2014 aluminiumlegering (AlCu4SiMg) is een hoogsterke 2000-serie smeedaluminiumlegering, voornamelijk gelegeerd met koper, silicium en magnesium. Bekend als een van de sterkste aluminiumlegeringen in de 2xxx-serie, biedt 2014 uitstekende sterkte-gewichtsverhouding, goede smeedbaarheid en matige bewerkbaarheid. Het wordt veelvuldig gebruikt in ruimtevaartconstructiecomponenten, militair materieel en hoogbelaste automobieltoepassingen. Linsy levert 2014 aluminiumplaat, -platen, -staf, -buis en smeedmateriaal in de tempers O, T4, T6, T651 en T351, met aangepaste afmetingen, verwerkingsondersteuning en MTC-rapporten beschikbaar.
Beschikbare formulieren: plaat / plaat / rol / staf / buis / smeedmateriaal / profiel
Veelvoorkomende temperamenten: O / T4 / T6 / T651 / T351
Ondersteuning bij de verwerking: CNC-bewerking / smeden / extrusie / snijden / oppervlakteafwerking
Kwaliteitsdocumenten: MTC-rapport bij elke bestelling, SGS-testrapporten op verzoek verkrijgbaar
2014 aluminiumlegering (UNS A92014) is een precipitatiegeharde 2000-serie smeedaluminiumlegering, voornamelijk gelegeerd met koper (Cu), silicium (Si) en magnesium (Mg). De aanduiding in het Europese normenstelsel is EN AW-2014 / AlCu4SiMg, wat de belangrijkste legeringselementen weerspiegelt. Het kopergehalte (3,9–5,0%) zorgt voor hoge sterkte door precipitatieharding, terwijl silicium (0,5–1,2%) en magnesium (0,2–0,8%) bijdragen aan extra versterking en de reactie van de legering op warmtebehandeling verbeteren.
2014 is een van de sterkste aluminiumlegeringen in de 2xxx-serie, qua populariteit tweede alleen na 2024. Het wordt doorgaans gevormd door extrusie, smeden en bewerking — voor de productie van constructiecomponenten voor de ruimtevaartindustrie waar hoge sterkte en matige vermoeiingsweerstand vereist zijn. De legering bereikt zijn maximale mechanische eigenschappen in de T6-temper (oplossingsgegloeid en kunstmatig verouderd), met een typische treksterkte van meer dan 470 MPa.
Echter, 2014 heeft opmerkelijke beperkingen. Het hoge kopergehalte resulteert in slechte corrosiebestendigheid vergeleken met 5xxx- en 6xxx-serie legeringen — om dit te beperken wordt 2014 vaak geleverd met zuivere aluminiumbekleding (Alclad) voor toepassingen die worden blootgesteld aan buiten- of corrosieve omgevingen. De legering is ook moeilijk te lassen met conventionele booglasmethoden, omdat deze gevoelig is voor hete scheurvorming in de warmtebeïnvloede zone. Voor toepassingen die verbinding vereisen, hebben mechanische bevestiging of wrijvingsroerlassen de voorkeur.
2014 aluminium valt onder meerdere internationale normen, waaronder ASTM B209 (plaat/platen), B211 (staf), B221 (geëxtrudeerde profielen) en EN 573-3 / EN 755 (Europese staf- en profielnormen).
Linsy levert 2014 aluminiumlegering in een reeks standaard- en aangepaste productvormen. Lengte, breedte, diameter en maattoleranties kunnen worden afgestemd op uw projectvereisten.
