Stop aluminium 2219 (AlCu6Mn) to odkształcalny stop aluminium z serii 2000, poddawany obróbce cieplnej, stopowy głównie z miedzią (5,8–6,8%), z dodatkami manganu, wanadu, cyrkonu i tytanu. Wyróżnia się spośród innych stopów z serii 2xxx wyjątkową spawalnością, doskonałą ciągliwością w temperaturach kriogenicznych oraz wysoką retencją wytrzymałości w podwyższonych temperaturach. Stop 2219 jest podstawowym materiałem konstrukcyjnym dla lotniczych pojazdów nośnych, kriogenicznych zbiorników paliwa oraz elementów konstrukcyjnych pracujących w wysokich temperaturach. Firma Linsy dostarcza blachy, płyty, pręty, rury oraz wlewki kuźnicze ze stopu 2219 w stanach O, T31, T62, T81, T851 i T8511, z możliwością dostosowania wymiarów, wsparciem obróbki oraz certyfikatami MTC.
Dostępne formularze: blacha cienka / płyta / zwój / pręt / rura / wlewek kuźniczy / drut
Typowe temperamenty: O / T31 / T62 / T81 / T851 / T8511
Wsparcie w zakresie przetwarzania: Obróbka CNC / cięcie / spawanie / wykańczanie powierzchni
Dokumenty dotyczące jakości: Do każdego zamówienia dołączany jest raport MTC; raporty z badań SGS dostępne są na żądanie
Stop aluminium 2219 (UNS A92219) to utwardzany wydzieleniowo odkształcalny stop aluminium z serii 2000, w którym miedź jest głównym pierwiastkiem stopowym w ilości 5,8–6,8%. Jego europejskie oznaczenie to EN AW-2219 / AlCu6Mn, co odzwierciedla dominującą zawartość miedzi i manganu. Tym, co odróżnia stop 2219 od innych wysokowytrzymałych stopów z serii 2xxx, takich jak 2014 i 2024, jest celowy dodatek wanadu (0,05–0,15%) i cyrkonu (0,10–0,25%), które tworzą drobne fazy dyspersyjne kontrolujące strukturę ziarna i oporne na koagulację w podwyższonych temperaturach.
Stop 2219 wyróżnia się trzema cechami użytkowymi, które czynią go preferowanym materiałem w wymagających zastosowaniach lotniczych i kriogenicznych. Po pierwsze, wykazuje wyjątkową spawalność jak na stop z serii 2xxx — spawanie łukowe elektrodą nietopliwą w osłonie gazu (GTAW/TIG) oraz spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazu (GMAW/MIG) są praktyczne przy użyciu drutu wypełniającego 2319, dając złącza o sprawności mechanicznej zbliżonej do 60–70% wytrzymałości metalu rodzimego. Po drugie, stop 2219 zachowuje doskonałą odporność na pękanie i ciągliwość w temperaturach kriogenicznych do −252 °C (−423 °F), co czyni go odpowiednim do zastosowań w zbiornikach paliwa ciekłego tlenu i ciekłego wodoru. Po trzecie, stop utrzymuje użyteczną wytrzymałość mechaniczną w temperaturach roboczych do około 300 °C (570 °F), szczególnie w stanach z rodziny T8.
W stanie z rodziny T8 (T81, T851, T8511, T87) stop 2219 osiąga najwyższą wytrzymałość poprzez sekwencję przesycania, kontrolowanej obróbki na zimno i sztucznego starzenia. Stany te zapewniają również doskonałą odporność na korozję naprężeniową (SCC). Stop jest objęty specyfikacjami AMS 4066 (płyty i blachy cienkie), AMS 4143 (pręty i walcówka) oraz AMS 4162/4163 (odkuwki), a także normami ASTM B209, B211 i B221 dla ogólnych form wyrobów.
