7175 to wysokowytrzymały stop z serii 7xxx zaprojektowany z myślą o doskonałej odporności na pękanie — często wybierany zamiast 7075 tam, gdzie odporność na pękanie jest ważniejsza niż maksymalna wytrzymałość. Firma Linsy dostarcza płyty, pręty i rury ze stopu 7175 w stanach T74, T7452 i T7454 wraz z pełną dokumentacją MTC dla zastosowań lotniczych i wysokonaprężeniowych.
Dostępne formularze: płyta / blacha / pręt / rura
Typowe temperamenty: T74 / T7452 / T7454
Wsparcie w zakresie przetwarzania: Obróbka CNC, wsparcie kucia, anodowanie
Dokumenty dotyczące jakości: Raport MTC dołączany do każdego zamówienia
7175 to wysokowytrzymały stop z serii 7xxx zaprojektowany z myślą o doskonałej odporności na pękanie — często wybierany zamiast 7075 tam, gdzie odporność na pękanie jest ważniejsza niż maksymalna wytrzymałość. Firma Linsy dostarcza płyty, pręty i rury ze stopu 7175 w stanach T74, T7452 i T7454 wraz z pełną dokumentacją MTC dla zastosowań lotniczych i wysokonaprężeniowych. Poprawiona odporność na pękanie sprawia, że stop ten dobrze pracuje pod obciążeniem i przy udarach, co czyni go częstym wyborem do kutych i obrabianych mechanicznie części lotniczych.
| Grubość (mm) | Szerokość (mm) | Długość (mm) | Temperament |
|---|---|---|---|
| 6 – 150 | 500 – 2500 | do 12 000 | T74, T7452, T7454 |
| Wymiary niestandardowe na życzenie | — | — | — |
| Średnica pręta (mm) / średnica zewnętrzna rury (mm) | Długość (mm) | Temperament | |
|---|---|---|---|
| 3 – 300 (pręt) / 6 – 300 (rura) | do 12 000 | T74, T7452, T7454 | |
| Wymiary niestandardowe na życzenie | — | — | — |
Stop 7175 jest dostarczany zgodnie z normami AMS i ASTM tam, gdzie ma to zastosowanie (np. AMS 4341 dla odkuwek swobodnych). Oznaczenie EN AW: EN AW-7175. Potwierdź dokładną specyfikację z naszym zespołem.
| Element | Zawartość (%) |
|---|---|
| Si | 0,15 maks |
| Fe | 0,20 maks. |
| Cu | 1.2 - 2.0 |
| Mn | 0,10 maks |
| Mg | 2.1 - 2.9 |
| Cr | 0.18 - 0.28 |
| Zn | 5.1 - 6.1 |
| Ti | 0,10 maks |
| Inni (każdy) | 0.05 max |
| Inne (łącznie) | 0,15 maks |
| Al | Równowaga |
Typowe wartości dla stanów T74/T745x: wytrzymałość na rozciąganie 520–590 MPa, granica plastyczności 430–490 MPa, wydłużenie 3,8–5,9%, wytrzymałość na ścinanie 290–330 MPa. Potwierdź zgodnie z MTC dla danej formy i grubości.
| Temperament | Temperament | Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) | Granica plastyczności (MPa) | Wydłużenie (%) |
|---|---|---|---|---|
| T74 | 520 – 590 | 430 – 490 | 3.8 – 5.9 | |
| T7452 | 520 – 590 | 430 – 490 | 3.8 – 5.9 | |
| T7454 | 520 – 590 | 430 – 490 | 3.8 – 5.9 |
T74 / T7452 / T7454 — stany przesycane do przegrzania, które maksymalizują odporność na pękanie i korozję naprężeniową; T7452 jest przeznaczony dla odkuwek matrycowych, T7454 dla odkuwek swobodnych. Wybór zależy od formy i wymagań dotyczących odporności na pękanie.
Lepsza odporność na pękanie niż 7075 przy nieco niższej wytrzymałości.
Dobrze obrabialny w stanach przesycanych do przegrzania.
Niezalecany do spawania metodą topienia.
Kute elementy konstrukcyjne statków powietrznych, koła zębate i wały, wysokonaprężeniowe części maszyn, komponenty motoryzacyjne i lotnicze.
Wsparcie obróbki CNC; dostępne anodowanie. Stany przesycane do przegrzania obrabiają się bardziej przewidywalnie niż T6.
Każde zamówienie jest wysyłane z MTC. Raporty z badań niezależnej firmy SGS dostępne na życzenie. Firma Linsy posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001.
Linsy Aluminum to dostawca z siedzibą w Shenzhen z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie serii 1000–8000. Dostarczamy płyty, pręty i rury ze stopu 7175 z MTC do każdego zamówienia oraz obsługujemy wymiary niestandardowe. Typowy czas realizacji zamówień niestandardowych wynosi 10–60 dni.
Wewnętrzne linki blogowe Linsy dotyczące stopu 7175 są dodawane w miarę publikacji artykułów.
W jakich stanach dostępny jest stop 7175?
T74, T7452 i T7454.
7175 vs 7075?
Stop 7175 rezygnuje z części maksymalnej wytrzymałości na rzecz wyższej odporności na pękanie — lepszy do części narażonych na udary/zmęczenie.
Czas realizacji?
10–60 dni dla wymiarów niestandardowych.
Czy MTC jest dostarczane?
Tak, do każdego zamówienia.
Wymiary niestandardowe?
Tak.
Normy?
AMS, ASTM, GB/T, EN na życzenie.
Zalety Linsy
Linsy Aluminium jest wiodącym dostawcą produktów do obróbki aluminium, obsługującym różne branże, w tym lotnictwo, inżynierię ogólną, motoryzację, przemysł morski, stoczniowy i inne specjalistyczne zastosowania przemysłowe.
Dążymy do utrzymania najwyższych standardów jakości i odpowiedzialności za środowisko, o czym świadczą nasze certyfikaty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz SGS.