| Formulier | Temper | Dikte (mm) | Breedte (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| 2014 plaat / rol | O, T4, T6, T351 | 0.3 – 6.0 | 500 – 2600 | 500 – 16000 |
| 2014 Alclad plaat | T4, T6 | 0.5 – 6.0 | 500 – 2600 | 500 – 16000 |
| Formulier | Temper | Dikte (mm) | Breedte (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| 2014 plaat | O, T6, T651, T351 | 6.0 – 150 | 500 – 2600 | 500 – 16000 |
| Formulier | Temper | Diameter / Afmeting (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|
| 2014 rondstaf | T4, T6, T651, T351 | 5 – 300 | 1000 – 6000 |
| 2014 zeshoekige / vierkante staf | T4, T6, T651 | 5 – 100 | 1000 – 6000 |
| Formulier | Temper | Buitendiameter (mm) | Wanddikte (mm) | Lengte (mm) |
|---|---|---|---|---|
| 2014 naadloze buis | T4, T6 | 6 – 300 | 1 – 50 | 1000 – 6000 |
| 2014 geëxtrudeerde buis | T4, T6, T351 | 10 – 250 | 2 – 40 | 1000 – 6000 |
| Formulier | Temper | Diameter / Afmeting (mm) | Opmerkingen |
|---|---|---|---|
| Smeedknuppel | F, O | 50 – 400 | Aangepaste lengtes beschikbaar |
| Gesmeed ring / schijf | T6, T651 | Buitendiameter 100 – 1500 | Volgens tekening van de klant |
2014 aluminium geëxtrudeerde profielen, draad en aangepaste vormen zijn op aanvraag beschikbaar. Neem contact op met ons team met uw tekeningen of maatvereisten voor een offerte op maat.
2014 aluminiumlegering wordt erkend onder meerdere internationale aanduidingssystemen. De onderstaande tabel toont de meest gangbare equivalenten en toepasselijke normen.
| Norm / Systeem | Benaming |
|---|---|
| UNS | A92014 |
| EN (Europees) | EN AW-2014 / AlCu4SiMg |
| Werkstoff (Duitsland) | 3.1255 |
| BS (Brits) | 2014 |
| ISO | AlCu4SiMg |
| JIS (Japan) | A2014 |
| GB (China) | 2A14 |
Toepasselijke normen: ASTM B209 (plaat/platen), ASTM B211 (staf), ASTM B221 (geëxtrudeerde profielen), ASTM B247 (smeedstukken), EN 573-3, EN 755 (geëxtrudeerde staf/staaf/profiel)
De onderstaande tabel toont de chemische samenstellingsgrenzen voor 2014 aluminiumlegering volgens ASTM B209 / EN 573-3. Waarden zijn uitgedrukt in gewichtspercentage (%).
| Element | Chemisch symbool | Min (%) | Max (%) |
|---|---|---|---|
| Silicium | Si | 0.50 | 1.20 |
| IJzer | Fe | - | 0.70 |
| Koper | Cu | 3.90 | 5.00 |
| Mangaan | Mn | 0.40 | 1.20 |
| Magnesium | Mg | 0.20 | 0.80 |
| Chroom | Cr | - | 0.10 |
| Zink | Zn | - | 0.25 |
| Titanium | Ti | - | 0.15 |
| Overige Elementen (Elk) | - | - | 0.05 |
| Overige Elementen (Totaal) | - | - | 0.15 |
| Aluminium | Al | Saldo | |
De mechanische eigenschappen van 2014 aluminiumlegering variëren aanzienlijk per temperconditie. De onderstaande tabel biedt referentiewaarden voor veelgeleverde tempers. Werkelijke waarden zijn afhankelijk van productvorm, afmetingen en productieomstandigheden — representatieve waarden uit het MTC-rapport van uw bestelling moeten worden gebruikt voor ontwerpdoeleinden.