Firma Linsy dostarcza stop aluminium 2219 w różnych standardowych i niestandardowych formach produktowych. Długość, szerokość, średnica i tolerancje wymiarowe mogą być dostosowane do wymagań projektu.
| Formularz | Temperament | Grubość (mm) | Szerokość (mm) | Długość (mm) |
|---|---|---|---|---|
| Blacha cienka / zwój ze stopu 2219 | O, T31, T81, T851 | 0.3 – 6.0 | 500 – 2600 | 500 – 16000 |
| Formularz | Temperament | Grubość (mm) | Szerokość (mm) | Długość (mm) |
|---|---|---|---|---|
| Płyta ze stopu 2219 | O, T62, T81, T851 | 6.0 – 200 | 500 – 2600 | 500 – 12000 |
| Formularz | Temperament | Średnica (mm) | Długość (mm) |
|---|---|---|---|
| Pręt ze stopu 2219 (okrągły) | O, T62, T851, T8511 | 10 – 500 | 1000 – 6000 |
| Formularz | Temperament | OD (mm) | ID (mm) | Długość (mm) |
|---|---|---|---|---|
| Rura ze stopu 2219 | O, T62, T851, T8511 | 10 – 500 | 5 – 450 | 1000 – 6000 |
| Formularz | Temperament | Średnica (mm) | Długość (mm) |
|---|---|---|---|
| Wlewek kuźniczy ze stopu 2219 | O, T62 | 20 – 600 | 500 – 6000 |
| Formularz | Temperament | Średnica (mm) | Masa / Krąg |
|---|---|---|---|
| Drut ze stopu 2219 | O, T62 | 0.8 – 30 | Co najmniej 50 kg |
Długość, szerokość, średnica i tolerancje wymiarowe mogą być dostosowane. Skontaktuj się z nami, przesyłając rysunek lub specyfikację dotyczącą profili ze stopu 2219, niestandardowych wlewków kuźniczych lub płyt inżynieryjnych o ścisłej kontroli składu chemicznego.
| Element | Skład (% wag.) |
|---|---|
| Miedź (Cu) | 5.8 – 6.8 |
| Mangan (Mn) | 0.20 – 0.40 |
| Wanad (V) | 0.05 – 0.15 |
| Cyrkon (Zr) | 0.10 – 0.25 |
| Tytan (Ti) | 0.02 – 0.10 |
| Krzem (Si) | 0,20 maks. |
| Żelazo (Fe) | 0,30 Maks. |
| Magnez (Mg) | 0.02 Max |
| Cynk (Zn) | 0.10 Max |
| Inne, Każde | 0.05 Max |
| Pozostałe, Razem | 0.15 Max |
| Aluminium (Al) | Równowaga |
Poniższe wartości są typowe dla stopu aluminium 2219 w powszechnie stosowanych stanach. Rzeczywiste właściwości zależą od formy produktu, grubości przekroju i historii obróbki. Skontaktuj się z firmą Linsy w celu uzyskania danych o charakterze specyfikacyjnym dla konkretnego zamówienia.
| Nieruchomość | Typowa wartość |
|---|---|
| Wytrzymałość na rozciąganie, najwyższa | ~170 MPa |
| Wytrzymałość na rozciąganie, granica plastyczności (odchylenie 0,2%) | ~75 MPa |
| Wydłużenie | ~18% |
| Twardość (HB) | ~45 |
| Nieruchomość | Typowa wartość |
|---|---|
| Wytrzymałość na rozciąganie, najwyższa | ~400 MPa |
| Wytrzymałość na rozciąganie, granica plastyczności (odchylenie 0,2%) | ~290 MPa |
| Wydłużenie | ~10% |
| Twardość (HB) | ~110 |
| Nieruchomość | Typowa wartość |
|---|---|
| Wytrzymałość na rozciąganie, najwyższa | ~455 MPa |
| Wytrzymałość na rozciąganie, granica plastyczności (odchylenie 0,2%) | ~380 MPa |
| Wydłużenie | ~10% |
| Twardość (HB) | ~130 |
| Nieruchomość | Typowa wartość |
|---|---|
| Wytrzymałość na rozciąganie, najwyższa | ~455 MPa |
| Wytrzymałość na rozciąganie, granica plastyczności (odchylenie 0,2%) | ~380 MPa |
| Wydłużenie | ~10% |
| Twardość (HB) | ~130 |
| Temperament | Najlepsze dla | Typowe zastosowania |
|---|---|---|
| 2219-O | Maksymalna ciągliwość i podatność do formowania. Stan wyjściowy do formowania, gięcia i późniejszej obróbki cieplnej. | Operacje formowania, materiał bazowy do spawania, materiał do obróbki skrawaniem przed utwardzaniem wydzieleniowym |
