6061 aluminium vierkante buis is een warmtebehandelbaar geëxtrudeerd profiel dat een hoge sterkte-gewichtsverhouding biedt met goede lasbaarheid en corrosiebestendigheid. Het is zeer geschikt voor dragende constructies, machine-ondersteuningen en architectonische leuningen.
Beschikbare formulieren: vierkante buis / rechthoekige buis
Veelvoorkomende temperamenten: O / T4 / T6 / T651
Ondersteuning bij de verwerking: op maat gezaagd / CNC / lasvoorbereiding / anodiseren
Kwaliteitsdocumenten: Bij elke bestelling een MTC-rapport
6061 vierkante buis is een geëxtrudeerd hol profiel dat stijfheid combineert met laag gewicht. Voornamelijk geleverd in T6, biedt het de stijfheid die nodig is voor constructies, mallen en rekken, terwijl het eenvoudig te snijden, lassen en afwerken blijft.
Vierkante buizen worden geleverd met buitenafmetingen van 10 mm tot 300 mm, wanddiktes van 1 – 20 mm en lengtes van 1000 – 6000 mm.
| Formulier | Temper | Zijde (mm) | Wand (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| Vierkante buis | O, T4, T6, T651 | 10 – 300 | 1 – 20 | 1000 – 6000 |
| Element | Inhoud (%) |
|---|---|
| Silicium (Si) | 0,40 – 0,80 |
| IJzer (Fe) | 0,70 max |
| Koper (Cu) | 0,15 – 0,40 |
| Mangaan (Mn) | 0,15 max |
| Magnesium (Mg) | 0,80 – 1,20 |
| Chroom (Cr) | 0,04 – 0,35 |
| Zink (Zn) | 0,25 max |
| Titanium (Ti) | 0,15 max |
| Overige (per stuk) | 0,05 max |
| Overige (totaal) | 0,15 max |
| Aluminium (Al) | Rest |
De onderstaande waarden zijn typische eigenschappen bij kamertemperatuur voor 6061 en zijn representatief voor geëxtrudeerd, getrokken of gewalst product. Exacte cijfers variëren met sectiegrootte en productvorm; eindinspectie wordt gerapporteerd op het MTC.
| Temper | Treksterkte (MPa) | Opbrengststerkte (MPa) | Rek (%) | Brinell-hardheid (HB) |
|---|---|---|---|---|
| O | 124 | 55 | 25 | 30 |
| T4 | 241 | 145 | 22 | 65 |
| T6 | 310 | 276 | 12 | 95 |
| T651 | 310 | 276 | 12 | 95 |
Het holle profiel biedt hoge stijfheid per gewichtseenheid, ideaal voor transport- en handlingconstructies.
6061 buizen lassen gemakkelijk, wat de productie van frames en ondersteuningen ter plaatse ondersteunt.
Goede algemene bestendigheid; anodiseren of coaten verlengt de levensduur buitenshuis.
Linsy Aluminum is een leverancier gevestigd in Shenzhen met meer dan 20 jaar ervaring in de distributie en verwerking van aluminiumlegeringen uit de 1000- tot 8000-serie. Wij ondersteunen kopers met op maat zagen, CNC-bewerking, lasvoorbereiding, oppervlakteafwerking en gedocumenteerde kwaliteitscontrole.
Bestellingen worden afgehandeld volgens overeengekomen levertijden, en elke partij wordt verzonden met het bijbehorende MTC. Ons team werkt samen met inkoop-, engineering- en fabricageklanten om de juiste temperatuur en vorm voor de toepassing te matchen.
Standaard voorraad omvat wanddiktes van 1 – 20 mm bij buitenafmetingen van 10 mm tot 300 mm; andere maten kunnen worden geoffreerd.
In T6 biedt het een goede draagcapaciteit bij laag gewicht en wordt het veelvuldig gebruikt voor raamwerken, beveiligingen en ondersteuningen.
Ja. Een correcte oppervlaktevoorbereiding geeft een duurzame gecoate afwerking voor binnen- en buitengebruik.
Standaard voorraadmaten worden doorgaans verzonden binnen 10 – 60 dagen, afhankelijk van temperatuur, vorm en afwerking. Op maat gesneden of speciaal warmtebehandeld materiaal wordt bevestigd bij de offerte.
Ja. Een MTC wordt bij elke bestelling geleverd, en inspectierapporten door derden (bijvoorbeeld SGS) kunnen op verzoek worden geregeld.
Wij kunnen werken volgens ASTM, EN, GB/T, JIS en klantspecifieke tekeningen. Deel de vereiste norm bij het aanvragen van een offerte.
Ja. Op maat zagen, CNC-bewerking en basisbewerking zijn beschikbaar; bespreek uw vereisten bij het bestellen.
Linsy Voordelen
Linsy Aluminum is een toonaangevende leverancier van aluminiumverwerkingsproducten en levert aan diverse industrieën, waaronder de ruimtevaart, algemene machinebouw, automobielindustrie, scheepvaart, scheepsbouw en andere gespecialiseerde industriële toepassingen.
We zetten ons in om de hoogste kwaliteits- en milieunormen te handhaven, zoals blijkt uit onze certificeringen: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 en SGS.