| Temper | Toestand | Treksterkte Rm (MPa) | Vloeigrens Rp0,2 (MPa) | Rek A50 (%) |
|---|---|---|---|---|
| O | Gegloeid (zacht) | ≤ 220 | ≤ 100 | ≥ 12 |
| T4 | Oplosgegloeid, natuurlijk verouderd | ≥ 370 | ≥ 230 | ≥ 10 |
| T6 | Oplosgegloeid, kunstmatig verouderd | ≥ 440 | ≥ 380 | ≥ 7 |
| T651 | Oplossingswarmtebehandeld, spanningsvrij gemaakt door rekken, kunstmatig verouderd | ≥ 450 | ≥ 390 | ≥ 7 |
| T351 | Oplosgegloeid, spanningsarm gemaakt door strekken, natuurlijk verouderd | ≥ 380 | ≥ 240 | ≥ 10 |
Opmerking: T651 en T351 omvatten spanningsontlasting door rekken om interne restspanning te verminderen, waardoor de dimensionale stabiliteit tijdens bewerking verbetert. Deze tempers worden aanbevolen voor precisiebewerkte componenten en dikke plaattoepassingen. De bovenstaande mechanische eigenschapsbereiken zijn referentiewaarden op basis van ASTM B209 / B211. Neem contact op met ons team voor projectspecifieke MTC-gegevens.
De onderstaande tabel vat de belangrijkste kenmerken en aanbevolen toepassingen samen voor de meest geleverde 2014 aluminium tempers.
| Temper | Belangrijkste kenmerken | Beste voor |
|---|---|---|
| O | Gegloeid, zachtste conditie. Hoge vervormbaarheid, lage sterkte. Goede vormbaarheid. | Vormen, buigen en dieptrekken vóór warmtebehandeling |
| T4 | Oplossingsgegloeid en natuurlijk verouderd. Goede combinatie van sterkte en vervormbaarheid. | Constructiecomponenten die matige sterkte vereisen, onderdelen die verder gevormd moeten worden |
| T6 | Oplossingsgegloeid en kunstmatig verouderd. Maximale sterkteconditie voor 2014. | Ruimtevaartconstructiedelen, hoogbelaste componenten, militair materieel |
| T651 | Zelfde als T6 maar spanningsontlast door rekken. Verminderde restspanning, verbeterde dimensionale stabiliteit. | Precisiebewerkte plaatcomponenten, dikwandige onderdelen, ruimtevaartbeslag |
| T351 | Spanningsontlaste versie van T4. Betere dimensionale stabiliteit dan T4. | Bewerkte componenten die matige sterkte en nauwe toleranties vereisen |
2014 aluminiumlegering in de T6-temper bereikt treksterktes van meer dan 440 MPa, waardoor het een van de sterkste commercieel beschikbare aluminiumlegeringen is. Deze hoge sterkte-gewichtsverhouding maakt het een voorkeursmateriaal voor ruimtevaart- en defensietoepassingen waar gewichtsreductie cruciaal is zonder de structurele integriteit in gevaar te brengen.
2014 vertoont goede smeedbaarheid in de O- en F-toestand, waardoor de productie van complexe smeedvormen zoals constructiefittingen, beugels en ringen mogelijk is. Smeden gevolgd door warmtebehandeling tot T6 of T651 levert componenten op met hoge mechanische eigenschappen en een gunstige korrelstructuur. Deze combinatie van smeedbaarheid en sterkte na warmtebehandeling maakt 2014 een standaardkeuze voor gesmede luchtvaartcomponenten.
Vanwege het hoge kopergehalte (3,9–5,0%) heeft 2014-aluminium een aanzienlijk lagere corrosiebestendigheid dan 5xxx-, 6xxx- en 7xxx-serielegeringen. De koperrijke fasen zijn anodisch ten opzichte van de aluminiummatrix, wat leidt tot lokale putcorrosie in chloridehoudende omgevingen. Voor buitentoepassingen of corrosieve omstandigheden moet 2014 worden beschermd met Alclad (zuivere aluminiumbekleding), anodiseren, verven of chemische conversiecoatings. Ongelad 2014 dat aan buitenomgevingen wordt blootgesteld, moet altijd worden geverfd of gecoat.
2014-aluminium wordt geclassificeerd als moeilijk te lassen met conventionele booglasmethoden (TIG/MIG). Het hoge kopergehalte en de legeringschemie bevorderen hete scheurvorming in de warmtebeïnvloede zone, en gelaste verbindingen vertonen doorgaans aanzienlijk verminderde mechanische eigenschappen. Waar lassen onvermijdelijk is, zijn gespecialiseerde lasdraden (zoals 4043 of 4145) en zorgvuldig gecontroleerde procedures vereist. Voor de meeste constructietoepassingen zijn mechanische bevestiging (bouten, klinknagels) of friction stir welding (FSW) de voorkeursmethoden voor verbindingen.