| 2219-T31 | Przesycany i naturalnie starzony z lekką obróbką na zimno. Stosowany do części wymagających umiarkowanej wytrzymałości przed końcowym sztucznym starzeniem. | Stan pośredni dla części, które będą dalej przetwarzane lub ponownie poddawane obróbce cieplnej |
| 2219-T62 | Przesycany i sztucznie starzony bez wcześniejszej obróbki na zimno. Stan standardowy dla płyt i prętów wymagających dobrej wytrzymałości przy równomiernych właściwościach. | Płyty konstrukcyjne, elementy obrabiane maszynowo, wsporniki i okucia lotnicze |
| 2219-T81 | Przesycany, obrobiony na zimno (~3%), następnie sztucznie starzony. Wyższa wytrzymałość niż w stanie T62 z doskonałą odpornością na SCC. | Lotnicze elementy konstrukcyjne, poszycia zbiorników paliwa, wysokowytrzymałe części obrabiane maszynowo |
| 2219-T851 | Przesycany, odprężony przez rozciąganie, następnie sztucznie starzony. Zapewnia stabilność wymiarową przy obróbce grubych płyt. | Grube płyty do precyzyjnie obrabianych elementów lotniczych, konstrukcje zbiorników kriogenicznych, płyty narzędziowe |
| 2219-T8511 | Przesycany, odprężony przez rozciąganie i ściskanie, następnie sztucznie starzony. Preferowany dla prętów wyciskanych i rur. | Pręty i rury wyciskane do precyzyjnie obrabianych elementów wymagających wąskich tolerancji |
| Standard | Oznaczenie |
|---|---|
| UNS | A92219 |
| EN / europejskie | EN AW-2219 / AlCu6Mn |
| AMS (Specyfikacja Materiałowa dla Lotnictwa i Kosmonautyki) | AMS 4066 (blachy i płyty), AMS 4143 (pręty i walcówka), AMS 4162 (odkuwki), AMS 4163 (odkuwki matrycowe) |
| ASTM | ASTM B209 (blachy / płyty), B211 (pręty / walcówka), B221 (profile wyciskane) |
| Specyfikacja Federalna (historyczna) | QQ-A-250/30 |
W przeciwieństwie do większości stopów z serii 2000, stop 2219 charakteryzuje się wysoką spawalnością. Zastosowanie drutu wypełniającego 2319 oraz spawanie metodą TIG (GTAW) i MIG (GMAW) pozwala uzyskać wysokiej jakości spoiny o sprawności mechanicznej wynoszącej około 60–70% wytrzymałości materiału rodzimego w stanie po spawaniu, natomiast obróbka cieplna po spawaniu (przesycanie i starzenie) może przywrócić do 90% właściwości materiału rodzimego. Ta spawalność jest kluczowym powodem, dla którego stop 2219 został wybrany jako główny stop konstrukcyjny zbiornika zewnętrznego promu kosmicznego oraz nowoczesnych rakiet nośnych — duże konstrukcje spawane wymagają niezawodnych i podlegających kontroli złączy.
Aluminium 2219 zachowuje doskonałą odporność na pękanie i ciągliwość w temperaturach kriogenicznych do −252 °C (−423 °F), czyli w temperaturze ciekłego wodoru. W przeciwieństwie do wielu stopów, które stają się kruche w ekstremalnie niskich temperaturach, stop 2219 utrzymuje lub nawet nieznacznie poprawia swoją odporność na pękanie w warunkach kriogenicznych. Czyni to z niego preferowany materiał do zbiorników paliwa ciekłego tlenu (LOX) i ciekłego wodoru (LH2), instalacji kriogenicznych oraz konstrukcji rakiet nośnych.
Stop 2219 zachowuje użyteczną wytrzymałość mechaniczną w temperaturach roboczych do około 300 °C (570 °F). Dodatki wanadu i cyrkonu tworzą drobne fazy dyspersyjne Al₃(V,Zr), które blokują granice ziaren i są odporne na koagulację podczas oddziaływania termicznego. W stanach obróbki cieplnej z rodziny T8 (T81, T851, T87) stop 2219 zapewnia najlepsze połączenie wytrzymałości w podwyższonych temperaturach i odporności na korozję naprężeniową.
