100-toevoegmateriaal voor overeenkomende chemie |
| Afwerking | Beschrijving |
|---|---|
| Anodiseren | Elektrolytische oxidatiecoating voor verbeterde corrosiebestendigheid en esthetiek; 1070 produceert een heldere, glanzende anodische afwerking |
| Polijsten | Mechanisch of chemisch polijsten voor reflecterende, decoratieve oppervlakken |
| Walshuid | Zoals gewalst of geëxtrudeerd oppervlak, standaard voor constructieve en industriële toepassingen |
| PVC-beschermfolie | Optionele oppervlaktebescherming voor plaat en plaatmateriaal tijdens handling en fabricage |
Linsy hanteert een gedocumenteerd kwaliteitscontrolesysteem dat de volledige productiecyclus omvat — van grondstofselectie tot inspectie van het eindproduct. Wij leveren de volgende kwaliteitsdocumentatie bij uw bestelling:
| Document | Beschrijving |
|---|---|
| MTC (Mill Test Certificate) | Afgegeven voor elke bestelling; omvat chemische samenstelling, mechanische eigenschappen, afmetingen en conformiteit aan toepasselijke normen |
| SGS-testrapporten | Testrapporten van derden betreffende chemische samenstelling, mechanische eigenschappen, ultrasoon onderzoek, RoHS & REACH en dimensionale inspectie op verzoek verkrijgbaar |
| Conformiteitscertificaat | Bevestigt de conformiteit van het materiaal met gespecificeerde ASTM-, EN- of ISO-normen |
| Dimensioneringsrapport | Partijspecifieke dimensionale verificatie volgens gespecificeerde toleranties |
Ons managementsysteem is gecertificeerd volgens ISO 9001, ISO 14001 en ISO 45001.
Linsy Aluminum is een aluminiumfabriek in Shenzhen met meer dan 20 jaar ervaring in de industrie. Voor kopers van 1070-aluminium biedt Linsy duidelijke voordelen:
Ondersteunende blogartikelen met betrekking tot 1000-serie aluminium en materiaalkeuze zullen worden toegevoegd zodra relevante inhoud beschikbaar is. Neem vooralsnog rechtstreeks contact op met ons team voor 1070-specifiek technisch advies en een offerte.
1070-aluminium wordt voornamelijk gebruikt voor elektrische geleiders, transformatorwikkelingen, stroomrails, condensatorfolie, warmtewisselaarlamellen, chemische verwerkingsapparatuur, voedselverpakkingen en architectonische plaattoepassingen waar hoge zuiverheid, elektrische geleidbaarheid en corrosiebestendigheid vereist zijn in plaats van hoge mechanische sterkte.
Nee. 1070 is een commercieel zuivere, niet-warmtebehandelbare aluminiumlegering uit de 1000-serie. De sterkte kan uitsluitend worden verhoogd door koudvervorming (rekgloeien) — niet door oplossingsgloeien of precipitatieveroudering. Gloeien herstelt de volledige zachtheid na koudvervorming.
Beide zijn commercieel zuivere kwaliteiten uit de 1000-serie. 1050 (Al ≥ 99,50%) staat iets meer onzuiverheden toe, terwijl 1070 (Al ≥ 99,70%) een hogere zuiverheid handhaaft. 1070 biedt doorgaans een marginaal hogere elektrische geleidbaarheid en corrosiebestendigheid. Voor de meeste industriële toepassingen is 1050 toereikend; 1070 heeft de voorkeur wanneer maximale zuiverheid of geleidbaarheid essentieel is.
In de gegloeide (O) hardheid bereikt 1070-aluminium ongeveer 62% IACS elektrische geleidbaarheid. Ter vergelijking: 1070-H18 (volhard) kan licht dalen door de dislocatiedichtheid als gevolg van koudvervorming. Deze geleidbaarheid, gecombineerd met de lagere dichtheid van aluminium (ongeveer een derde van die van koper), maakt 1070 een aantrekkelijk gewichtsbesparend geleidend materiaal.
