Stop aluminium 5754 Jest to nieutwardzalny cieplnie stop Al-Mg zawierający 2,6–3,6% magnezu. Łączy dobrą wytrzymałość średnią z doskonałą odpornością korozyjną w środowisku morskim i przemysłowym, a po spawaniu zachowuje większość swojej wytrzymałości.
Dostępne formularze: blacha / płyta / krąg / pręt / rura
Typowe temperamenty: O / H111 / H112 / H22 / H24 / H32 / H34 / H36
Wsparcie w zakresie przetwarzania: obróbka CNC / cięcie laserowe / gięcie / spawanie / anodowanie
Dokumenty dotyczące jakości: Raport MTC dołączany do każdego zamówienia
Stop aluminium 5754 Należy do rodziny stopów aluminium-magnezu z serii 5xxx. Zawierając około 2,6–3,6% magnezu oraz niewielkie dodatki manganu i chromu, zapewnia dobrą równowagę odporności korozyjnej, spawalności i podatności do formowania. Nie jest wzmacniany obróbką cieplną; jego właściwości wynikają z umocnienia odkształceniowego (stany H).
Ponieważ stop 5754 zachowuje dobrą wytrzymałość i ciągliwość po spawaniu oraz jest odporny na działanie wody morskiej i wielu chemikaliów przemysłowych, jest szeroko stosowany w przemyśle stoczniowym, nadwoziach pojazdów i konstrukcjach spawanych.
| Formularz | Temperament | Zakres wymiarów |
|---|---|---|
| Blacha / Płyta / Zwój | O, H111, H112, H22, H24, H32, H34, H36 | Grubość 0,5–150 mm, szerokość 1000–3000 mm, długość 1000–6000 mm (dostępny krąg) |
| Formularz | Temperament | Zakres wymiarów |
|---|---|---|
| Pręt okrągły / kwadratowy | O, H111, H112, H22, H24, H32, H34 | Średnica lub bok 6–400 mm, długość 1000–6000 mm |
| Formularz | Temperament | Zakres wymiarów |
|---|---|---|
| Rura okrągła / kwadratowa, profil | O, H111, H24, H32, H34 | Średnica zewnętrzna 6–400 mm (rura), grubość ścianki 0,5–40 mm, długość 1000–6000 mm; profile wg rysunku |
Typowy skład aluminium 5754:
| Element | Skład (%) |
|---|---|
| Si | maks. 0,40 |
| Fe | maks. 0,40 |
| Cu | 0,10 maks |
| Mn | 0.10-0.50 |
| Mg | 2.6-3.6 |
| Cr | maks. 0,30 |
| Zn | 0,20 maks. |
| Ti | 0,15 maks |
| Inne (każdy / łącznie) | 0.05 / 0.15 |
| Al | Równowaga |
| Temperament | Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) | Granica plastyczności (MPa) | Wydłużenie (%) |
|---|---|---|---|
| O | 190-240 | 80-110 | 19-23 |
| H111 | 200-250 | 100-140 | 14-18 |
| H22 | 230-280 | 150-190 | 8-12 |
| H24 | 260-310 | 180-220 | 6-10 |
| H32 | 240-290 | 160-200 | 8-12 |
| H34 | 270-320 | 190-230 | 6-10 |
| H36 | 300-340 | 220-260 | 4-7 |
Wartości są typowymi zakresami referencyjnymi dla blach i płyt wg EN 485-2 i zależą od grubości. Stany H38 i H112 są również dostępne na zamówienie.
O / H111 Zapewniają najlepszą podatność do formowania i najwyższą zachowaną wytrzymałość po spawaniu – zalecane do spawanych zbiorników, kadłubów i elementów głęboko tłoczonych.
H22 / H24 / H32 / H34 Zapewniają umiarkowaną wytrzymałość przy zachowaniu podatności do formowania, odpowiednie do paneli nadwozi pojazdów i elementów konstrukcyjnych poddawanych lekkim odkształceniom.
H36 / H38 Zapewniają najwyższą wytrzymałość w tej grupie, przeznaczone do usztywnień i elementów o niewielkim dalszym formowaniu.
Stop 5754 lepiej niż większość stopów utwardzalnych cieplnie odporny jest na wodę morską i wiele atmosfer przemysłowych, co czyni go domyślnym wyborem do zastosowań morskich.
Spawa się łatwo metodą MIG i TIG z użyciem spoiwa 5356 lub 5183. Wytrzymałość w strefie wpływu ciepła pozostaje zbliżona do materiału rodzimego, dzięki czemu konstrukcje spawane zachowują integralność.