W stanie obróbki z rodziny T8 stop 2219 wykazuje doskonałą odporność na korozję naprężeniową (SCC). Kontrolowana obróbka na zimno zastosowana między przesycaniem a starzeniem sztucznym modyfikuje strukturę wydzieleń oraz rozkład naprężeń własnych, znacząco zmniejszając podatność na SCC w porównaniu ze stanem T6. Jest to szczególnie istotne w przypadku konstrukcji lotniczych, w których wymagana jest długa żywotność pod obciążeniem.
Stop 2219 charakteryzuje się przeciętną odpornością na korozję ogólną, typową dla stopów serii 2xxx o wysokiej zawartości miedzi. Jest mniej odporny na korozję niż stopy serii 5xxx i 6xxx. W przypadku zastosowań narażonych na działanie środowisk korozyjnych można zastosować powłoki ochronne lub obróbkę Alclad. Odporność stopu na korozję naprężeniową w stanach T8 jest jednak lepsza niż stopu 2024-T3, co czyni stop 2219 preferowanym wyborem dla obciążonych konstrukcyjnie elementów lotniczych.
W stanie obróbki T8 stop 2219 charakteryzuje się dobrą skrawalnością przy użyciu narzędzi z węglików spiekanych. Wytwarza dobrze łamane wióry i umożliwia uzyskanie drobnych powierzchni. Stan O jest bardziej miękki i wytwarza dłuższe wióry — obróbka skrawaniem w stanie O jest możliwa, ale mniej wydajna. W przypadku elementów obrabianych precyzyjnie zaleca się płyty T851 lub pręty wyciskane T8511 ze względu na ich stabilność wymiarową pod wpływem naprężeń obróbczych.
| Przemysł | Typowe zastosowania | Dlaczego stosuje się stop 2219 |
|---|---|---|
| Lotnictwo i kosmonautyka | Zbiorniki paliwa rakiet nośnych (LOX/LH2), zbiornik zewnętrzny promu kosmicznego, obudowy silników rakietowych, konstrukcyjne elementy kadłuba, panele skrzydeł | Wyjątkowa spawalność dla dużych konstrukcji zbiornikowych; odporność kriogeniczna do przechowywania paliw ciekłych; wysoki stosunek wytrzymałości do masy; kwalifikacja wg AMS 4066 |
| Systemy kriogeniczne | Kriogeniczne zbiorniki ciśnieniowe, zbiorniki magazynowe LOX/LH2, kriogeniczne rurociągi i złączki, konstrukcje komór zimnych | Zachowanie ciągliwości i odporności na pękanie w temperaturze −252 °C; niezawodne działanie złączy spawanych w temperaturach kriogenicznych |
| Obronność i wojsko | Wojskowe elementy pancerza pojazdów, elementy konstrukcyjne pocisków, zespoły konstrukcyjne platform obronnych | Wysoka wytrzymałość w stanach T8, odporność na SCC oraz potwierdzone właściwości balistyczne w określonych konfiguracjach |
| Konstrukcje wysokotemperaturowe | Wsporniki wysokotemperaturowe, elementy konstrukcyjne silników, obudowy wymienników ciepła, podpory systemów ochrony termicznej | Zachowanie wytrzymałości do około 300 °C; fazy dyspersyjne V i Zr zapobiegają koagulacji mikrostruktury podczas cykli termicznych |
| Konstrukcje spawane i zbiorniki ciśnieniowe | Spawane zbiorniki ciśnieniowe, duże zespoły konstrukcyjne, spawane ramy rurowe | Jeden z najbardziej spawalnych stopów serii 2xxx — drut wypełniający 2319 zapewnia złącza o wysokiej sprawności mechanicznej i możliwej do kontroli jakości |
| Proces | Przydatność do obróbki | Uwagi |
|---|---|---|