Ja. 1070-aluminium anodiseert goed en produceert een heldere, transparante oxidelaag dankzij de hoge zuiverheid en het lage legeringsgehalte. Het wordt veelvuldig gebruikt in decoratieve geanodiseerde toepassingen waar een uniforme, hoogglanzende afwerking vereist is. Voor architectonisch anodiseren kan 1070-plaat worden gespecificeerd met een geschikte oppervlaktevoorbehandeling.
Ja. 1070 heeft een goede lasbaarheid met TIG (GTAW), MIG (GMAW) en weerstandlassen. Als niet-warmtebehandelbare kwaliteit ondervindt de warmtebeïnvloede zone geen sterkteverlies door oververoudering, hoewel enige verzachting door gloeien kan optreden. Voor bijpassend toevoegmateriaal wordt 1070- of 1100-vulmateriaal aanbevolen.
Nee. Net als alle aluminiumlegeringen roest 1070 niet op de manier waarop ijzer en staal dat doen. Het vormt een dunne, transparante, zelfherstellende aluminiumoxidelaag die het onderliggende metaal beschermt. Dit biedt uitstekende weerstand tegen atmosferische corrosie, zoet water en de meeste neutrale chemische omgevingen. Bij sterk zure of alkalische blootstelling moet aanvullende bescherming of materiaalkeuze worden geëvalueerd.
Ja. Elke 1070-aluminiumorder van Linsy wordt geleverd met een Mill Test Certificate (MTC) met documentatie van de chemische samenstelling, mechanische eigenschappen en dimensionale conformiteit. SGS-detectie door derden — inclusief chemische analyse, mechanische testen, ultrasoon onderzoek en RoHS/REACH-rapporten — is op verzoek beschikbaar.
Linsy ondersteunt orders met lage MOQ voor alle 1070-aluminiumproductvormen. Minimale hoeveelheden variëren per productvorm en specificatie — neem contact op met ons verkoopteam met uw vereisten voor een specifieke offerte.
De levertijd voor aangepaste productie varieert doorgaans van 10 tot 60 dagen, afhankelijk van de legering, afmetingen, hardheid, verwerkingsvereisten en ordercomplexiteit. Artikelen uit voorraad kunnen sneller worden verzonden. Neem contact met ons op met uw specificatie voor een nauwkeurige leveringsschatting.
Ja, wij verstrekken monsters ter evaluatie vóór bulkorders. De beschikbaarheid van monsters en verzendvoorwaarden zijn afhankelijk van de productvorm en specificatie. Neem contact op met ons verkoopteam om monsters aan te vragen.
Wij accepteren T/T (bankoverschrijving) en L/C (letter of credit). Betalingsvoorwaarden zijn onderhandelbaar op basis van ordergrootte en klantrelatie.
Wij verzenden per zeevracht (FCL/LCL), luchtvracht en expreskoerier (DHL, FedEx, UPS), afhankelijk van ordergrootte en urgentie. Wij kunnen ook verzenden naar uw aangewezen expediteur.
Ja. Wij bieden op maat gesneden services aan, waaronder precisiezaagsnijden, lasersnijden en knippen voor 1070-aluminiumplaat, -plak, -staaf en -buis volgens uw gespecificeerde afmetingen.
Neem vandaag nog contact op met Linsy Aluminum voor uw 1070-aluminium (Al99,7) plaat-, draad-, staaf- en buisbehoeften. Aangepaste afmetingen, volledige MTC-documentatie en SGS-testrapporten zijn op verzoek beschikbaar.
Linsy Voordelen
Linsy Aluminum is een toonaangevende leverancier van aluminiumverwerkingsproducten en levert aan diverse industrieën, waaronder de ruimtevaart, algemene machinebouw, automobielindustrie, scheepvaart, scheepsbouw en andere gespecialiseerde industriële toepassingen.
We zetten ons in om de hoogste kwaliteits- en milieunormen te handhaven, zoals blijkt uit onze certificeringen: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 en SGS.