In de T6- en T651-toestand biedt 2014 goede bewerkbaarheid met acceptabele spaanvorming en oppervlakteafwerking. Hoewel niet zo vrijbewerkend als speciaal daarvoor ontworpen legeringen zoals 2011 of 2007, laat 2014 zich goed bewerken met hardmetalen gereedschap bij gematigde snijsnelheden. De legering reageert gunstig op CNC-frezen, draaien en boren.
De 2014-aluminiumlegering wordt veel gebruikt in industrieën waar hoge sterkte, smeedbaarheid en matige vermoeiingsweerstand kritisch zijn. De onderstaande tabel geeft veelvoorkomende toepassingsgebieden en de redenen waarom 2014 wordt geselecteerd.
| Industrie | Typische toepassingen | Waarom 2014 wordt gebruikt |
|---|---|---|
| Ruimtevaart | Vleugeltrekelementen, romphuiden, constructiefittingen, schotten, vrachtwagenwielen | Hoge sterkte-gewichtsverhouding, goede smeedbaarheid, bewezen luchtvaartgeschiedenis |
| Defensie & militair | Gepantserde voertuigcomponenten, wapenplatforms, militaire vliegtuigonderdelen | Hoge sterkte in T6-toestand, goede ballistische eigenschappen voor aluminium |
| Automotive | Gesmede ophangingscomponenten, draagarmen, wielen, constructiebeugels | Sterkte vergelijkbaar met sommige staalsoorten bij een derde van het gewicht |
| Zware apparatuur | Hydraulische cilindercomponenten, machine-onderdelen, zware beugels | Hoge druksterkte, goede slijtvastheid in gesmede toestand |
| Sportuitrusting | Fietsframes, honkbalknuppels, hoogsterkte sportcomponenten | Hoge sterkte, laag gewicht, goede vermoeiingsweerstand |
| Waterscooters | Maritieme constructiecomponenten, bootbeslag (met corrosiebescherming) | Hoge sterkte voor constructieve belasting; Alclad of coating vereist voor corrosiebescherming |
2014-aluminium laat zich goed bewerken in de T6- en T651-toestand met hardmetalen gereedschap bij gematigde tot hoge snijsnelheden. Spaanvorming is matig kort en beheersbaar. Koelmiddel of snijvloeistof wordt aanbevolen voor diep boren en zware freesbewerkingen om warmte te beheersen en de oppervlakteafwerking te verbeteren. Voor precisieonderdelen wordt T651-plaat aanbevolen vanwege de lagere restspanning en verbeterde dimensionale stabiliteit tijdens het bewerken.
2014 is een van de meest smeedbare hoogsterkte aluminiumlegeringen. Smeden wordt doorgaans uitgevoerd bij 380–440°C in de O- of F-toestand, gevolgd door oplossingsgloeien en verouderen tot T6 of T651. De goede smeedbaarheid van de legering maakt de productie van complexe vormen met gunstige mechanische eigenschappen mogelijk. Gesmede 2014-componenten komen veel voor in luchtvaart- en militaire toepassingen.
2014 kan worden geëxtrudeerd tot standaard- en maatprofielen, hoewel het hogere extruderdrukken vereist dan 6061 of 6063 vanwege de hogere sterkte bij verhoogde temperaturen. Geëxtrudeerde 2014-profielen worden doorgaans geleverd in T4-, T6- of T351-toestand na oplossingsgloeien en verouderen.