| Obróbka CNC | Dobry | Najlepsze wyniki w stanach T851 lub T8511 przy użyciu narzędzi z węglików spiekanych z dodatnimi kątami natarcia i odpowiednim chłodziwem. Stan O wytwarza dłuższe wióry i jest mniej wydajny w obróbce skrawaniem. |
| Spawanie (TIG / MIG) | Doskonały | Stop 2219 jest jednym z najbardziej spawalnych stopów serii 2xxx. Do uzyskania najlepszej sprawności złączy należy stosować drut wypełniający 2319. Obróbka cieplna po spawaniu (przesycanie i starzenie sztuczne) może przywrócić do 90% właściwości materiału rodzimego. Jest to kluczowa przewaga stopu 2219 nad stopami 2024 i 2014. |
| Zgrzewanie tarciowe z przemieszaniem (FSW) | Doskonały | Metoda FSW umożliwia uzyskanie wysokiej jakości złączy w stopie 2219 przy minimalnych odkształceniach i bez konieczności stosowania materiału wypełniającego. Szeroko stosowana w produkcji zbiorników lotniczych. |
| Kucie | Dobry | Stop 2219 może być kuty w stanie O. Przesycanie i starzenie sztuczne po kuciu pozwalają uzyskać właściwości w stanach T62 lub T81 zgodnie z AMS 4162/4163. |
| Anodowanie | Umiarkowany | Wysoka zawartość miedzi ogranicza możliwość anodowania. Anodowanie twarde jest możliwe, ale może dawać ciemniejsze i mniej równomierne wykończenie niż w przypadku stopów 6061 lub 5052. Alternatywą dla ochrony antykorozyjnej jest konwersyjne powłokowanie chromianowe. |
| Polerowanie | Dobry | Polerowanie mechaniczne jest możliwe. Powierzchnia powinna być zabezpieczona powłoką w środowiskach korozyjnych. |
Każde zamówienie aluminium 2219 od firmy Linsy obejmuje Świadectwo Kontroli Wytopu (MTC) dokumentujące skład chemiczny i właściwości mechaniczne dla danej partii. Dodatkowa dokumentacja i usługi badawcze są dostępne na życzenie:
| Nieruchomość | 2219 | 2024 |
|---|---|---|
| Podstawowe pierwiastki stopowe | Cu + Mn + V + Zr + Ti | Cu + Mg + Mn |
| Spawalność | Doskonała (TIG/MIG z drutem 2319) | Słaba (podatność na pękanie gorące) |
| Wytrzymałość kriogeniczna | Doskonała (do −252 °C) | Dobra, ale nieoptymalizowana do zastosowań kriogenicznych |
| Wytrzymałość w temperaturze pokojowej (stan maksymalny) | ~455 MPa UTS (T81/T851) | ~470 MPa UTS (T3/T351) |
| Wytrzymałość w podwyższonych temperaturach | Dobra (do około 300 °C) | Ograniczona (mięknie powyżej około 150 °C) |
| Odporność na SCC (T8) | Doskonały | Dobra (T81); dostateczna (T3) |
| Typowe zastosowanie | Rakiety nośne, zbiorniki kriogeniczne, konstrukcje spawane | Poszycia kadłubów samolotów, struktury skrzydeł, elementy złączne |
Aby uzyskać kompleksowy przewodnik obejmujący 2219 właściwości, obróbkę i kwestie związane z zaopatrzeniem, przeczytaj nasz przewodnik po stopie 2219.
Linsy Aluminum to fabryka aluminium z siedzibą w Shenzhen, z ponad 20-letnim doświadczeniem branżowym, specjalizująca się w pełnej gamie stopów aluminium z serii 1000–8000. Dostarczamy aluminium 2219 w wielu formach produktowych — blachy, płyty, pręty, rury, materiał do kucia i drut — w wymiarach standardowych i niestandardowych, dopasowanych do specyfikacji projektu.
Co wyróżnia Linsy w zakresie zaopatrzenia w aluminium 2219:
Skontaktuj się z nami, podając specyfikację aluminium 2219 lub rysunek, aby otrzymać wycenę — nasz zespół inżynieryjny udziela odpowiedzi tego samego dnia roboczego w przypadku standardowych zapytań.