W stanie O i miękkich stanach H dobrze się gięcie i tłoczy, co umożliwia wykonywanie złożonych kształtów.
Odporność na pękanie jest zachowana w niskich temperaturach, co jest przydatne w urządzeniach chłodniczych i pracujących w warunkach kriogenicznych.
Stop 5754 spawany jest metodą MIG/TIG z drutem wypełniającym 5356 lub 5183. Nie jest utwardzalny cieplnie, dlatego proces wytwarzania opiera się na obróbce na zimno i spawaniu, a nie na starzeniu. Stop dobrze się tnie, piłuje i gnie; anodowanie zapewnia jednolite wykończenie dekoracyjne w razie potrzeby.
Linsy Aluminum prowadzi bazę produkcyjną z ponad 20-letnim doświadczeniem w walcowanych i wyciskanych wyrobach aluminiowych w seriach od 1000 do 8000. Wspieramy kupujących usługą cięcia na wymiar, obróbką CNC, cięciem laserowym i wykończeniem powierzchni (anodowanie, polerowanie, szczotkowanie) pod jednym dachem.
Każde zamówienie jest wysyłane ze świadectwem odlewniczym (MTC) dokumentującym skład chemiczny i właściwości mechaniczne. Nasz system jakości jest certyfikowany zgodnie z ISO 9001, ISO 14001 i ISO 45001. Raporty z kontroli strony trzeciej (na przykład SGS) mogą być zorganizowane na życzenie dla konkretnych zamówień.
Pracujemy zgodnie ze specyfikacjami ASTM, EN, GB i JIS i dostarczamy do klientów w Europie, Azji i innych regionach. Podaj nam swoją formę, stan i wymiary, a my zwrócimy wycenę z terminem realizacji.
Te artykuły pomagają w doborze stopu, obróbce i decyzjach zakupowych:
Nie. Stop 5754 jest nieutwardzalnym cieplnie stopem z serii 5xxx; jego wytrzymałość wynika z zawartości magnezu i umocnienia odkształceniowego (stany O, H).
Typowo stosuje się spoiwo 5356 lub 5183, które odpowiada bogatemu w magnez metalowi rodzimemu i zachowuje odporność korozyjną złącza.
Stop 5083 ma wyższą zawartość magnezu (4,0–4,9%) i większą wytrzymałość po spawaniu, przeznaczony do ciężkich konstrukcji morskich, natomiast stop 5754 oferuje lepszą podatność do formowania w przypadku cieńszych, formowanych elementów blaszanych i paneli.
Minimalne ilości zamówienia zależą od formy i stanu. Dla typowych blach, płyt i profili często możemy przyjąć małe partie; niestandardowe rozmiary i stany są wyceniane na zapytanie. Skontaktuj się z nami z listą materiałów, aby uzyskać konkretne MOQ.
Dla pozycji magazynowych lub regularnie produkowanych rozmiarów typowy termin realizacji wynosi 10 do 60 dni, w zależności od ilości, stanu i dodatkowej obróbki. Specyfikacje niestandardowe lub rzadko zamawiane mogą wymagać więcej czasu; potwierdzamy termin w wycenie.
Tak. Każda dostawa obejmuje MTC raportujące rzeczywisty skład chemiczny i wyniki mechaniczne dla dostarczonej partii. Raporty SGS lub innych stron trzecich mogą być zorganizowane w razie potrzeby.
Tak. Oferujemy cięcie na długość, precyzyjne piłowanie, obróbkę CNC, cięcie laserowe i wykończenie powierzchni (anodowanie, polerowanie, szczotkowanie), aby materiał docierał bliżej gotowego elementu.
Regularnie pracujemy zgodnie ze specyfikacjami ASTM, EN, GB i JIS. Jeśli Twój projekt odnosi się do konkretnej normy lub oznaczenia, podaj je w zapytaniu ofertowym, abyśmy dopasowali wymagania.
Wyślij swój stop, stan, formę, wymiary, ilość i wymaganą normę. Zwracamy wycenę z ceną, terminem realizacji i dokumentami kontrolnymi w zestawie.
Zalety Linsy
Linsy Aluminium jest wiodącym dostawcą produktów do obróbki aluminium, obsługującym różne branże, w tym lotnictwo, inżynierię ogólną, motoryzację, przemysł morski, stoczniowy i inne specjalistyczne zastosowania przemysłowe.
Dążymy do utrzymania najwyższych standardów jakości i odpowiedzialności za środowisko, o czym świadczą nasze certyfikaty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz SGS.