Vanwege de slechte corrosiebestendigheid moeten 2014-aluminiumcomponenten die bedoeld zijn voor buiten- of corrosieve omgevingen worden beschermd. Veelvoorkomende oppervlaktebehandelingen zijn:
2014 wordt geclassificeerd als moeilijk te lassen met conventionele TIG- en MIG-processen vanwege de gevoeligheid voor hete scheurvorming en sterkteverlies in de warmtebeïnvloede zone. Waar verbindingen nodig zijn, gebruik mechanische bevestigingsmiddelen (bouten, klinknagels), lijmverbindingen of friction stir welding (FSW). Als booglassen onvermijdelijk is, gebruik dan 4043- of 4145-lasdraad met strikte procedurecontrole en warmtebehandeling na het lassen.
Elke bestelling van 2014-aluminiumlegering van Linsy wordt geleverd met een Mill Test Certificate (MTC) met daarin het hittenummer, de chemische samenstelling, mechanische eigenschappen en dimensionale toleranties van het geleverde materiaal.
Beschikbare kwaliteitsdocumenten:
Linsy werkt volgens de ISO 9001-, ISO 14001- en ISO 45001-managementsysteemnormen, met kwaliteitscontrole die het volledige proces bestrijkt, van grondstofselectie tot eindproductinspectie.
Linsy Aluminum is een in Shenzhen gevestigde aluminiumfabriek met meer dan 20 jaar industriële ervaring. Wij leveren 2014-aluminiumlegering in plaat, dikke plaat, staaf, buis en smeedmateriaal volgens standaard- en maatspecificaties, met zowel voorraad als productie op maat met lage minimale bestelhoeveelheid.
Wat u krijgt wanneer u 2014 bij Linsy betrekt:
Leer meer over aluminiumlegeringsselectie, 2xxx-serievergelijkingen en luchtvaartkwaliteit aluminium via onze technische blog:
Voor 2014-specifieke vergelijkings- en toepassingsinhoud kunt u contact opnemen met ons team of de Linsy-blog bezoeken voor bijgewerkte technische artikelen over 2xxx-serie hoogsterktelegeringen.
Waarvoor wordt 2014-aluminiumlegering gebruikt?
2014-aluminium wordt voornamelijk gebruikt voor hoogsterkte constructietoepassingen in de luchtvaart-, defensie- en automobielindustrie. Typische toepassingen zijn vleugeltrekelementen van vliegtuigen, rompconstructiecomponenten, gesmede fittingen, vrachtwagenwielen, militaire voertuigonderdelen en hoogbelaste sportuitrusting. De hoge sterkte-gewichtsverhouding en goede smeedbaarheid maken het ideaal voor gesmede en bewerkte constructiecomponenten.
Wat is het verschil tussen 2014 en 2024 aluminium?
Zowel 2014 (AlCu4SiMg) als 2024 (AlCu4Mg1.5) zijn hoogsterkte 2xxx-serie koperlegeringen die in de luchtvaart worden gebruikt. 2014 bevat silicium (0,5–1,2%) voor verbeterde sterkte en smeedbaarheid, terwijl 2024 een hoger magnesiumgehalte heeft voor betere vermoeiingsweerstand en schadetolerantie. 2014 biedt over het algemeen een hogere drukvloeigrens en betere smeedbaarheid, terwijl 2024 superieure vermoeiingsprestaties biedt in trek-kritische toepassingen.
Is 2014-aluminium lasbaar?
Nee, 2014 wordt geclassificeerd als moeilijk te lassen met conventionele TIG- en MIG-processen vanwege het hoge kopergehalte, dat hete scheurvorming in de warmtebeïnvloede zone bevordert. Mechanische bevestiging (bouten, klinknagels), lijmverbindingen of friction stir welding (FSW) zijn de voorkeursmethoden voor verbindingen. Als booglassen onvermijdelijk is, gebruik dan 4043- of 4145-lasdraad met strikte procedurecontrole.
Wat is het verschil tussen 2014-T6 en 2014-T651?
Beide worden oplossingsgegloeid en kunstmatig verouderd tot maximale sterkte. T651 omvat een extra spanningsontlastingsstap door rekken (1–3% permanente vervorming) na het afschrikken, wat de interne restspanning vermindert en de dimensionale stabiliteit tijdens het bewerken verbetert. T651 wordt aanbevolen voor dikke plaat en precisiebewerkte componenten waar nauwe toleranties vereist zijn.