Aluminium 2219 jest stosowane przede wszystkim w zastosowaniach lotniczych i kosmicznych, w tym w zbiornikach paliwa rakietowego (ciekły tlen i ciekły wodór), obudowach silników rakietowych oraz elementach konstrukcyjnych kadłuba. Jest również stosowane do kriogenicznych zbiorników ciśnieniowych, spawanych zespołów konstrukcyjnych oraz elementów konstrukcyjnych pracujących w wysokich temperaturach. Jego unikalne połączenie spawalności, ciągliwości w temperaturach kriogenicznych i wytrzymałości w wysokich temperaturach czyni go preferowanym stopem do tych wymagających zastosowań.
Tak. 2219 jest jednym z najbardziej spawalnych stopów aluminium z serii 2000 — co stanowi kluczową przewagę nad 2024 i 2014. Przy użyciu drutu wypełniającego 2319, zarówno spawanie TIG (GTAW), jak i MIG (GMAW) zapewnia trwałe złącza o wytrzymałości około 60–70% wytrzymałości metalu rodzimego w stanie po spawaniu. Obróbka cieplna po spawaniu (przesycanie i sztuczne starzenie) może przywrócić do 90% właściwości metalu rodzimego. Zgrzewanie tarciowe z przemieszaniem (FSW) jest również szeroko stosowane dla 2219 w produkcji zbiorników lotniczych.
T62 jest przesycany i sztucznie starzony bez wcześniejszej obróbki na zimno, co zapewnia dobrą wytrzymałość przy jednorodnych właściwościach. T851 jest przesycany, odprężany przez rozciąganie (typowe trwałe odkształcenie 1,5–3%), a następnie sztucznie starzony. Operacja rozciągania usuwa wewnętrzne naprężenia resztkowe, zapewniając doskonałą stabilność wymiarową podczas obróbki skrawaniem — co czyni T851 preferowanym stanem dla grubych płyt, które będą precyzyjnie obrabiane na elementy lotnicze.
Aluminium 2219 zachowuje doskonałą odporność na pękanie i ciągliwość w temperaturach kriogenicznych do −252 °C (−423 °F), czyli temperatury ciekłego wodoru. W przeciwieństwie do wielu stopów konstrukcyjnych, które stają się kruche w ekstremalnie niskich temperaturach, 2219 utrzymuje lub nieznacznie poprawia swoją odporność w warunkach kriogenicznych. W połączeniu z wyjątkową spawalnością — niezbędną do budowy dużych, szczelnych konstrukcji zbiorników — 2219 jest preferowanym materiałem do zbiorników paliwa ciekłego w pojazdach nośnych.
2219 i 2024 to oba wysokowytrzymałe stopy miedziowe z serii 2xxx, ale służą różnym celom. 2024 jest nieco mocniejszy w temperaturze pokojowej (~470 MPa vs ~455 MPa UTS) i jest preferowany do poszycia kadłubów samolotów i konstrukcji skrzydeł. 2219 oferuje lepszą spawalność, ciągliwość kriogeniczną, wytrzymałość w wysokich temperaturach (do ~300 °C) oraz lepszą odporność na korozję naprężeniową (SCC) w stanach T8 — co czyni go wyborem do pojazdów nośnych, zbiorników kriogenicznych i spawanych konstrukcji lotniczych.
Aluminium 2219 jest objęte wieloma specyfikacjami AMS: AMS 4066 (płyty i blachy), AMS 4143 (pręty i walcówka), AMS 4162 (odkuwki swobodne) oraz AMS 4163 (odkuwki matrycowe). Normy ASTM obejmują B209 (blacha/płyta), B211 (pręt/walcówka) oraz B221 (profile wyciskane). Oznaczenie UNS to A92219, a europejskim odpowiednikiem jest EN AW-2219 / AlCu6Mn.
Drut wypełniający 2319 jest zalecanym materiałem dodatkowym do spawania aluminium 2219. Jest ściśle dopasowany do składu metalu rodzimego (Cu ~6,0%, z dodatkami Mn, V i Zr), zapewniając dobrą kompatybilność spoiny i właściwości mechaniczne złącza. W przypadku zastosowań wymagających obróbki cieplnej po spawaniu, drut 2319 umożliwia złączu spawanemu reakcję na przesycanie i sztuczne starzenie, przywracając do 90% wytrzymałości metalu rodzimego.
