7150 is een hoogsterkte, warmtebehandelbare 7xxx-legering die voornamelijk is gelegeerd met zink, koper en magnesium. Het is ontwikkeld voor luchtvaartconstructies en biedt een sterke balans tussen sterkte, vermoeiingsweerstand en breuktaaiheid. Linsy levert 7150 plaat, staaf en buis in de T6-, T651- en T7751-condities met volledige MTC-documentatie.
Beschikbare formulieren: plaat / plaatmateriaal / staaf / buis
Veelvoorkomende temperamenten: O / T6 / T651 / T7751
Ondersteuning bij de verwerking: CNC-bewerking, zaagsnijden, anodiseren
Kwaliteitsdocumenten: Bij elke bestelling een MTC-rapport
7150 is een hoogsterkte, warmtebehandelbare 7xxx-legering die voornamelijk is gelegeerd met zink, koper en magnesium. Het is ontwikkeld voor luchtvaartconstructies en biedt een sterke balans tussen sterkte, vermoeiingsweerstand en breuktaaiheid. Linsy levert 7150 plaat, staaf en buis in de T6-, T651- en T7751-condities met volledige MTC-documentatie. Hoewel niet zo sterk als 7055, biedt 7150 een uitstekende combinatie van eigenschappen voor veeleisende vliegtuigconstructieonderdelen zoals vleugel- en rompdelen.
| Dikte (mm) | Breedte (mm) | Lengte (mm) | Temper |
|---|---|---|---|
| 6 – 150 | 500 – 2500 | tot 12.000 | O, T6, T651, T7751 |
| Maatwerk op aanvraag | - | - | - |
| Staafdiameter (mm) / Buisbuitendiameter (mm) | Lengte (mm) | Temper |
|---|---|---|
| 3 – 300 (staaf) / 6 – 300 (buis) | tot 12.000 | O, T6, T651, T7751 |
| Maatwerk op aanvraag | - | - |
7150 wordt geleverd volgens ASTM B221 / AMS-normen waar van toepassing. EN AW-aanduiding: EN AW-7150. (Bevestig de exacte specificatie met ons team voor uw toepassing.)
| Element | Inhoud (%) |
|---|---|
| Si | 0,40 max |
| Fe | 0,50 max |
| Cu | 2.0 - 2.6 |
| Mn | 0,30 max |
| Mg | 1.9 – 2.6 |
| Cr | 0,04 max |
| Zn | 5.7 – 6.7 |
| Ti | 0,06 max |
| Zr | 0.08 – 0.15 |
| Overige (per stuk) | 0,05 max |
| Overige (totaal) | 0,15 max |
| Al | Saldo |
Typische T7x-waarden: treksterkte 540–570 MPa, vloeigrens 420–520 MPa, rek 11–13%, afschuifsterkte 150–340 MPa. Waarden variëren per productvorm en dikte — controleer tegen de MTC.
| Temper | Temper | Treksterkte (MPa) | Rekgrens (MPa) | Rek (%) |
|---|---|---|---|---|
| T651 | 540 – 570 | 420 – 520 | 11 – 13 | |
| T7751 | 540 – 570 | 420 – 520 | 11 – 13 |
T651 — hoge sterkte met spanningsarm gloeien voor bewerking. T7751 — geoptimaliseerde taaiheid en corrosiebestendigheid voor luchtvaartconstructies. 7150 is niet lasvriendelijk; gebruik mechanische verbindingen.
Sterke 7xxx-kwaliteit, gebalanceerd voor vermoeiingskritische onderdelen.
Geschikt voor constructies met cyclische belasting in de luchtvaart.
Niet aanbevolen voor smeltlassen.
Vleugel- en rompconstructies van vliegtuigen, tandwielen en assen, hoogbelaste auto- en luchtvaartcomponenten.
CNC-bewerking en zaagsnijden worden ondersteund; anodiseren is mogelijk. 7150 verstevigt tijdens bewerking — gebruik stijve gereedschappen en koelmiddel.
Elke bestelling wordt verzonden met een MTC. SGS-rapporten van derden op aanvraag beschikbaar. Linsy beschikt over ISO 9001, ISO 14001 en ISO 45001.
Linsy Aluminum is een leverancier gevestigd in Shenzhen met meer dan 20 jaar ervaring in de 1000–8000-serie. Wij leveren 7150 plaat, staaf en buis met MTC per order en ondersteunen aangepaste afmetingen. Typische doorlooptijd voor maatwerk is 10–60 dagen.
Interne Linsy-bloglinks voor 7150 worden toegevoegd zodra artikelen worden gepubliceerd. Voor 7xxx-selectie kunt u in de tussentijd onze 7075-handleidingen raadplegen.
In welke condities is 7150 verkrijgbaar?
O, T6, T651 en T7751.
Is 7150 lasbaar?
Smeltlassen wordt over het algemeen niet aanbevolen.
Wat is de doorlooptijd?
10–60 dagen voor maatwerk.
MTC meegeleverd?
Ja, bij elke bestelling.
Maatwerk?
Ja, plaat/staaf/buis op maat gesneden volgens specificatie.
Normen?
ASTM B221, AMS, GB/T, EN op aanvraag.
Linsy Voordelen
Linsy Aluminum is een toonaangevende leverancier van aluminiumverwerkingsproducten en levert aan diverse industrieën, waaronder de ruimtevaart, algemene machinebouw, automobielindustrie, scheepvaart, scheepsbouw en andere gespecialiseerde industriële toepassingen.
We zetten ons in om de hoogste kwaliteits- en milieunormen te handhaven, zoals blijkt uit onze certificeringen: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 en SGS.