Stop aluminium 6026 Jest to bezołowiowy, łatwo obrabialny stop z serii 6xxx (ulepszony typ 6262), charakteryzujący się wysoką wytrzymałością, dobrą skrawalnością oraz atrakcyjnym wykończeniem anodowanym. Stosowany jest do precyzyjnych części toczonych, gdzie wymagana jest zgodność z normami dotyczącymi braku ołowiu.
Dostępne formularze: pręt / pręt okrągły / blacha / rura / profil
Typowe temperamenty: T6 / T651 / T9
Wsparcie w zakresie przetwarzania: Obróbka CNC, cięcie, anodowanie
Dokumenty dotyczące jakości: Raport MTC dołączany do każdego zamówienia
Aluminium 6026 to bezołowiowy, łatwo obrabialny stop Al–Mg–Si, często opisywany jako ulepszona, przyjazna dla środowiska wersja stopu 6262. Zapewnia wysoką wytrzymałość w stanie T9 oraz dobrą jakość obróbki skrawaniem, co czyni go odpowiednim do precyzyjnych komponentów.
| Pozycja | Zakres |
|---|---|
| Średnica (okrągły) | 6–400 mm |
| Sześciokąt / kwadrat | 6–200 mm |
| Długość | 1000–6000 mm |
| Typowe stany | T6, T651, T9 |
| Pozycja | Zakres |
|---|---|
| Grubość | 0,5–120 mm |
| Szerokość | 1000–2600 mm |
| Długość | 1000–6000 mm |
| Pozycja | Zakres |
|---|---|
| Średnica zewnętrzna | 10–300 mm |
| Ścianka | 0,5–30 mm |
| Długość | 1000–6000 mm |
Profile niestandardowe dostarczane według rysunków klienta; prosimy o zapytanie z geometrią przekroju oraz stopem/stanem.
| System | Oznaczenie |
|---|---|
| AA / UNS | 6026 (UNS A96026) |
| EN AW | EN AW-6026 |
| Rodzina | Al–Mg–Si (6xxx), poddający się obróbce cieplnej |
| Element | Waga % (maks. o ile nie podano zakresu) |
|---|---|
| Si | 0,70–1,10 |
| Fe | 0,50 maks. |
| Cu | 0,20–0,50 |
| Mn | 0,20–0,50 |
| Mg | 0,60–1,00 |
| Cr | 0,10 maks |
| Zn | 0,20 maks. |
| Ti | 0,15 maks |
| Sn | 0,05–0,25 |
| Bi | 0,20–0,60 |
| Al | Równowaga |
Poniższe wartości są typowymi wartościami minimalnymi dla typowych stanów i należy je potwierdzić zgodnie z obowiązującą normą przed specyfikacją.
| Temperament | Wytrzymałość na rozciąganie (MPa, min.) | Granica plastyczności (MPa, min.) | Wydłużenie (% min.) |
|---|---|---|---|
| T6 | 310 | 270 | 9 |
| T651 | 310 | 270 | 9 |
| T9 | 360 | 330 | 6 |
Stop 6026 dostarczany jest w stanach T6, T651 oraz T9. Stan T9 to wysokowytrzymały, łatwo obrabialny stan stosowany do precyzyjnych części toczonych; stany T6/T651 stosowane są tam, gdzie wymagana jest równowaga między wytrzymałością a skrawalnością. Stan T9 należy wybrać w przypadku maksymalnej wytrzymałości elementów obrabianych mechanicznie.
Wykorzystuje cynę/bizmut zamiast ołowiu, spełniając wymagania RoHS/REACH dla zrównoważonej produkcji.
Stan T9 zapewnia wysoką wytrzymałość dla wymagających precyzyjnych części.
Wytwarza równomierne wióry odpowiednie do szybkiej automatycznej obróbki skrawaniem.
Uzyskuje jednolite, atrakcyjne wykończenie anodowane.
Sprawdza się w typowych warunkach eksploatacyjnych.
Stop 6026 dostarczany jest w stanach umocnionych wydzieleniowo i obsługuje standardową obróbkę aluminium:
Każde zamówienie jest wysyłane wraz ze świadectwem odbioru materiału (MTC), które podaje rzeczywiste wyniki analizy chemicznej i właściwości mechanicznych dla dostarczonej partii. Na życzenie dostępna jest kontrola zgodnie z normami ASTM, EN lub GB. Typowe dokumenty obejmują:
Firma Linsy posiada certyfikaty ISO 9001 (jakość), ISO 14001 (środowisko) oraz ISO 45001 (bezpieczeństwo i higiena pracy). W razie wymagań projektu można zorganizować raporty z badań strony trzeciej, np. SGS lub równoważne.
Linsy Aluminum to producent z siedzibą w Shenzhen, z ponad 20-letnim doświadczeniem w dostawach aluminium z serii 1xxx–8xxx dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, ogólnego inżynierii oraz budownictwa. Oferujemy wsparcie zarówno dla prototypów, jak i produkcji seryjnej, zapewniając pod jednym dachem obróbkę CNC, cięcie laserowe, spawanie, anodowanie i polerowanie.
Poniższe zasoby wspierają decyzje dotyczące specyfikacji i zakupów dla tego stopu:
Tak. Stop 6026 to bezołowiowy, łatwo obrabialny stop (na bazie cyny/bizmutu), stanowiący zgodną z RoHS/REACH alternatywę dla stopów z ołowiem, takich jak 6262.
Stop 6026 to bezołowiowa ewolucja stopu 6262, oferująca podobne właściwości skrawalne przy lepszej zgodności środowiskowej.
Tak. Dostarczany jest w stanach T6, T651 oraz T9, przy czym stan T9 zapewnia najwyższą wytrzymałość dla części obrabianych mechanicznie.
Stop i stan, wymagana forma (blacha, płyta, rura, pręt, profil), wymiary i tolerancje, ilość oraz obowiązująca norma (ASTM, EN, GB lub JIS). Profile na podstawie rysunku wymagają pliku CAD lub szkicu wymiarowego.
Standardowe rozmiary magazynowe są zwykle wysyłane w ciągu 10–60 dni, w zależności od specyfikacji i ilości. Nietypowe stany, szerokości lub części obrabiane maszynowo są wyceniane indywidualnie.
Tak. Do każdego zamówienia dołączane jest MTC podające skład chemiczny i właściwości mechaniczne dla dostarczonej partii.
Tak. Oferujemy obróbkę CNC, cięcie laserowe, spawanie, anodowanie i polerowanie, dzięki czemu części mogą być dostarczone w stanie bliższym gotowemu wyrobowi.
Najczęściej ASTM B209/B221/B210, EN 485/573/755, JIS H4000 oraz GB/T 3190/3880, między innymi. Prosimy o potwierdzenie dokładnej normy przy składaniu zapytania ofertowego.
Zalety Linsy
Linsy Aluminium jest wiodącym dostawcą produktów do obróbki aluminium, obsługującym różne branże, w tym lotnictwo, inżynierię ogólną, motoryzację, przemysł morski, stoczniowy i inne specjalistyczne zastosowania przemysłowe.
Dążymy do utrzymania najwyższych standardów jakości i odpowiedzialności za środowisko, o czym świadczą nasze certyfikaty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz SGS.