Tak. Linsy dostarcza materiał do kucia z aluminium 2219 w stanie O, zwykle w formie prętów lub wlewków o średnicach od 20 mm do 600 mm. Materiał do kucia może być cięty na określoną długość i dostarczany z dokumentacją MTC. Skontaktuj się z nami, podając wymiary półproduktu do kucia i docelową specyfikację stanu, aby otrzymać wycenę.
Aluminium 2219 zachowuje użyteczną wytrzymałość mechaniczną w temperaturach pracy do około 300 °C (570 °F). Dodatki wanadu i cyrkonu tworzą drobne fazy dyspersyjne, które opierają się rozrostowi ziaren na granicach pod wpływem ekspozycji termicznej. W przypadku długotrwałej pracy w wysokich temperaturach, rodzina stanów T8 (T81, T851, T87) zapewnia najlepsze połączenie wytrzymałości w podwyższonych temperaturach i odporności na korozję naprężeniową.
Każde zamówienie aluminium 2219 z Linsy obejmuje świadectwo badania wytopu (MTC), które dokumentuje skład chemiczny i właściwości mechaniczne konkretnej partii produkcyjnej. Dodatkowa dokumentacja dostępna na żądanie obejmuje raporty z badań SGS (skład chemiczny, właściwości mechaniczne, badania ultradźwiękowe dla grubych płyt i materiału do kucia, zgodność z RoHS/REACH oraz raporty z weryfikacji wymiarowej).
Tak. AlCu6Mn to europejskie oznaczenie stopu aluminium 2219 zgodnie z konwencją nazewnictwa EN 573-3. Oznaczenie odnosi się do jego głównych pierwiastków stopowych: aluminium-miedź-mangan. Odpowiednik UNS to A92219, a stop jest również określany zgodnie z AMS 4066 (płyta/blacha), AMS 4143 (pręt/walcówka) oraz AMS 4162/4163 (odkuwki). Cała nomenklatura odnosi się do tego samego materiału.
Linsy obsługuje zarówno zamówienia wielkogabarytowe, jak i o niskim MOQ. Standardowe specyfikacje można zamawiać w małych ilościach z magazynu. W przypadku specyfikacji niestandardowych oferujemy produkcję przy niskim MOQ, aby wspierać potrzeby projektowe i prototypowanie. Skontaktuj się z nami, podając swoją specyfikację, aby potwierdzić dostępność i minimalne ilości dla konkretnych wymagań dotyczących aluminium 2219.
Tak, próbki są dostępne do oceny. Standardowe wymiary próbek są dostarczane bezpłatnie; klient pokrywa koszt frachtu z naszego zakładu w Shenzhen. Próbki o niestandardowych wymiarach mogą wiązać się z symboliczną opłatą przygotowawczą. Skontaktuj się z naszym zespołem, podając swoje wymagania dotyczące próbek.
Akceptujemy płatności T/T (przelew bankowy) oraz L/C (akredytywa). Standardowe warunki płatności są omawiane podczas wyceny. W przypadku nowych relacji z klientami oferujemy elastyczne warunki, aby pomóc w nawiązaniu długoterminowych partnerstw dostawczych.
Linsy eksportuje produkty aluminiowe na rynki w Europie, Ameryce Północnej, Republice Południowej Afryki, Brazylii, Singapurze, Turcji, Japonii, Korei Południowej i innych regionach. Organizujemy międzynarodowy fracht z głównymi przewoźnikami i możemy dostosować się do warunków dostawy CIF, FOB i EXW zgodnie z Twoimi preferencjami.
Wyślij swoją specyfikację — stop, stan, forma produktu, wymiary i ilość — przez nasz formularz kontaktowy lub e-mail. Nasz zespół inżynieryjny zwykle odpowiada w ciągu jednego dnia roboczego, podając cenę, dostępność i czas realizacji.
Zalety Linsy
Linsy Aluminium jest wiodącym dostawcą produktów do obróbki aluminium, obsługującym różne branże, w tym lotnictwo, inżynierię ogólną, motoryzację, przemysł morski, stoczniowy i inne specjalistyczne zastosowania przemysłowe.
Dążymy do utrzymania najwyższych standardów jakości i odpowiedzialności za środowisko, o czym świadczą nasze certyfikaty: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz SGS.