Kan 2014-aluminium worden geanodiseerd?
Ja, maar het geanodiseerde uiterlijk zal verschillen van 6xxx-serielegeringen. Vanwege het hoge kopergehalte hebben 2014-geanodiseerde films de neiging geelachtig of grijsachtig te lijken en zijn ze minder transparant dan die op 6061 of 5052. Voor corrosiebescherming kunnen Alclad, hard anodiseren of chemische conversiecoatings effectiever zijn dan standaard zwavelzuuranodiseren.
Waarom heeft 2014-aluminium een slechte corrosiebestendigheid?
Het hoge kopergehalte (3,9–5,0%) in 2014 creëert koperrijke intermetallische fasen die kathodisch zijn ten opzichte van de aluminiummatrix. In corrosieve omgevingen versnellen deze fasen lokale putcorrosie en galvanische corrosie. Voor buiten- of corrosieve toepassingen moet 2014 worden beschermd met Alclad (zuivere aluminiumbekleding), verven, anodiseren of chemische conversiecoatings.
Levert Linsy een MTC voor 2014-aluminium?
Ja. Elke bestelling van 2014-aluminium van Linsy wordt geleverd met een Mill Test Certificate (MTC) met daarin het hittenummer, chemische samenstellingsanalyse, mechanische testresultaten en dimensionale inspectiegegevens.
Welke afmetingen van 2014-aluminiumplaat kan ik bestellen?
Linsy levert 2014-plaat van 6,0 mm tot 150 mm dik, in breedtes tot 2600 mm en lengtes tot 16000 mm. Aangepaste afmetingen en niet-standaard toleranties zijn op verzoek beschikbaar met een typische levertijd van 10–60 dagen.
Wat is de minimale bestelhoeveelheid (MOQ) voor 2014-aluminium?
Linsy ondersteunt orders met een lage MOQ. Standaard artikelen uit voorraad kunnen in kleine hoeveelheden worden verzonden, en maatwerkproducties hebben flexibele minimumhoeveelheden, afhankelijk van de specificatie. Neem contact met ons op met uw onderdeeltekening of vereisten voor een offerte.
Wat is de typische levertijd voor 2014-aluminiumbestellingen?
Artikelen uit voorraad worden binnen enkele werkdagen verzonden. Maatwerkproductieorders duren doorgaans 10–60 dagen, afhankelijk van de legering, afmetingen, verwerkingsvereisten en orderhoeveelheid.
Welke betalings- en verzendvoorwaarden hanteert u?
Wij bieden flexibele betalings- en verzendvoorwaarden voor internationale B2B-kopers. Neem contact op met ons verkoopteam om betalingsmethoden (T/T, L/C), verzendopties (FOB, CIF, DAP) en levering aan uw regio te bespreken.
Kunt u 2014-aluminiumonderdelen verwerken volgens mijn tekeningen?
Ja. Onze eigen CNC-bewerkingsfaciliteit kan afgewerkte onderdelen produceren uit 2014-plaat, staaf of smeedmateriaal volgens uw technische tekeningen. Dien uw tekening of 3D-model in voor een bewerkingsofferte.
Levert u 2014 aan exportmarkten?
Ja. Linsy exporteert aluminiumproducten naar Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Zuidoost-Azië, het Midden-Oosten en andere regio's. Ons ISO 9001-kwaliteitssysteem en MTC-documentatie ondersteunen internationale inkoop- en nalevingsvereisten.
Linsy Voordelen
Linsy Aluminum is een toonaangevende leverancier van aluminiumverwerkingsproducten en levert aan diverse industrieën, waaronder de ruimtevaart, algemene machinebouw, automobielindustrie, scheepvaart, scheepsbouw en andere gespecialiseerde industriële toepassingen.
We zetten ons in om de hoogste kwaliteits- en milieunormen te handhaven, zoals blijkt uit onze certificeringen: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 en SGS.